MEZINÁRODNÍ FEDERACE SPOLEČNOSTÍ
ČERVENÉHO KŘÍŽE A ČERVENÉHO PŮLMĚSÍCE

Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC - International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies) je největší humanitární sítí na světě. Více než 13 milionů dobrovolníků ve 189 národních společnostech pomáhá 150 milionům lidí.

Vozidlo Defender používané Mezinárodní federací Červeného kříže.

Dlouhodobé partnerství značky Land Rover s Červeným křížem začalo v roce 1954, kdy jsme poskytli britskému Červenému kříži vozidlo Land Rover Series 1, které sloužilo jako pojízdná lékárna v Dubaji. 

Partnerství bylo dále upevněno v roce 2007 v rámci vývoje akce Land Rover G4 Challenge. Od té doby patří mezi celosvětové úspěchy partnerství zapůjčení a darování 120 vozidel a poskytnutí přímé pomoci více než 800 000 lidem. Již více než milion lidí globálně nepřímo profitovalo z podpory, kterou poskytuje Land Rover organizaci IFRC. Její součástí je finanční pomoc, která od roku 2007 přesáhla částku 6,4 milionu GBP.

Jedním z nejvýznamnějších projektů toto partnerství byla expedice „Journey of Discovery“ v roce 2012. Land Rover se v rámci expedice do čínského Pekingu o celkové délce 16 000 km zaměřil na ambiciózní získávání finančních prostředků pro podporu projektu IFRC v oblasti trvale udržitelného hospodaření s vodou a asanace v Ugandě. Tuto expedici absolvoval miliontý Land Rover Discovery, který byl vyroben v britském závodě Solihull, sídle značky Land Rover. Během padesátidenní cesty se podařilo shromáždit potřebný 1 milion GBP pro tento projekt a zvýšit povědomí o důležité práci, kterou odvádějí týmy IFRC v Africe.

Land Rover v roce 2013 prodloužil své globální partnerství s IFRC o dalších pět let s cílem poskytnout podporu v hodnotě 15 milionů GBP do roku 2018. Tato práce přispěje k naplnění celkového cíle společnosti Jaguar Land Rover vytvořit do roku 2020 příležitosti pro 12 milionů lidí prostřednictvím programu globální korporátní sociální odpovědnosti. 

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.