DOPLŇTE ENERGII BĚHEM PARKOVÁNÍ

Kromě velmi pohodlného a úsporného domácího nabíjení může být včasné dobití v cíli skvělým způsobem, jak v průběhu dne prodloužit dojezd plug-in hybrid (PHEV) Land Rover na elektrický pohon.

Pomůže vám také snížit náklady na palivo a dopad na životní prostředí díky nulovým emisím během jízdy v ryze elektrickém režimu.

KDE MOHU NABÍJET MIMO DOMOV?

Síť nabíjecích stanic se rychle rozrůstá. Nabíječky najdete u nákupních zón, posiloven, na parkovištích nebo dokonce v práci, takže ještě nikdy nebylo tolik příležitostí nabít vozidlo při parkování. A vyhledávání nabíječek je také velmi jednoduché.

VŽDY BUDETE VĚDĚT, KDE NABÍJET: APLIKACE LAND ROVER PRO NABÍJENÍ

Aplikace Plugsurfing zaměřená na veřejné nabíjení je skvělým společníkem při hledání nabíjecího místa v největší evropské síti nabíjecích stanic – více než 600 000 stanic ve 27 zemích.

Pertinent Driving Infotainment and Navigation Feature

VYHLEDEJTE NABÍJEČKY POMOCÍ NAVIGACE VE VOZIDLE

S navigačním systémem Land Rover InControl1 budete mít vždy tisíce dostupných nabíjecích stanic na dosah ruky, plus plánování trasy od dveří ke dveřím a živé sledování dopravy.

Funkce ve vozidle smí řidič používat, pouze pokud je to bezpečné. Řidič musí mít vozidlo neustále plně pod kontrolou.

JAK MOHU NABÍJET MIMO DOMOV?

Vozidlo využívá pro připojení k nabíjecí stanici kombinovaný nabíjecí systém (CCS). Ten je kompatibilní s pomalejším nabíjením střídavým proudem, a u některých modelů s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem. Někteří výrobci automobilů využívají pro nabíjení jiné systémy, například CHAdeMO. Ty nejsou tolik rozšířené a nejsou kompatibilní s elektrickými vozy Land Rover.

 

Pomalejší nabíjecí stanice se střídavým proudem najdete například u nákupních zón, posiloven a parkovišť. Rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem se obvykle nachází na dálnicích a hlavních tazích.

Land Rover Plug Illustration

NABÍJENÍ STŘÍDAVÝM PROUDEM

Většina veřejných nabíjecích stanic se střídavým proudem vyžaduje použití vlastního kabelu, proto mají všechny naše elektromobily a plug-in hybridy (PHEV) v základní výbavě kabel pro nabíjení střídavým proudem2. Je to stejný kabel, který byste použili pro domácí nabíječku.

Land Rover Charging Plug Illustration

RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

Nejrychlejší způsob nabíjení mimo domov. Rychlonabíjecí stanice se stejnosměrným proudem mají vlastní kabely, proto není potřeba použít nabíjecí kabel ve vozidle.

JAK SE PLATÍ ZA NABÍJENÍ?

SEZNAMTE SE S ELEKTROMOBILY A ELEKTRICKÝMI HYBRIDNÍMI VOZY

NABÍJENÍ

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o nabíjení vozu doma nebo v cíli, od doby nabíjení po úsporu nákladů.

Parked Discovery Sport at phev charging point

INSTALACE DOMÁCÍ NABÍJEČKY 

Odborně instalovaná domácí nabíječka je nejsnazší a nejpohodlnější způsob, jak začít každý den s plně nabitým akumulátorem.

1Funkce systému InControl, prvky výbavy na přání a jejich dostupnost nadále závisí na konkrétním trhu. Další informace o dostupnosti a kompletních podmínkách vám poskytne autorizovaný prodejce. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období. Poraďte se se svým prodejcem. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.

2Kabel elektromobilu je k dispozici pouze na vybraných trzích. Obraťte se na svého prodejce.