MODELY ZNAČKY LAND ROVER ZÍSKALI OCENĚNÍ V RÁMCI ČESKÉHO KOLA ČTENÁŘSKÉ ANKETY BEST CARS – NEJLEPŠÍ AUTA ROKU 2015

18. března 2015

Časopis auto motor a sport, nejčtenější motoristický měsíčník a přední časopis pro muže na českém trhu, oznámil výsledky českého kola největší evropské čtenářské ankety o automobilech Best Cars – Nejlepší auta roku 2015. O vítězích rozhodli hlasováním čtenáři auto motor a sportu a AUTO7. Do letošního ročníku této tradiční ankety dorazilo 3 617 platných hlasovacích lístků.

V kategorii „Malá terénní auta“ se vítězem stal následující model značky Land Rover:

  • Range Rover Evoque

Svého favorita v jednotlivých segmentech vybírají čtenáři auto motor a sportu a AUTO7 ze všech dostupných vozidel na trhu. Šanci uspět tak mají i starší vozy, pro které jsou preference čtenářů o to cennější.

Anketa Best Cars – Nejlepší auta roku má i druhou část, ve které čtenáři vybírají z vozidel limitovaných prodejní cenou. Tyto vozy v rámci svých kategorií představují dle mínění hlasujících čtenářů nejlepší volbu s ohledem na poměr užitné hodnoty a ceny. Tato kategorie se nazývá Volba B.

Vítězem v kategorii „Terénní auta“ v rámci volby B se stal nový model značky Land Rover:

  • Discovery Sport

Vydavatelství MOTOR-PRESSE BOHEMIA uděluje vítězům jednotlivých kategorií právo užívat známku Best Cars – Nejlepší auta roku (za předpokladu přesného uvedení kategorie a ročníku).

Pro více informací a fotografie ze slavnostního vyhlášení výsledků kontaktujte Dagmar Rajhelovou: rajhelova@motorpresse.cz.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.