25 LET MODELU DISCOVERY PETER A EILEEN CRICHTONOVI

Peter a Eileen Crichtonovi věnovali většinu z uplynulých 25 let průzkumu světa se svým vozem Discovery 3.5 V8i, jemuž říkají Rabia. Dvakrát objeli svět po severní a jižní polokouli a v roce 2012 absolvovali cestu mezi nejseverněji a nejjižněji položenými místy, která jsou dostupná vozidlem s pohonem 4x4.

Peter Crichton si mezi svými průzkumnými cestami vyhradil čas, aby nám pověděl všechno o pěti utajených přírodních skvostech a lidských dílech, která považuje za nejlepší.  

1) Skály Bungle Bungle, Austrálie
Na posvátném místě australských domorodců působivě vyčnívají z okolní pustiny a odlehlé krajiny pruhované pískovcové věže.

2) „Pohádkové komíny“ a „houbové skály“ v odlehlé měsíční krajině Kappadokie.
Věže z prastarého sopečného prachu, na jejichž vrcholech sedí balvany ochranné tvrdé lávy, dodávají jinak typické krajině Kappadokie neskutečný vzhled.

3) Tři obtížně přístupné národní parky na náhorní plošině Altiplano v severním Chile, v nadmořské výšce přes 3000 metrů
Každý z těchto parků je sám o sobě zajímavý, ale jejich spojením do čtyřdenního dobrodružství po sotva rozeznatelných cestách v nadmořské výšce přesahující 3 000 metrů jsme zažili tak velký pocit odlehlosti v divočině, jako na žádném jiném místě na světě, které jsme navštívili.

4) Krajina s písečnými dunami v údolí Sossusvlei, které prochází pouští Namib v Namibii.
Při pohledu z vysokého vrcholku duny u naší cesty jsme spatřili moře obrovských písečných dun směřujících v obrovských vlnách červeného písku na západ k atlantickému pobřeží. Jejich úžasně precizní tvary umocňovalo světlo zapadajícího slunce.

5) Krajiny v srdci Wadi Rum v Jordánsku
Obrovské pilíře šedých zvětralých skal se tyčí k neuvěřitelně modrému nebi nad měkkým červeným pískem, po němž jsme jeli. Mezi těmito prastarými skalními hřebeny se proplétá poušť k nekonečnému horizontu. Cítili jsme se jako mořeplavci, ale v naprostém tichu.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.