MODELY ZNAČKY LAND ROVER ZÍSKALI OCENĚNÍ V RÁMCI ČESKÉHO KOLA ČTENÁŘSKÉ ANKETY BEST CARS – NEJLEPŠÍ AUTA ROKU 2015

18. března 2015

Časopis auto motor a sport, nejčtenější motoristický měsíčník a přední časopis pro muže na českém trhu, oznámil výsledky českého kola největší evropské čtenářské ankety o automobilech Best Cars – Nejlepší auta roku 2015. O vítězích rozhodli hlasováním čtenáři auto motor a sportu a AUTO7. Do letošního ročníku této tradiční ankety dorazilo 3 617 platných hlasovacích lístků.

V kategorii „Malá terénní auta“ se vítězem stal následující model značky Land Rover:

  • Range Rover Evoque

Svého favorita v jednotlivých segmentech vybírají čtenáři auto motor a sportu a AUTO7 ze všech dostupných vozidel na trhu. Šanci uspět tak mají i starší vozy, pro které jsou preference čtenářů o to cennější.

Anketa Best Cars – Nejlepší auta roku má i druhou část, ve které čtenáři vybírají z vozidel limitovaných prodejní cenou. Tyto vozy v rámci svých kategorií představují dle mínění hlasujících čtenářů nejlepší volbu s ohledem na poměr užitné hodnoty a ceny. Tato kategorie se nazývá Volba B.

Vítězem v kategorii „Terénní auta“ v rámci volby B se stal nový model značky Land Rover:

  • Discovery Sport

Vydavatelství MOTOR-PRESSE BOHEMIA uděluje vítězům jednotlivých kategorií právo užívat známku Best Cars – Nejlepší auta roku (za předpokladu přesného uvedení kategorie a ročníku).

Pro více informací a fotografie ze slavnostního vyhlášení výsledků kontaktujte Dagmar Rajhelovou: rajhelova@motorpresse.cz.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.