JÍZDA

DOPŘEJTE SI JISTOTU DÍKY UPOZORNĚNÍ NA POTENCIÁLNÍ NEBEZPEČÍ A DALŠÍM UPOZORNĚNÍM

SYSTÉMY PRO BEZPEČNOU JÍZDU

Systém InControl zahrnuje standardní a na přání dodávané asistenční systémy, které vám pomohou využívat váš vůz Land Rover na maximum a zajistí nejbezpečnější možnou jízdu, ať už pojedete kamkoli. S nejvhodnějšími asistenčními systémy pro váš vůz vás seznámí váš prodejce.

NOUZOVÉ BRZDĚNÍ
(AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ)

Systém při vysoké rychlosti detekuje možnost čelní kolize s jiným vozidlem a zobrazuje upozornění na překážky před vozem, aby mohl řidič přibrzdit. Pokud řidič nereaguje, asistenční systém sám aktivuje brzdy, aby snížil intenzitu případného nárazu.*

ASISTENT PRO UDRŽOVÁNÍ VOZU V JÍZDNÍM PRUHU

Pokud byste na dálnici začali neúmyslně vyjíždět z jízdního pruhu, váš Land Rover vás nejen na tento problém upozorní, ale zasáhne do řízení a vrátí se bezpečně zpět.

ASISTENT BDĚLOSTI ŘIDIČE

Asistent bdělosti řidiče rozpozná, že začínáte pociťovat únavu a včas vás upozorní na to, že je třeba zastavit a udělat si přestávku.

SYSTÉM ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ

Systém rozpoznávání dopravního značení zobrazuje změny omezení rychlosti a další dopravní značky na přístrojové desce.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S ASISTENTEM PRO JÍZDU V KOLONĚ

Nastavte cestovní rychlost a odstup, který chcete udržovat od vozidel před vámi, váš vůz se pak dokáže automaticky přizpůsobovat okolní dopravě.

INTELIGENTNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Pokud kamery zjistí v blízkosti vozu nebezpečí, zazní zvukový signál upozorňující na možnost kolize a automaticky se aktivují brzdy.

AKTIVNÍ ASISTENT SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU

Blikající výstražný symbol v příslušném vnějším zpětném zrcátku vás upozorní na překážky, které se nachází v oblasti slepého úhlu nebo se k němu rychle přibližují zezadu.

SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED KOLIZÍ PŘI COUVÁNÍ

Upozorňuje vás na vozidla, chodce či jiná nebezpečí blížící se z obou stran vozu. Upozorní vás zvukovými a vizuálními výstrahami, vždy tak víte, co se děje za vámi, i když máte omezený výhled.

PARKOVÁNÍ

NAJDĚTE PARKOVACÍ MÍSTO A ZAPARKUJTE S LEHKOSTÍ

ASISTENČNÍ SYSTÉMY PRO PARKOVÁNÍ

Pomáhají ve městě při manévrování s vozem Land Rover do těsných parkovacích míst. S nejvhodnějšími asistenčními systémy pro váš vůz vás seznámí váš prodejce.

PARKOVACÍ SENZORY S ROZSAHEM POKRYTÍ 360°

Parkovací senzory vzadu, vpředu a po stranách zajišťují v reálném čase zvukovou a vizuální odezvu, pomocí které dostáváte informace, jak blízko překážek se nacházíte.

PARKOVACÍ ASISTENT

Váš vůz vyhledá příčná a podélná parkovací místa a provede potřebné parkovací manévry, zatímco vy ovládáte rychlost a směr.

PROSTOROVÁ KAMERA S ROZSAHEM POKRYTÍ 360°

Funkce poskytuje zobrazení okolí na dotykové obrazovce v rozsahu 360° a usnadňuje různé jízdní manévry, od parkování u obrubníku, přes vyjíždění a zajíždění do těsných mezer, až po vjezd do nepřehledné křižovatky.

DETEKCE BEZPEČNÉHO VYSTOUPENÍ

Blikající výstražná kontrolka na zadních dveřích pomáhá zajistit bezpečné vystoupení z vozidla, pokud se blíží vozidlo nebo hrozí jiné nebezpečí.

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA

Pro podporu řízení a parkování je v rámci asistenčních systémů k dispozici několik verzí kamerových systémů.

Zadní parkovací kamera usnadňuje couvání a upozorňuje na nebezpeční za vozidlem. Linie a údaje parkovacích senzorů zobrazované na dotykové obrazovce vás bezpečně navedou na zvolené místo. Kamera vám rovněž usnadní jízdu s přívěsem.

PROSTOROVÁ KAMERA

Kamerový systém s rozsahem pokrytí 360° zajišťuje zřetelný pohled na okolí vozidla a pomáhá při zajíždění a vyjíždění z těsných mezer. Obraz ze všech kamer lze sledovat na dotykové obrazovce. Lepší pohled získáte výběrem jednoho obrazu, který můžete zvětšit, nebo přecházením mezi jednotlivými snímky.

/

* Nouzové brzdění při vysoké rychlosti je aktivní při rychlostech od 10 do 160 km/h.

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce volitelné a mohou záviset na trhu nebo pohonné jednotce. Informace o dostupnosti a kompletních podmínkách ve vaší zemi získáte u místního prodejce vozů Land Rover. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období na základě doporučení prodejce. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.