Nabíjení už nemůže být jednodušší. Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste každý den měli dostatek energie k maximálnímu využití elektrického režimu.

 

NABÍJECÍ KONEKTORY

 

 

Vozidlo využívá pro připojení k nabíjecí stanici kombinovaný nabíjecí systém (CCS). Ten je kompatibilní s pomalejším nabíjením střídavým proudem, a u některých modelů s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem. Někteří výrobci automobilů využívají pro nabíjení jiné systémy, například CHAdeMO. Ty nejsou kompatibilní s elektrickými vozy Land Rover.

 

Land Rover EVHUB_Owners_Charger_Vector Icon

NABÍJENÍ STŘÍDAVÝM PROUDEM

Horní část vstupu CCS ve vozidle slouží k nabíjení střídavým proudem (až 7 kW). Odpovídající konektory jsou známé jako konektory typu 2 a jsou kompatibilní s domácí nabíječkou, veřejnými nabíjecími stanicemi se střídavým proudem a síťovými zásuvkami.

Land Rover EVHUB_Owners_Charger_Vector Icon

RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

U vybraných modelů jsou v dolní polovině vstupu CCS ve vozidle dva kolíky, které v kombinaci se třemi horními kolíky umožňují rychlé nabíjení akumulátoru stejnosměrným proudem (až 50 kW), což běžně využijete na dálnicích a hlavních tazích. Přístup ke dvěma dolním kolíkům lze získat odstraněním krytu dolní zásuvky.

NABÍJECÍ KABELY

Váš vůz je kompatibilní se třemi typy nabíjecích kabelů pro různé zdroje napájení.

Land rover PHEV cable connection vector illustration

KABEL PRO VEŘEJNÉ NABÍJENÍ A NABÍJENÍ NA DOMÁCÍ STANICI STŘÍDAVÝM PROUDEM (REŽIM 3)

Nabíjecí kabel pro režim 3 slouží k propojení vozidla s domácími nabíječkami (wall box) a veřejnými nabíjecími stanicemi na střídavý proud. Na obou koncích je vybaven konektorem typu 2.

Charging slot vector design

NABÍJECÍ KABEL PRO RYCHLÉ NABÍJENÍ STEJNOSMĚRNÝM PROUDEM

Nabíjecí kabel pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem je vždy připevněn k veřejným nabíjecím stanicím na dálnicích a hlavních tazích, takže nemusíte používat vlastní kabel. Aby mohlo nabíjení proběhnout, konektor kabelu musí být připojen k oběma částem vstupu CCS na vozidle.

Land rover Domestic cable connection vector illustration

NABÍJECÍ KABEL PRO SÍŤOVÉ ZÁSUVKY (REŽIM 2)

Nabíjecím kabelem pro režim 2 lze připojit vozidlo k síťové zásuvce pomocí konektoru typu 2 na jednom konci a síťové zástrčky na druhém.

DOPORUČENÉ APLIKACE PRO CHYTRÉ TELEFONY

Získejte okamžitý přístup k monitorování, ovládacím prvkům a referenčním příručkám pro nabíjení elektromobilů doma nebo na cestách s aplikacemi Land Rover Remote a Land Rover iGuide.

LRDX EV Owners SettingUp Guide

ZÍSKEJTE POMOC PŘI NABÍJENÍ NA CESTÁCH

Aplikace Land Rover iGuide usnadňuje vyhledání a pochopení klíčových funkcí a ovládacích prvků vozu. Současně funguje jako přenosný návod k obsluze, se kterým budete mít odpověď na jakoukoli otázku týkající se nabíjení vždy po ruce1.

Land Rover EV Owners Charging Guide Illustrations

OVLÁDEJTE A SLEDUJTE NABÍJENÍ ODKUDKOLI

Funkce dálkového nabíjení v aplikaci Land Rover Remote vám poskytuje naprostou kontrolu nad průběhem nabíjení přímo z telefonu. Jediným stisknutím tlačítka lze nastavit také čas odjezdu a preferovanou dobu nabíjení1.

DOPLŇKOVÁ PODPORA

Discovery Sport outside of glass house

INSTALACE DOMÁCÍ NABÍJEČKY

Odborně instalovaná domácí nabíječka je nejsnazší a nejpohodlnější způsob, jak začít každý den s plně nabitým akumulátorem.

Range Rover Evoque

VEŘEJNÉ NABÍJENÍ ELEKTROMOBILŮ

Nabíjení v cíli je skvělým způsobem, jak dosáhnout včasného doplnění energie mimo domov. Zjistěte, kde nabíjet a jak zaplatit.

Man Inside Car Using Touch Screen Interface

NASTAVENÍ

Chcete-li získat maximum z klíčových funkcí vozidla, prvním krokem je připojení k informačnímu a zábavnímu systému a nastavení vzdáleného ovládání pomocí chytrého telefonu1.

Extreme crop of the display shown

JÍZDNÍ REŽIMY ELEKTRICKÝCH HYBRIDNÍCH VOZŮ

Seznamte se s režimy, které vám umožní jezdit na elektromotor, zážehový motor či kombinaci obou pohonů.

1Pouze kompatibilní chytré telefony. Závisí na dostupnosti platformy externího poskytovatele a na mobilním signálu na konkrétním trhu.


Funkce systému InControl, prvky výbavy na přání a jejich dostupnost nadále závisí na trhu. Další informace o dostupnosti a kompletních podmínkách vám poskytne autorizovaný prodejce. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období. Poraďte se se svým prodejcem. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.


IOS je ochranná známka společnosti Apple Inc., mohou platit podmínky pro koncové uživatele.


Android je ochranná známka společnosti Google LLC.