AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL

AKTUALIZACE PROHLÍŽEČE

Zjistili jsme, že nepoužíváte aktuální verzi prohlížeče. Aktualizace prohlížeče Internet Explorer na nejnovější verzi vám umožní prohlížet a používat tuto webovou stránku v plném rozsahu. Běžné procházení internetu bude rovněž bezpečnější, neboť aktualizace zohledňuje nejnovější bezpečnostní standardy.

JELI JSME PO NĚČEM, O ČEM JSME SI MYSLELI, ŽE JE TO CESTA

Rikard Beckman, ředitel soutěže G4 2006 a vedoucí průzkumu, hovoří o schopnostech vozu a obtížném terénu v Bolívii

V rámci příprav soutěže G4 Challenge 2006 jsme strávili jeden a půl roku průzkumem a během této doby jsme se stali místními obyvateli. Zázemí jsme měli v Santa Cruz a poznali jsme nejlepší bary, nejlepší trasy a nejlepší kontakty.

Discovery v Bolívii

Byli jsme dva Švédové, jeden Jihoafričan, dvojice Britů a jeden Španěl. Šest chlapů hledalo nejlepší lokality v Bolívii. Museli jsme je najít, vyzkoušet a ohodnotit. Byl to obrovský úkol. Nalezli jsme fantastická místa, kde nikdo dosud nebyl – dokonce ani místní průvodci.

Jednoho dne jsme jeli po něčem, o čem jsme si mysleli, že je to cesta. Když cesta začala stoupat po horském úbočí, nečinila tak v serpentinách – prostě stoupala přímo vzhůru. Vypadalo to, že tady by nám mohlo pomoci jen lano. Cesta byla opravdu, ale opravdu strmá. Nakonec to pro Discovery nebyl problém, ale bylo děsivé, jak strmá ta cesta byla.

V Bolívii jsou extrémně hrbolaté cesty. Všude je šotolina, a kdybyste na takový úsek narazili ve Švédsku nebo Anglii, jeli byste po něm rychlostí pět kilometrů za hodinu, protože byste věděli, že je dlouhý jen 100 metrů. Ale v Bolívii jsou takové celé silnice. Náš mechanik prohlásil, že to, co jsme absolvovali během jednoho dne v Bolívii, bylo pro tlumiče vozidla Discovery náročnější než provoz ve Velké Británii po celou dobu životnosti vozidla.

Component Error

  • Component Schema: Ready To Go Bar
  • Component View: ready-to-go-bar
  • Component Id: tcm:285-138098

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Land Rover považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční