Parked New Range Rover charging at the phev station point

KOMPLETNÍ NABÍDKA MODELOVÉ ŘADY RANGE ROVER NABÍZÍ JAK VRCHOLNÝ MODEL SV, TAK PLUG-IN HYBRID

Range Rover PHEV

• Nový Range Rover je možné objednat s plug-in hybridními motory. Elektrifikovaná ústrojí přináší dojezd v elektrickém režimu až 113 km1.

• Moderní plug-in hybridy dosahují produkce emisí CO2 jen 18 g/km1 a jedinečným způsobem kombinují vysokou účinnost s nenuceným výkonem šestiválcového motoru.

• Range Rover PHEV je dostupný ve dvou výkonových variantách: P440e přichází na trh s předběžnou cenou od 3 543 317 Kč, základní cena P510e startuje od 3 973 864 Kč.

Range Rover SV

• Range Rover SV představuje dokonalé vyjádření moderního luxusu nové generace modelu Range Rover a přináší vybrané motivy designu i prvotřídní detaily. Model SV tak nabízí zákazníkům největší možnosti personalizace.

• Vůz je k dostání v kombinaci s plug-in hybridním pohonem P510e, mild-hybridním naftovým motorem nebo s novým dvakrát přeplňovaným zážehovým osmiválcovým modelem s maximální rychlostí 260 km/h.

• Luxusní čtyř, pěti a sedmimístné interiéry jsou k dispozici napříč nabídkou pro karoserie se standardním a prodlouženým rozvorem náprav. Range Rover tak nabízí více prostoru, luxusu a variability.

• Základní předběžná cena nového Range Roveru SV startuje od 4 963 318 Kč.

Whitley/Praha, 3. února 2022 – Značka Land Rover představila kompletní nabídku motorizací nového modelu Range Rover včetně moderních plug-in hybridních variant a exkluzivního provedení Range Rover SV. Plug-in hybridní modely (PHEV) Range Rover P510e a P440e nabízejí výjimečnou efektivitu, dosahují produkce emisí CO2 pouze 18 g/km a poskytují elektrický dojezd až 113 km. 

RR_23MY_SV_SERENITY_P530_LWB_15_INTERIOR

Range Rover zcela přirozeně kombinuje modernost a estetický půvab s technologickou vyspělostí a bezproblémovou konektivitou. Poprvé také přidává prostor až pro sedm dospělých osob. 

Rozšířená efektivita

Schopnosti plug-in hybridních modelů s prodlouženým dojezdem se projevují jejich výkonem a účinností. Certifikovaná data potvrzují, že plug-in hybridní verze nabízí podle standardů WLTP elektrický dojezd 113 km a produkci emisí CO2 pouze 18 g/km. V reálném světě tyto hodnoty znamenají elektrický dojezd zhruba 88 km. Původní odhady takto vysoká čísla neočekávaly. 

Tento třináctiprocentní nárůst přináší typickým majitelům modelu Range Rover možnost podniknout 75 procent2 jejich cest výhradně v čistě elektrickém režimu. Jako jeden z mála plug-in hybridů dostupných na současném trhu umožňuje nový Range Rover rychlonabíjení stejnosměrným proudem při využití výkonu až 50 kW. Akumulátory se díky tomu nabíjí na 80 % za méně než jednu hodinu. Range Rover je jeden z nejrychleji se dobíjejících plug-in hybridů3.

Nejvýkonnější plug-in hybridní motorizace P510e poskytuje ještě větší kultivovanost a nenucený výkon. Díky kombinaci 38kWh lithium-iontové baterie, 105kW elektromotoru a třílitrového šestiválcového motoru Ingenium zrychlí nové luxusní SUV z nuly na 100 km/h za 5,6 sekundy. 

Kromě plug-in hybridních modelů P510e a P440e spojujících téměř neslyšnou elektrickou jízdu s nenuceným výkonem je nový Range Rover dostupný s několika úspornými mild-hybridními zážehovými a vznětovými motory nebo se zcela novým vidlicovým osmiválcovým motorem. Zákazníci také mohou vybírat ze čtyř, pěti a sedmimístných interiérů nabízených v kombinaci se základním nebo prodlouženým rozvorem náprav. 

Range Rover SV

Na vrcholu řady Range Rover stojí model SV, který představuje kombinaci luxusu a personalizace. Zákazníkům přináší exkluzivní materiály, vybrané designové motivy a historicky nejširšími možnostmi individualizace od expertů divize Special Vehicle Operations. 

Vlajkový model SV, v minulosti prezentovaný v rámci nabídky rodiny SVAutobiography, staví na modernosti nové generace Range Roveru, prvotřídním zpracování a bezkonkurenčních schopnostech navíc doplněných o specifické designové detaily a široký výběr materiálů. Nový Range Rover SV může být nakonfigurován ve více než 1,6 milionu kombinací4

Unikátní provedení předního nárazníku a maska chladiče s pěti lamelami identifikují nový vlajkový model, stejně jako laserem leptaný kulatý znak SV na vertikálních dveřních lištách, nová keramická plaketa SV v bílé barvě umístěná na zadních dveřích nebo na přání dodávané disky se třemi povrchovými úpravami o velikosti 23 palců. Nabídka exkluzivních materiálů zahrnuje lesklé kovy, jemnou keramiku, šetrně opracované dřevo a měkkou semianilinovou kůži, stejně jako udržitelné nekožené čalounění Ultrafabrics.

Čistě luxusní designová záležitost SV „Serenity“ a tajemná varianta SV „Intrepid“ jsou klíčem k personalizaci vrcholného modelu Range Rover SV. Každá z těchto linií dodává Range Roveru SV specifický výraz a může být nezávisle kombinovaná pro exteriér a interiér, ve spojení se standardním exteriérem a interiérem Range Roveru SV, nebo lze jednu z těchto linií aplikovat na vůz jako celek. Kontrastní dvoubarevné varianty interiéru od sebe vizuálně oddělují přední a zadní část kabiny. 

Range Rover SV je možné objednat jak se standardním (SWB), tak s prodlouženým rozvorem náprav (LWB). Nabídka výkonných a efektivních motorizací zahrnuje plug-in hybrid o výkonu 510 koní (pouze pro SWB), úsporný řadový dieselový motor D350 a jemný, dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválcový motor (530 koní). Osmiválcový agregát je o 17 % úspornější a disponuje o 50 Nm vyšším točivým momentem než osmiválcový motor minulé generace. Range Rover SV vybavený tímto motorem dosahuje maximální rychlosti 260 km/h. 

Zájemci o Range Rover s prodlouženým rozvorem náprav mohou u verze SV zvolit čtyřmístnou specifikaci interiéru pojmenovanou jako „Signature Suite“ představující absolutní vrchol interiérů dostupných pro Range Rover SV. Luxusní design je soustředěn kolem elegantní středové konzole táhnoucí se přes celou délku interiéru od předních až po zadní sedadla. V této konzoli je uložen elektricky ovládaný stolek Club Table, elektricky výsuvné držáky nápojů a je v ní integrována také chladnička s křišťálovým sklem. 

Modely Range Rover SV jsou navíc dostupné také s dvojicí obrazovek o velikosti 13,1 palce pro zadní cestující. Jde o největší obrazovky, jaké kdy Range Rover svým cestujícím nabídl. Jejich velikost je pro adekvátní pohodlí optimální. Sluchátka nabízející vysokou věrnost přehrávaného zvuku jsou navržena speciálně pro Range Rover SV a přináší lepší výkon ve vyšších frekvencích. 

Elektrifikovaná budoucnost 

Nový Range Rover se stane prvním sériově vyráběným elektromobilem značky Land Rover, stoprocentně elektrický model bude odhalen v roce 2024. Do konce tohoto desetiletí bude každý nový Land Rover dostupný s čistě elektrickým pohonem, což pomůže automobilce Jaguar Land Rover splnit cíle stanovené v rámci strategie Reimagine. Ta předpokládá do roku 2039 dosažení nulových emisí u všech produktů, ve všech provozech i v dodavatelském řetězci.

1 Poskytnuté údaje jsou výsledky oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou EU WLTP a platí pro modely se standardním rozvorem náprav, pětimístným interiérem a plně nabitou baterií. Pouze pro účely porovnávání. Údaje z reálného provozu se mohou lišit. CO2, spotřeba paliva, spotřeba elektrické energie a údaje o dojezdu se mohou lišit v závislosti na řadě faktorů, jako jsou jízdní styl, podmínky provozu, zatížení, pneumatiky, příslušenství osazené na vozidle, konkrétní trasa nebo stav akumulátoru. Údaje dojezdu vychází z produkčního automobilu a standardizované trasy. 

2 Předpokládá se pouze domácí nabíjení a vychází z anonymizovaných údajů o vlastnictví majitelů modelu Range Rover

3 Odhady výrobce. Aktuální doba nabíjení se může lišit podle okolních podmínek a dostupné nabíjecí infrastruktury 

4 Údaj je pouze odhad založený na mezinárodním konfigurátoru Land Rover. Zahrnuje: počet dostupných motorů, kol, barev interiéru a vnější karoserie, dekorů interiéru, designové linie interiéru a exteriéru, typ a barvu kontrastní střechy, prosklení, rozvor náprav a počet míst v interiéru. Celkový počet možných konfigurací a výbava dostupná na konkrétních trzích se může lišit