Range Rover SV Model Side View

ULTIMÁTNÍ RANGE ROVER: SV BESPOKE PŘEDSTAVUJE EXKLUZIVNÍ EDICE

• Nové edice SVAutobiography Ultimate určené pro model Range Rover reprezentují vrchol nabídky SUV značky Land Rover. Dostupné jsou jak s prodlouženým rozvorem náprav, tak ve specifikaci SVAutobiography Dynamic.

• Klasický matný lak karoserie Orchard Green s kontrastní střechou a kryty zpětných zrcátek v odstínu Narvik Black doplňují moderní měděné detaily.

• Každý vůz je s maximální péčí ručně doladěn týmem z oddělení SV Bespoke automobilky Jaguar Land Rover ve výrobním středisku Special Vehicle Operations Technical Centre ve Spojeném království.

• Speciální edici prozrazuje plaketa s nápisem „SV Bespoke Ultimate edition“.

• Z původního luxusního vozu s pohonem všech kol v podobě modelu Range Rover se během více než padesáti let stala nejpřitažlivější rodina SUV na světě, která zůstává měřítkem pro elegantní design, pohodlí a noblesu.

• Range Rover v edicích SVAutobiography Ultimate je již možné objednat u autorizovaných partnerů. Provedení SVAutobiography Dynamic (SWB, P565) začíná na českém trhu předběžnou cenou od 5 048 472 Kč. Range Rover SVAutobiography (LWB, D300) startuje od 5 507 582 Kč.

Warwickshire / Praha, 26. dubna 2021 – Divize Special Vehicle Operations značky Land Rover představila dvojici nových exkluzivních edicí vytvořených týmem SV Bespoke. Určené jsou pro model Range Rover. Range Rover SVAutobiography Ultimate představuje vrchol nabídky luxusních SUV, který díky řadě moderních ručně vyráběných prvků výbavy od SV Bespoke posouvá dosavadní nejvyšší specifikace SVAutobiography a SVAutobiography Dynamic ještě dále.

Edice Ultimate, sestavené experty z oddělení SV Bespoke ve Special Vehicle Operations Technical Centre ve Spojeném království, přináší maximální nabídku prvků v oblasti personalizace, které mohou být na nadčasový design modelu Range Rover aplikovány. Klíčovou součástí designu exkluzivní edice Ultimate je kombinace nově zpracovaného matného laku karoserie Orchard Green, střechy v odstínu Narvik Black a měděných detailů. 

Důraz na detail týmu SV Bespoke přináší kovový nápis Range Rover umístěný na kapotě a zadních dveřích s leskle černými vroubkovanými a mědí orámovanými písmeny, měděnou kruhovou plaketu SV na B-sloupku, loga SV vyšitá na opěrkách hlavy a vnitřní podsvětlené prahy s nápisem „Utlimate edition“.  Poslední úpravu představuje plaketa umístěná na středové konzole opět s nápisem „SV Ultimate edition“, kdy kruhový symbol SV má měděný povrch. 

Range Rover SV Dashboard View

„Range Rover definuje segment luxusních SUV již více než půl století. Naše modely SVAutobiography zákazníkům nabízí cestování na světové úrovni, ať už přímo řídí, nebo využívají vlastního řidiče. Nové edice Ultimate posouvají tento komfort a luxusní zpracování ještě dále,“ řekl Mark Turner, Commercial Director, Land Rover Special Vehicle Operations.

„Naši experti z oddělení SV Bespoke využili tradiční kombinaci zeleného a černého exteriéru a díky matnému laku a měděným detailům jí dali skutečně moderní nádech. Tato elegantní kombinace je ještě podtržena interiérem v barvě Vintage Tan,“ dodal Clare Hansen, Director, Land Rover Vehicle Personalisation.

Verze SVAutobiography s prodlouženým rozvorem náprav přináší cestování první třídou podpořené navíc řadou komfortních prvků včetně elektrického zavírání zadních dveří. Zadní sedadla Executive Class Comfort-Plus poskytují prostor pro nohy více než 1,2 m. Navíc jsou vyhřívaná i chlazená, sklopná, čalouněná semianilinovou kůží a svým provedením odkazují na sedadla využívaná v letadlech. Nechybí ani masáž horkými kameny nebo opěrka pro lýtka a nohy. Zadní konzole, která odděluje krajní sedačky, obsahuje integrované hodinky Zenith i chlazenou schránku a spolu s výklopnými stolečky vytváří perfektní prostor pro práci i relaxaci během jízdy. 

Doporučená specifikace edice Ultimate zahrnuje čalounění interiéru kůží Vintage Tan a dekory Copper Weave Carbon Fibre. Zákazníci mohou také zvolit čalounění původem od italských umělců společnosti Poltrona Frau.  

Tuto vlajkovou loď lze pořídit jak s kompresorem přeplňovaným zážehovým vidlicovým osmiválcovým motorem (565 koní), tak s mimořádně úsporným plug-in hybridním pohonem P400e schopným urazit v čistě elektrickém režimu jízdy až 40 km a přinášejícím celkovou produkci emisí CO2 jen 78 g/km. 

Druhá edice z tohoto nového páru, SVAutobiography Dynamic, je osazená výhradně kompresorem přeplňovaným osmiválcovým motorem (565 koní) a je zaměřená více na řidiče. K dostání je pouze v kombinaci se standardním rozvorem náprav. Geometrie odpružení, stejně jako kalibrace řízení jsou optimalizovány s ohledem na agilnější odezvu. Také moderní aktivní systém Dynamic Response omezující náklony karoserie zvyšuje jízdní stabilitu, zatímco světlá výška podvozku je snížena o 8 mm. Vůz tak získává zábavnější jízdní vlastnosti a současně sebevědomější vzhled. 

Kovaná kola o velikosti 22 palců mají pět dvojitých paprsků s povrchovými úpravami Gloss Dark Grey a Diamond Turned, zatímco boční výdechy na blatnících, maska chladiče a prvky předního nárazníku dostaly úpravu Graphite Atlas. V interiéru podtrhuje sportovní nádech edice SVAutobiography Dynamic vroubkování otočného voliče automatické převodovky, rámečku tlačítka pro startování motoru i části pedálů, stejně jako červená eloxovaná pádla manuálního řazení. 

Provedení interiéru doporučené pro SVAutobiography Dynamic zahrnuje čalounění Ebony/Vintage Tan, sedadla potažená semianilinovou kůží s prošíváním ve tvaru diamantu, stropnici v barvě Ebony a dekory Steel Weave Carbon Fibre.