LAND ROVER V AMSTERDAMU PŘEDSTAVUJE AUTONOMNÍ FUNKCE VOZIDEL

V souvislosti s plány Evropské unie na standardizaci a harmonizaci autonomních technologií vozidel představila společnost Land Rover v Amsterdamu řadu vyvíjených autonomních technologií vozidel.

Ministři dopravy a životního prostředí z 28 členských států EU, z nichž všichni jsou členy Rady ministrů EU, se stali svědky představení řady autonomních technologií vozidel, včetně handsfree řízení.

Na místě byla dvě vozidla Range Rover Sport. V prvním z nich jsme demonstrovali technologii dálkového ovládání, která řidičům umožňuje externí ovládání vozidla. Druhé vozidlo pak sloužilo k předvedení technologie handsfree, která zajišťuje udržení vozidla v jízdním pruhu a na signál řidiče rovněž přejetí do jiného jízdního pruhu a předjíždění na dálnici.

Klíčovým aspektem pro tuto ukázku je výzkum společnosti Jaguar Land Rover zaměřený na možnost připojení vozidla k orgánům spravujícím silniční sítě za účelem přizpůsobení rychlosti daným podmínkám.

Dr. Wolfgang Epple, ředitel výzkumu a technologií ve společnosti Jaguar Land Rover, uvedl: „Společně pracujeme na vývoji úchvatných autonomních jízdních technologií. TK úspěšnému zavedení těchto technologií je třeba, aby byl v celém odvětví přijat jednotný přístup ze strany výrobců automobilů, poskytovatelů mobilních telekomunikací i poskytovatelů systémů pro silniční infrastruktury.

„To je podmínkou pro umožnění standardizace a harmonizace, která automobilům umožní účinnou a efektivní vzájemnou komunikaci a komunikaci s okolní silniční infrastrukturou.To společnosti Jaguar Land Rover umožňuje dodávat technologie, které jsou pro zákazníky relevantní, přístupné a cenově dostupné.“

Předvedení technologií ve skutečném světě, a to na trase dlouhé přibližně 15,5 km, ministrům EU umožnilo porozumět důležitosti standardizace u ostatních vozidel a v rámci silniční infrastruktury.

Pokud chcete zjistit další informace o ostatních technologiích, na kterých pracujeme, klikněte sem.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 jsou hodnoty získané rámci cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 v platném znění a pro účely porovnání jsou zpětně přepočítány na hodnoty NEDC. Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování.