AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

Nabíjení plug-in hybrid (PHEV) už nemůže být jednodušší. Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste každý den měli dostatek energie k maximálnímu využití elektrického režimu.

KONEKTORY PRO NABÍJENÍ ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÍCH VOZŮ

Elektrický hybridní vůz Land Rover využívá pro připojení k nabíjecí stanici kombinovaný nabíjecí systém (CCS). Ten je kompatibilní s pomalejším nabíjením střídavým proudem, a u některých modelů s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem. Někteří výrobci automobilů využívají pro nabíjení jiné systémy, například CHAdeMO. Ty nejsou tolik rozšířené a nejsou kompatibilní s elektrickými hybridními vozy Land Rover.

NABÍJENÍ STŘÍDAVÝM PROUDEM

Horní část vstupu CCS ve vozidle slouží k nabíjení střídavým proudem (až 7 kW). Odpovídající konektory jsou známé jako konektory typu 2 a jsou kompatibilní s domácí nabíječkou, veřejnými nabíjecími stanicemi se střídavým proudem a síťovými zásuvkami.

RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

U vybraných modelů jsou v dolní polovině vstupu CCS ve vozidle dva kolíky, které v kombinaci se třemi horními kolíky umožňují rychlé nabíjení akumulátoru stejnosměrným proudem (až 50 kW), což běžně využijete na dálnicích a hlavních tazích. Přístup ke dvěma dolním kolíkům lze získat odstraněním krytu dolní zásuvky.

NABÍJECÍ KABELY ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÍCH VOZŮ

Váš elektrický hybridní vůz je kompatibilní se třemi typy nabíjecích kabelů pro různé zdroje napájení.

KABEL PRO VEŘEJNÉ NABÍJENÍ A NABÍJENÍ NA DOMÁCÍ STANICI STŘÍDAVÝM PROUDEM (REŽIM 3)

Nabíjecí kabel pro režim 3 slouží k propojení vozidla s domácími nabíječkami (wall box) a veřejnými nabíjecími stanicemi na střídavý proud. Na obou koncích je vybaven konektorem typu 2.

NABÍJECÍ KABEL PRO RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

Nabíjecí kabel pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem je vždy připevněn k veřejným nabíjecím stanicím na dálnicích a hlavních tazích, takže nemusíte používat vlastní kabel. Aby mohlo nabíjení proběhnout, konektor kabelu musí být připojen k oběma částem vstupu CCS na vozidle.

NABÍJECÍ KABEL PRO SÍŤOVÉ ZÁSUVKY (REŽIM 2)

Nabíjecím kabelem pro režim 2 lze připojit vozidlo k síťové zásuvce pomocí konektoru typu 2 na jednom konci a síťové zástrčky na druhém.

DOPORUČENÉ APLIKACE PRO CHYTRÉ TELEFONY

Získejte okamžitý přístup ke sledování, ovládacím prvkům a referenčním příručkám pro nabíjení vozů elektrický hybridní vůz doma nebo na cestách s aplikacemi Land Rover Remote a Land Rover iGuide.

ZÍSKEJTE POMOC PŘI NABÍJENÍ NA CESTÁCH

Aplikace Land Rover iGuide usnadňuje vyhledání a pochopení klíčových funkcí a ovládacích prvků vozu Land Rover elektrický hybridní vůz. Současně funguje jako přenosný návod k obsluze, se kterým budete mít odpověď na jakoukoli otázku týkající se nabíjení vždy po ruce.

OVLÁDEJTE A SLEDUJTE NABÍJENÍ ODKUDKOLI

Funkce dálkového nabíjení v aplikaci Land Rover Remote vám poskytuje naprostou kontrolu nad průběhem nabíjení přímo z telefonu. Jediným stisknutím tlačítka lze nastavit také čas odjezdu a preferovanou dobu nabíjení.

DALŠÍ PODPORA PRO ELEKTRICKÉ HYBRIDNÍ VOZY

INSTALACE DOMÁCÍ NABÍJEČKY PRO VÁŠ VŮZ

Odborně instalovaná domácí nabíječka je nejsnazší, nejpohodlnější a nejúspornější způsob, jak začít každý den s plně nabitým akumulátorem.

NABÍJENÍ MIMO DOMOV

Nabíjení v cíli je skvělým způsobem, jak dosáhnout včasného doplnění energie mimo domov. Zjistěte, kde nabíjet a jak zaplatit.

NASTAVENÍ VOZU ELEKTRICKÝ HYBRIDNÍ VŮZ

Chcete-li získat maximum z klíčových funkcí vozidla, prvním krokem je připojení k informačnímu a zábavnímu systému a nastavení vzdáleného ovládání pomocí chytrého telefonu1.

JÍZDNÍ REŽIMY ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÍCH VOZŮ

Seznamte se s režimy, které vám umožní jezdit na elektromotor, zážehový motor či kombinaci obou pohonů.

1Pouze kompatibilní chytré telefony. Závisí na dostupnosti platformy externího poskytovatele a na mobilním signálu na konkrétním trhu.


Funkce systému InControl, prvky výbavy na přání a jejich dostupnost nadále závisí na trhu. Další informace o dostupnosti a kompletních podmínkách vám poskytne autorizovaný prodejce. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období. Poraďte se se svým prodejcem. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.


IOS je ochranná známka společnosti Apple Inc., mohou platit podmínky pro koncové uživatele.


Android je ochranná známka společnosti Google LLC.