MÓD ASISTENCE ŘIDIČE

Přizpůsobitelný mód, který sdružuje čtyři asistenční funkce pro řidiče: varování před čelní srážkou, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, signalizaci překročení rychlosti a upozornění na změnu rychlostního limitu.

SNADNÁ OVLADATELNOST

Naše nejnovější volanty umožňují přímý přístup k novému módu asistence řidiče stisknutím tlačítka, přičemž ruce zůstávají na volantu. Každým dalším stisknutím můžete přepínat mezi režimy Low, Custom nebo High.

 

Váš vůz vždy nastartuje v nastaveném režimu, který závisí na trhu.1†

  

NCAP = V rámci plnění požadavků Global Safety Regulation 2* se vaše vozidlo při každém nastartování automaticky nastaví na hodnotu High. Předvolby nastavené v režimu Custom se však uloží, takže 2 rychlá stisknutí tlačítka na volantu vrátí vozidlo zpět do režimu Custom.1†

 

Mimo NCAP = Při nastartování vozu zůstane v jeho paměti naposledy zvolený mód asistence řidiče.1†

TŘI MÓDY

High – V módu High jsou aktivní všechny čtyři asistenční funkce. Signalizace překročení rychlosti a varování před změnou rychlostního limitu mají nyní nové zvukové upozornění.  

Custom – Vyberte, které ze čtyř funkcí asistence řidiče chcete využívat. Vaše preference se uloží do systému a aktivují se po zvolení Custom módu.  

Low – V režimu Low je aktivni pouze varování před čelní srážkou.

Closeup view of speedometer
Closeup view of speedometer
Autoplay Start
Autoplay Stop

SYSTÉMY PRO BEZPEČNOU JÍZDU

Systém InControl zahrnuje standardní a na přání dodávané asistenční systémy, které vám pomohou využívat váš vůz Land Rover na maximum a zajistí nejbezpečnější možnou jízdu, ať už pojedete kamkoli. S nejvhodnějšími asistenčními systémy pro váš vůz vás seznámí váš prodejce Land Rover.

Illustration Of Emergency Braking

ASISTENT NOUZOVÉHO BRZDĚNÍ

Asistent nouzového brzdění může pomoci předcházet kolizím s jinými vozidly, chodci nebo cyklisty. Hrozí-li bezprostřední nebezpečí kolize, systém zobrazí upozornění. Pokud řidič nereaguje, asistent automaticky zabrzdí.

Illustration Of Lane Keep Assist

ASISTENT PRO UDRŽOVÁNÍ VOZU V JÍZDNÍM PRUHU

Asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu detekuje nechtěné vyjetí vozu z jízdního pruhu, jemným impulzem do řízení naznačí správný směr a vy tak můžete vůz navést zpět do původního pruhu.

Illustration Of Blind Spot Assist

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU S ASISTENČNÍ FUNKCÍ

Systém sledování slepého úhlu s asistenční funkcí2 vám pomůže snáze přejíždět mezi pruhy. Když vozidlo zjistí jiný automobil ve slepém úhlu, rozsvítí se ve vnějším zpětném zrcátku malá výstražná kontrolka. V případě zjištění rizika střetu vás systém jemným impulzem do řízení vybídne ke změně směru.

Land Rover Traffic Signal Recognition stylised representation

SYSTÉM ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK S ADAPTIVNÍM OMEZOVAČEM RYCHLOSTI

Zřetelně zobrazuje informace o rychlostních omezeních a značkách se zákazem předjíždění na přístrojové desce nebo průhledovém displeji dodávaném na přání. Pokud je aktivován, využívá adaptivní omezovač rychlosti údaje ze systému rozpoznávání dopravních značek3 a na základě získaných informací přizpůsobuje rychlost vozidla zjištěným rychlostním limitům.

Land Rover Driver Condition Monitor stylised illustration

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČE

Systém sledování pozornosti řidiče monitoruje natáčení volantu a aktivitu plynového a brzdového pedálu. Díky tomu rozpozná, že začínáte pociťovat únavu a včas vás upozorní na to, že je třeba zastavit a udělat si přestávku.

Land Rover Rear Collision Monitor stylised representation

ASISTENT VAROVÁNÍ PŘED ZADNÍ KOLIZÍ

Asistent varování před zadní kolizí rozpozná, když vozidlo blížící se zezadu nezpomaluje a představuje možné riziko kolize. Systém poté automatickým zablikáním výstražných světel upozorní řidiče za vámi, aby zabrzdil.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY PRO PARKOVÁNÍ

Pomáhají ve městě při manévrování s vozem Land Rover do těsných parkovacích míst. S nejvhodnějšími asistenčními systémy pro váš vůz vás seznámí váš prodejce Land Rover.

Illustration Of Front And Rear Parking Aid

PARKOVACÍ SENZORY VPŘEDU A VZADU

Ještě snazší parkování. Senzory rozmístěné po celém obvodu vozidla se aktivují ručně nebo při zařazení zpátečky. Při parkování vás dotykový displej a zvuková signalizace informují o tom, jak blízko překážek se nacházíte.

Illustration Of Rear Traffic Monitor

SYSTÉM VAROVÁNÍ PŘED KOLIZÍ PŘI COUVÁNÍ

Systém varování před kolizí při couvání upozorňuje na vozidla, chodce či jiná nebezpečí blížící se z obou stran. Je obzvláště užitečný při couvání z parkovacího místa.

Illustration Of Clear Exit Monitor

SLEDOVÁNÍ BEZPEČNÉHO VYSTOUPENÍ

Systém sledování bezpečného vystoupení pomáhá cestujícím prostřednictvím světelné signalizace na dveřích bezpečně vystoupit z vozu díky upozornění na blížící se nebezpečí, jako jsou projíždějící vozidla a cyklisté.

SESTAVTE SI VLASTNÍ VŮZ

Sestavte si vůz podle svých potřeb.

Range Rover

NOVÝ RANGE ROVER

Vytříbenost a luxus.

Red Range Rover

RANGE ROVER SPORT

Robustní, působivý, nekompromisní.

Range Rover Velar

RANGE ROVER VELAR

Avantgardní Range Rover.

Range Rover Evoque

RANGE ROVER EVOQUE

Nastal čas vyjádřit svůj názor.

Discovery

DISCOVERY

Dokonale všestranné sedmimístné SUV.

Discovery Sport

DISCOVERY SPORT

Všestranné kompaktní SUV.

Defender

DEFENDER

Stvořen pro velké věci.

1Důležité: vozy na trzích GSR II a/nebo NCAP se při každém nastartování vrátí do módu "High". Na trzích mimo GSR II a/nebo NCAP zůstává zvolený mód asistence řidiče v paměti vozu a nemění se nastartováním. Bez ohledu na trh si vůz zapamatuje nastavení zvolené řidičem v režimu "Custom". GSRII (General Safety Regulation II) je bezpečnostní předpis, který vstoupil v platnost pro nové modely v roce 2022 a pro již uvedené modely bude platit v roce 2024.

 

Pro více informací si stáhněte a používejte aplikaci iGuide.

Stáhnout iGuide pro Apple. 

Stáhnout iGuide pro Android.

 

2Systém sledování slepého úhlu s asistenční funkcí pomáhá předcházet kolizím. Začnete-li měnit jízdní pruh a vozidlo detekuje ve slepém úhlu jiný automobil, jemný zásah do řízení navede váš vůz bezpečně mimo dráhu blížícího se vozidla, pokud je zjištěno nebezpečí kolize.

3Pouze v kombinaci se systémem Pivi Pro.


Výbava na přání a její dostupnost může záviset na konkrétní specifikaci vozidla (modelu a pohonné jednotce) a konkrétním trhu nebo vyžadovat instalaci dalších prvků. S žádostí o podrobnosti se obraťte na autorizovaného prodejce nebo si nakonfigurujte vozidlo online.


Funkce ve vozidle smí řidič používat, pouze pokud je to bezpečné. Řidič musí mít vozidlo neustále plně pod kontrolou.