AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL

AKTUALIZACE PROHLÍŽEČE

Zjistili jsme, že nepoužíváte aktuální verzi prohlížeče. Aktualizace prohlížeče Internet Explorer na nejnovější verzi vám umožní prohlížet a používat tuto webovou stránku v plném rozsahu. Běžné procházení internetu bude rovněž bezpečnější, neboť aktualizace zohledňuje nejnovější bezpečnostní standardy.

25 LET MODELU DISCOVERY PETER A EILEEN CRICHTONOVI

Peter a Eileen Crichtonovi věnovali většinu z uplynulých 25 let průzkumu světa se svým vozem Discovery 3.5 V8i, jemuž říkají Rabia. Dvakrát objeli svět po severní a jižní polokouli a v roce 2012 absolvovali cestu mezi nejseverněji a nejjižněji položenými místy, která jsou dostupná vozidlem s pohonem 4x4.

Peter Crichton si mezi svými průzkumnými cestami vyhradil čas, aby nám pověděl všechno o pěti utajených přírodních skvostech a lidských dílech, která považuje za nejlepší.  

1) Skály Bungle Bungle, Austrálie
Na posvátném místě australských domorodců působivě vyčnívají z okolní pustiny a odlehlé krajiny pruhované pískovcové věže.

Bungle Bungle

2) „Pohádkové komíny“ a „houbové skály“ v odlehlé měsíční krajině Kappadokie.
Věže z prastarého sopečného prachu, na jejichž vrcholech sedí balvany ochranné tvrdé lávy, dodávají jinak typické krajině Kappadokie neskutečný vzhled.

Kappadokie

3) Tři obtížně přístupné národní parky na náhorní plošině Altiplano v severním Chile, v nadmořské výšce přes 3000 metrů
Každý z těchto parků je sám o sobě zajímavý, ale jejich spojením do čtyřdenního dobrodružství po sotva rozeznatelných cestách v nadmořské výšce přesahující 3 000 metrů jsme zažili tak velký pocit odlehlosti v divočině, jako na žádném jiném místě na světě, které jsme navštívili.

4) Krajina s písečnými dunami v údolí Sossusvlei, které prochází pouští Namib v Namibii.
Při pohledu z vysokého vrcholku duny u naší cesty jsme spatřili moře obrovských písečných dun směřujících v obrovských vlnách červeného písku na západ k atlantickému pobřeží. Jejich úžasně precizní tvary umocňovalo světlo zapadajícího slunce.

5) Krajiny v srdci Wadi Rum v Jordánsku
Obrovské pilíře šedých zvětralých skal se tyčí k neuvěřitelně modrému nebi nad měkkým červeným pískem, po němž jsme jeli. Mezi těmito prastarými skalními hřebeny se proplétá poušť k nekonečnému horizontu. Cítili jsme se jako mořeplavci, ale v naprostém tichu.

Wadi Rum

Component Error

  • Component Schema: Ready To Go Bar
  • Component View: ready-to-go-bar
  • Component Id: tcm:285-83008

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Land Rover považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční