AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL

AKTUALIZACE PROHLÍŽEČE

Zjistili jsme, že nepoužíváte aktuální verzi prohlížeče. Aktualizace prohlížeče Internet Explorer na nejnovější verzi vám umožní prohlížet a používat tuto webovou stránku v plném rozsahu. Běžné procházení internetu bude rovněž bezpečnější, neboť aktualizace zohledňuje nejnovější bezpečnostní standardy.

JAGUAR LAND ROVER POTVRZUJE DALŠÍ SILNÝ PRODEJNÍ ROK

8. LEDEN 2014

  • Společnost Jaguar Land Rover zaznamenala 19% nárůst celosvětových prodejů v roce 2013. Celkově bylo prodáno 425 006 vozidel.
  • Značka Jaguar dosáhla v minulém roce největších prodejů od roku 2005. Celkově se prodalo 76 668 těchto prémiových vozů a došlo tak k nárůstu globálních prodejů o 42 %.
  • Značka Land Rover také pokračuje v dalším navyšování prodejů. V minulém roce bylo po celém světě prodáno 348 338 vozů. Nárůst prodejů se tedy pohybuje okolo 15 %.
  • Oběma značkám se dařilo i v České republice, kde bylo prodáno 938 vozů a došlo k navýšení prodejů o 18 %.

Společnost Jaguar Land Rover, přední britský výrobce luxusních vozů, zaznamenal nejsilnější rok v celosvětových prodejích. Za minulý rok prodal 425 006 luxusních vozidel po celém světě a to znamená celkový 19% nárůst. Silný růst také pokračoval na 38 hlavních trzích včetně Ruska, Brazílie, Koreje a Kanady. Na jednotlivých trzích obě značky zaznamenaly celkový nárůst prodejů: V Asii, Tichomoří a oblasti Číny došlo k 30% nárůstu, v Severní Americe 21%, ve Velké Británii 14%, v Evropě 6% a na dalších zahraničních trzích došlo k 23% nárůstu.

JLR STRONG SALES

Jaguar Land Rover v České republice

V České republice obě britské značky dosáhly nejlepších výsledků za poslední roky. Prodeje vzrostly o 18 %. V roce 2012 se prodalo 797 vozů a v roce 2013 o 141 vozů více, tedy 938 přepychových vozů obou značek. Land Rover nadále posílil a celkově prodal 865 vozů. Jde o 21% nárůst prodaných vozů. Vozy luxusní značky Jaguar zaznamenaly mírný pokles na 73 vozů a 10% pokles. Tento pokles byl způsoben opožděnými dodávkami vozů Jaguar XF AWD a XJ AWD v roce 2013.


Celosvětové prodejní výsledky značky Jaguar

Značka Jaguar zaznamenala celosvětový nárůst ročního prodeje o 42 %. Prodáno bylo celkem 76 668 vozidel a jedná se o nejsilnější rok od roku 2005. K výbornému výsledku dopomohlo značce také 17 hlavních trhů jako Brazílie, Indie, Rusko a Čína. Kultovní britská značka se stala nejrychleji rostoucí prémiovou značkou v USA, Německu a Indii. Tyto výsledky podpořilo především uvedení nového modelu Jaguaru F-TYPE a úspěch Jaguaru XF (prodáno bylo 47 391 vozů) a Jaguaru XF Sportbrake. Pozadu nezůstal ani Jaguaru XJ (prodáno bylo 19 677 vozů) díky silné poptávce v Severní Americe a Číně. Poptávka byla především po vozech s pohonem všech kol, které mají šestiválcový třílitrový nebo dvoulitrový čtyřválcový benzinový motor.


Největším trhem pro tuto prémiovou značku byla Severní Amerika. Mezi další regiony, kde Jaguar prodal rekordní počet vozů, patří Čína a Severní Amerika, kde nárůst prodejů dosahoval 44 %, Asie a Tichomoří s 33 %, Evropa s 17 %, Velká Británie s 15 % a další zahraniční trhy s 31 %.


Celosvětové prodejní výsledky značky Land Rover

V roce 2013 se prodalo 348 338 vozů Land Rover a prodeje se tak navýšily o 15 %. Zásluhu na tom mají především modely Range Rover Evoque, Range Rover a nejnovější generace Range Roveru Sport. Dalším úspěšným modelem byl Land Rover Freelander. U tohoto modelu došlo k nárůstu ve výši 20 % oproti loňskému roku.


Land Rover zaznamenal největší nárůst na 42 hlavních trzích včetně Velké Británie, USA, Brazílii a Indii. Nárůst prodejů zaznamenaly i další regiony: Asie a Tichomoří 29 %,
Čína 17 %, Severní Amerika 15 %, Velká Británie 13 %, Evropa 4 % a další zámořské trhy
22 %.


Ocenění v roce 2013

V roce 2013 modely značek Jaguar i Land Rover získaly dohromady 195 ocenění. Jaguar vyhrál 80 prestižních ocenění a to především za jeho nejnovější model Jaguar F-TYPE. Tento model získal cenu World Car Design of the Year, dále pak nejprestižnější cenu udělovanou v Německu - The Golden Steering Wheel, kterou získal v kategorii kabrioletů a kupé a cenu časopisu BBC Topgear za kabriolet roku.


Land Rover dosáhl celkem na 115 ocenění pro své modely v roce 2013. Nejvíce cen posbíral model Range Rover. Ten získal 55 ocenění. Dalšími prestižními oceněními byly Luxury Car of the Year od What Car? ve Velké Británii, Women’s Luxury Car of the Year a Best Luxury SUV od Edmunds.com a časopisu Forbes.


Více informací naleznete na webových stránkách www.media.jaguarlandrover.com nebo kontaktujte:


Pro více informací kontaktujte:

Olga Veselá
PR Consultant
Grayling Czech Republic
Tel.: +420 224 251 555
olga.vesela@grayling.com


Dieter Platzer
PR manager
Jaguar Land Rover Austria
Tel.: +43 662 2121-693
dplatzer@landrover.com

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Land Rover považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční