DOPLŇTE ENERGII BĚHEM PARKOVÁNÍ

Kromě velmi pohodlného a úsporného domácího nabíjení může být včasné dobití v cíli skvělým způsobem, jak v průběhu dne prodloužit dojezd plug-in hybrid (PHEV) Land Rover na elektrický pohon.

Pomůže vám také snížit náklady na palivo a dopad na životní prostředí díky nulovým emisím během jízdy v ryze elektrickém režimu.

KDE MOHU NABÍJET MIMO DOMOV?

Síť nabíjecích stanic se rychle rozrůstá. Nabíječky najdete u nákupních zón, posiloven, na parkovištích nebo dokonce v práci, takže ještě nikdy nebylo tolik příležitostí nabít vozidlo při parkování. A vyhledávání nabíječek je také velmi jednoduché.

VŽDY BUDETE VĚDĚT, KDE NABÍJET: APLIKACE LAND ROVER PRO NABÍJENÍ

Aplikace Plugsurfing zaměřená na veřejné nabíjení je skvělým společníkem při hledání nabíjecího místa v největší evropské síti nabíjecích stanic – více než 600 000 stanic ve 27 zemích.

Pertinent Driving Infotainment and Navigation Feature

VYHLEDEJTE NABÍJEČKY POMOCÍ NAVIGACE VE VOZIDLE

S navigačním systémem Land Rover InControl1 budete mít vždy tisíce dostupných nabíjecích stanic na dosah ruky, plus plánování trasy od dveří ke dveřím a živé sledování dopravy.

Funkce ve vozidle smí řidič používat, pouze pokud je to bezpečné. Řidič musí mít vozidlo neustále plně pod kontrolou.

JAK MOHU NABÍJET MIMO DOMOV?

Vůz Land Rover elektrický hybridní vůz využívá pro připojení k nabíjecí stanici kombinovaný nabíjecí systém (CCS). Ten je kompatibilní s pomalejším nabíjením střídavým proudem, a u některých modelů s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem. Někteří výrobci automobilů využívají pro nabíjení jiné systémy, například CHAdeMO. Ty nejsou tolik rozšířené a nejsou kompatibilní s vozy Land Rover elektrický hybridní vůz.

Pomalejší nabíjecí stanice se střídavým proudem jsou na místech jako nákupní zóny, posilovny a parkoviště. Rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem se obvykle nachází na dálnicích a hlavních tazích.

Land Rover Plug Illustration

NABÍJENÍ STŘÍDAVÝM PROUDEM

Většina veřejných nabíjecích stanic se střídavým proudem vyžaduje použití vlastního kabelu, proto mají všechny vozy Land Rover elektrický hybridní vůz v základní výbavě kabel pro nabíjení střídavým proudem. Je to stejný kabel, který byste použili pro domácí nabíječku.

Land Rover Charging Plug Illustration

RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

Nejrychlejší způsob nabíjení mimo domov. Rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem mají vlastní kabely, proto není potřeba použít nabíjecí kabel ve vozidle.

JAK SE PLATÍ ZA NABÍJENÍ?

PROZKOUMEJTE SVĚT ELEKTROMOBILITY

Electric Charger

NABÍJENÍ ELEKTRICKÉHO HYBRIDNÍHO VOZU

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o nabíjení vozu elektrický hybridní vůz doma nebo v cíli, od doby nabíjení po úsporu nákladů.

Parked Discovery Sport at phev charging point

INSTALACE DOMÁCÍ NABÍJEČKY PRO VÁŠ VŮZ

Odborně instalovaná domácí nabíječka je nejsnazší, nejpohodlnější a nejúspornější způsob, jak začít každý den s plně nabitým akumulátorem.

1Pouze kompatibilní chytré telefony. Závisí na dostupnosti platformy externího poskytovatele a na mobilním signálu na konkrétním trhu.