LAND ROVER V AMSTERDAMU PŘEDSTAVUJE AUTONOMNÍ FUNKCE VOZIDEL

V souvislosti s plány Evropské unie na standardizaci a harmonizaci autonomních technologií vozidel představila společnost Land Rover v Amsterdamu řadu vyvíjených autonomních technologií vozidel.

Ministři dopravy a životního prostředí z 28 členských států EU, z nichž všichni jsou členy Rady ministrů EU, se stali svědky představení řady autonomních technologií vozidel, včetně handsfree řízení.

Na místě byla dvě vozidla Range Rover Sport. V prvním z nich jsme demonstrovali technologii dálkového ovládání, která řidičům umožňuje externí ovládání vozidla. Druhé vozidlo pak sloužilo k předvedení technologie handsfree, která zajišťuje udržení vozidla v jízdním pruhu a na signál řidiče rovněž přejetí do jiného jízdního pruhu a předjíždění na dálnici.

Klíčovým aspektem pro tuto ukázku je výzkum společnosti Jaguar Land Rover zaměřený na možnost připojení vozidla k orgánům spravujícím silniční sítě za účelem přizpůsobení rychlosti daným podmínkám.

Dr. Wolfgang Epple, ředitel výzkumu a technologií ve společnosti Jaguar Land Rover, uvedl: „Společně pracujeme na vývoji úchvatných autonomních jízdních technologií. TK úspěšnému zavedení těchto technologií je třeba, aby byl v celém odvětví přijat jednotný přístup ze strany výrobců automobilů, poskytovatelů mobilních telekomunikací i poskytovatelů systémů pro silniční infrastruktury.

„To je podmínkou pro umožnění standardizace a harmonizace, která automobilům umožní účinnou a efektivní vzájemnou komunikaci a komunikaci s okolní silniční infrastrukturou.To společnosti Jaguar Land Rover umožňuje dodávat technologie, které jsou pro zákazníky relevantní, přístupné a cenově dostupné.“

Předvedení technologií ve skutečném světě, a to na trase dlouhé přibližně 15,5 km, ministrům EU umožnilo porozumět důležitosti standardizace u ostatních vozidel a v rámci silniční infrastruktury.

Pokud chcete zjistit další informace o ostatních technologiích, na kterých pracujeme, klikněte sem.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.