Jak lze od modelu rodiny Discovery očekávat, všestranný Discovery Sport může být na přání vybaven i sedadly v uspořádání 5 + 2 (jsou-li nabízena), zároveň si však zachovává kompaktnější rozměry než tradiční pětimístné SUV.

GERRY MCGOVERN ŘEDITEL DESIGNU A VRCHNÍ KREATIVNÍ ŘEDITEL ZNAČKY LAND ROVER
VÝJIMEČNÝ VŠEDNÍ DEN

Discovery Sport nejenom skvěle vypadá, ale nabízí mnohem víc. Jeho elegantní, aerodynamickou siluetu doplňují legendární schopnosti vozů Land Rover a variabilita interiéru.

VYBERTE SI MODEL
TESTOVÁN V EXTRÉMNÍCH PODMÍNKÁCH PRO VÁŠ POCIT JISTOTY ZA VOLANTEM

Technika modelu Discovery Sport prošla více než 18měsíčním testováním v nejnáročnějších podmínkách ve všech typech terénu a více než 20 zemích.

PODÍVEJTE TESTOVÁN V EXTRÉMNÍCH
VARIABILNÍ SEDADLA, MÍSTO PRO NOHY A ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

Objednáním posuvné druhé řady sedadel jako výbavy na přání získáte podobný prostor pro nohy jako v modelu Range Rover a volitelnou třetí řadu sedadel. Vnitřní prostor tak můžete přizpůsobit aktuálním požadavkům na přepravu nákladu anebo osob.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO
TECHNICKY VYSPĚLÉ DISPLEJE PRO SNADNÉ POUŽÍVÁNÍ

Přehlednou přístrojovou desku charakterizují špičkové ovládacími a zobrazovací prvky. Patří k nim 8“ dotykový displej a na přání dodávaný průhledový displej s nejmodernější technikou pro intuitivní interakci. K dispozici je rovněž 10“ dotykový displej se systémem InControl Touch Pro.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

DESIGN A VŠESTRANNOST

VNĚJŠÍ DESIGN

VNĚJŠÍ DESIGN

JEDINEČNĚ MODERNÍ DESIGN

Moderní a atraktivní vůz upoutá svou kompaktní karoserií s vyváženými proporcemi a odhodlaným výrazem. Osobitá silueta v kombinaci s nádherně tvarovanými plochami tvoří neodolatelný celek - vůz, k němuž získáte emocionální vztah.

VNĚJŠÍ DESIGN

VNĚJŠÍ DESIGN

DISCOVERY SPORT BLACK

Limitovaná edice Discovery Sport Black je vybavena nevšední maskou chladiče ve stylu Dynamic, černým logem SPORT a tmavě tónovanými skly oken. K osobitému vzhledu přispívá i výběr z palety tří barev karoserie: stříbrná Silicon, šedá Carpathian a bílá Yulong. Ještě individuálnější charakter dodává interiéru čalounění stropu v barvě Ebony a lišty po stranách středové konzoly z tmavě šedého kartáčovaného hliníku.

VNĚJŠÍ DESIGN

VNĚJŠÍ DESIGN

PAKET DYNAMIC DESIGN

Energický a sebevědomý design modelu Discovery Sport doplňují 19" lehká slitinová kola s povrchovou úpravou Dark Satin Grey nebo 20" lehká slitinová kola v úpravě Gloss Black (v závislosti na výbavové linii) a chromované koncovky výfukové soustavy.

Paket Dynamic Design bude dostupný od podzimu 2016.

VNĚJŠÍ DESIGN

VNĚJŠÍ DESIGN

PAKET GRAPHITE DESIGN

Paket Graphite Design přináší řadu pozoruhodných akcentů. Patří mezi ně maska chladiče, kryty ventilačních otvorů na blatnících a nápisy Discovery vpředu a vzadu, vše v odstínu Dark Atlas. Celkový vzhled završují kryty vnějších zpětných zrcátek v odstínu černá Narvik a šedá kontrastní střecha společně s výběrem ohromujících 18“, 19“ nebo 20“ kol z lehké slitiny s lesklou, tmavě šedou povrchovou úpravou.

/
VŠESTRANNÝ EXTERIÉR
/

KLIKNUTÍM AKTIVUJETE INTERAKTIVNÍ FUNKCI POKLEPÁNÍM AKTIVUJETE INTERAKTIVNÍ FUNKCI

*Zobrazení zavazadel slouží pouze pro ilustraci a nepředstavuje skutečný rozsah.

VNITŘNÍ DESIGN
/

TECHNOLOGIE

FEATURED TECHNOLOGY
/
INOVACE

Land Rover průběžně vyvíjí nové technologie v oblasti poháněcího ústrojí s cílem nekompromisně zvyšovat hospodárnost svých motorů a snižovat jejich emise. Automatický systém Stop/Start vypíná motor v situacích, kdy ho není třeba, hybridní pohon má pozoruhodný točivý moment 700 Nm a pro všechny motory je k dispozici nová lehká převodovka.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI NA SILNICI

Ke kultivovaným a harmonickým jízdním vlastnostem na vozovce přispívají vyspělé technické systémy značky Land Rover. Patří k nim adaptivní tempomat pro komfortní jízdu na dlouhé vzdálenosti, Adaptive Dynamics pro optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností a Torque Vectoring by Braking pro plynulý a stabilní průjezd zatáčkou.

TERÉNNÍ SCHOPNOSTI

Vozidla Land Rover jsou nabitá technologiemi, s nimiž si hravě poradíte i s nejnáročnějším terénem. Díky systémům, jako je originální Terrain Response, přizpůsobující jízdu aktuálnímu stavu pojížděného povrchu, nebo asistent pro bezpečné sjíždění strmých svahů HDC, vykazují vozy Land Rover i nadále ty nejlepší schopnosti ve svém oboru.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Asistenční systémy Vám umožňují plně se soustředit na řízení. Systém sledování slepého úhlu Vás upozorní na vozidla přijíždějící z obou stran, řada funkcí parkovacího asistenta Vám usnadní parkování a systém upozornění na rychlostní limity Vám zase pomůže rychleji reagovat na omezení.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

Vozidla Land Rover Vás obklopí dokonalým komfortem. Starají se o něj nejmodernější systémy topení a klimatizace, ať je jaké chce počasí, a řada technologií ovládaných bezdotykově a bez klíče.

INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

Informační a zábavní technologie značky Land Rover poskytují nejvyšší úroveň informací a zábavy uvnitř vozidla i ve Vašem chytrém telefonu. Aplikace InControl Connect Vás bezpečně propojí s Vaším vozidlem, výběr dotykových displejů Vám poskytne zábavu i užitek a audiosystémy MeridianTM Vám přinesou zážitky z poslechu jako v koncertní síni.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI NA SILNICI

Ke kultivovaným a harmonickým jízdním vlastnostem na vozovce přispívají vyspělé technické systémy značky Land Rover. Patří k nim adaptivní tempomat pro komfortní jízdu na dlouhé vzdálenosti, Adaptive Dynamics pro optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností a Torque Vectoring by Braking pro plynulý a stabilní průjezd zatáčkou.

Ne všechny technologie jsou dostupné pro všechny verze a na všech trzích.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

INTERIÉR KABINY VOZU
/

SCHOPNOSTI

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI
/

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

TERRAIN RESPONSE

Systém Terrain Response, dodávaný standardně ke všem motorům TD4 a Si4, přizpůsobuje reakce motoru, převodovky, diferenciálů a podvozkových systémů s cílem optimalizovat jízdní vlastnosti, komfort a trakci. Výběr ze čtyř standardních nastavení – normální jízda, tráva/štěrk/sníh, bláto a vyježděné koleje, resp. písek – zaručí vozu suverénní chování bez ohledu na terén a povětrnostní podmínky.

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

ASISTENT PRO SJÍŽDĚNÍ STRMÝCH SVAHŮ HDC (HILL DESCENT CONTROL)

Asistent pro sjíždění strmých svahů HDC (Hill Descent Control), patentovaný značkou Land Rover, je standardním prvkem výbavy všech našich vozidel s pohonem všech kol (4WD). HDC podporuje řidiče při bezpečném sjíždění náročných svahů udržováním konstantní rychlosti jízdy a individuálním přibrzďováním jednotlivých kol.

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

JISTOTA V HLUBOKÉ VODĚ

Systém sledování hloubky brodu Wade Sensing se dodává na přání a pomůže Vám při průjezdu vozidla vodou. Senzory ve vnějších zpětných zrcátkách poskytují na dotykovém displeji informace v reálném čase včetně hloubky vody a maximální brodivosti vozidla.

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

TORQUE VECTORING BY BRAKING

Torque Vectoring by Braking, systém rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola brzdnými zásahy, je standardní výbavou všech našich vozidel s pohonem všech kol (4WD). Systém optimalizuje agilitu a stabilitu modelu Discovery Sport při průjezdu zatáčkou. Na silnici i v terénu neustále optimalizuje rozdělování točivého momentu mezi všechna čtyři kola s cílem zvýšit trakci a jistotu řidiče při řízení.

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI

AKTIVNÍ POHON VŠECH KOL

Aktivní pohon všech kol, dodávaný na přání v kombinaci s motory TD4 180 k a Si4, přináší výhody při jízdě na silnici i v terénu. V mnoha jízdních situacích na silnici může systém odpojit pohon zadních kol a přispět tak k co hospodárnější spotřebě paliva. Systém nepřetržitě sleduje důležité provozní parametry a v případě potřeby během 300 milisekund pohon všech kol (4WD) znovu připojí.

/
SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI
/

PROVĚŘEN V EXTRÉMNÍCH PODMÍNKÁCH

ČÁSTEČNĚ ZVUKOVĚ IZOLOVANÁ KOMORA

V „neutrálním zvuku“ naší částečně zvukově izolované komory precizně vystavujeme interiér rozmanitým frekvencím a vibracím, abychom v modelu Discovery Sport zaručili kultivovaný akustický komfort při jakékoli rychlosti a na jakémkoli povrchu.

RYCHLOST VĚTRU

V našich klimatických komorách dokážeme napodobit ty nejnáročnější povětrnostní podmínky, jakým může být Discovery Sport vystaven. Nejenom vichřice o rychlosti 240 km/h při sněhových bouřích, ale i vysoké teploty a nízké hodnoty proudění vzduchu. Pouze testováním všech systémů na hranici jejich možností dokážeme vyvinout skutečnou spolehlivost.

HORKÉ A STUDENÉ KLIMA

V reálném prostředí i v našich klimatických komorách vystavujeme vozidla extrémním teplotám sahajícím od -40 °C až po +50 °C. Teprve poté důkladně prověřujeme spolehlivost všech hlavních funkcí a systémů v souladu s našimi náročnými standardy. Pohodlí a klidná mysl Vás tak budou provázet i v těch nejodlehlejších místech.

V TERÉNU

Nekompromisní testy prováděné po celém světě od mrazivého zkušebního polygonu ve švédském Arjeplogu až po nemilosrdné písečné pouště v Dubaji ručí za to, že legendární terénní vlastnosti jsou všem našim vozům vrozené. Prototypy absolvují během svého vývoje přibližně 8 500 km na nejnáročnějších terénních trasách.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

MOTORY
/
PŘEVODOVKY
/

VÝBAVA NA PŘÁNÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Stejně jako u všech modelů Land Rover máte k dispozici široký výběr prvků výbavy na přání a na míru střiženého příslušenství. S nimi můžete své vozidlo individualizovat a dále vylepšit. Výběrem ze stylových detailů pro exteriér a interiér, výbavy pro jízdu s přívěsem, volbou vyšší řady zábavního systému anebo technických doplňků si můžete vytvořit svůj ideální Discovery Sport.

ZPĚT

VYBERTE SI MODEL

VYBERTE SI MODEL

Prvky výbavy a jejich dostupnost se mohou lišit v závislosti na specifikaci vozidla a trhu. Více informací Vám ochotně poskytne nejbližší autorizovaný prodejce Land Rover.
Meridian je registrovaná ochranná známka společnosti Meridian Audio Ltd.
Více informací o dostupnosti vozidla Vám ochotně poskytne nejbližší autorizovaný prodejce Land Rover.
*Nezávazně doporučená cena v Kč včetně DPH počítaná kurzem 27,20 CZK/EUR. Údaje zde uvedené nejsou nabídkou na uzavření smlouvy. Pro aktuální nabídku kontaktujte autorizovaného Land Rover prodejce.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.