Land Rover Freelander se ihned po uvedení před 17 lety vydal na dobrodružnou cestu. Jednalo se o první kompaktní SUV, které sjelo z výrobních linek. Díky svému energickému charakteru a schopnosti poradit si s jakýmkoli terénem v jakýchkoli podmínkách se stal po celém světě velmi oblíbeným vozem. Ovšem toto dobrodružství již skončilo, neboť výroba tohoto modelu byla v prosinci 2014 ukončena.

Nicméně díky našemu programu prověřených ojetých vozů si můžete Land Rover Freelander stále zakoupit, a to s vědomím, že se vozu dostalo nejlepší možné údržby zahrnující 165bodovou kontrolu a že se na něj vztahuje dvouletá záruka. U nejbližšího prodejce vozů Land Rover si můžete pochopitelně zakoupit plný servisní program. A kdybyste potřebovali pro svůj vůz jakékoli příslušenství, prodejce vám rád pomůže nejen s těmito požadavky, ale rovněž vám nabídne širokou řadu stále dostupného vybavení.

Zajímat by vás mohl také nový model Land Rover Discovery Sport, naše nejvšestrannější kompaktní SUV, které je připravené na všechno. Může se pochlubit 9stupňovou automatickou převodovkou, vynikající spotřebou paliva, prvotřídními technologiemi jako Terrain Response® a stupňovitým uspořádáním sedadel 5+2. Jeho živý charakter a univerzálnost doplňuje ochota pustit se do práce kdekoli, bez ohledu na podmínky. A protože vozidlo již získalo maximální počet 5 hvězdiček v hodnocení bezpečnosti Euro NCAP, ani o jeho bezpečnosti nemůže být pochyb.

SCHOPNOSTI

SCHOPNOSTI

PŘIPRAVEN NA VŠECHNO

Model Freelander absolvoval náročné testy, které by většina vozů nezvládla. Byl prověřen v teplotách od –40 °C do +50 °C. Při testovacích jízdách se pohyboval v nadmořské výšce téměř 4 300 metrů. A mezi jeho další přednosti patří vynikající nájezdové úhly vpředu i vzadu ve spojení s velkorysou světlou výškou. Díky tomu si poradí i s nejnáročnějším terénem.

ZROZEN PRO PRÁCI

Terénní technologie, kterými je model Freelander vybaven, zahrnují řízení sjíždění ze svahu*, díky kterému je zdolávání náročných svahů hračkou, a uznávaný systém Terrain Response®*, který automaticky optimalizuje trakci a jízdní vlastnosti podle nároků daného terénu.

VŠE POD KONTROLOU

Model Freelander zvládne díky systémům kontroly stability i ty nejnáročnější situace s naprostým klidem. Společným úsilím snižují rychlost a aplikují brzdnou sílu na jednotlivá kola, což zaručuje podporu v situacích, kdy to budete nejvíc potřebovat.

TAŽNÁ SÍLA

S modelem Freelander utáhnete až 2 000 kg. Přívěs připojíte s pomocí zpětné kamery a o vaši bezpečnost na silnici se postará asistent stability přívěsu. K tomu přidejte svislé zatížení pro tažení 150 kg, nejlepší v celém sektoru, a flexibilní zavazadlový prostor.

NABÍDKA MOTORŮ

Přeplňované vznětové motory o objemu 2,2 litru v modelu Freelander jsou tišší, ekologičtější a výkonnější i při nízkých otáčkách. K dispozici jsou s výkonem 150 k a 190 k.

/

DESIGN

DESIGN

DŮMYSLNÝ, SILNÝ, KOMPAKTNÍ A PROSTORNÝ

Jediný pohled na odhodlaný postoj a moderní vzhled vozidla okamžitě odhalí atraktivní designové prvky. Moderní a robustní charakter modelu Freelander výrazně umocňují elegantní přední a zadní světla, maska chladiče a ozdobné prvky sacích otvorů.

ŠIROKÝ ROZSAH SCHOPNOSTÍ

Ať už míříte do města nebo na otevřené silnice, model Freelander bude díky nabídce motorů a řadě inteligentních technologií vaším dokonalým partnerem.

PROSVĚTLENÝ A VZDUŠNÝ INTERIÉR

Interiér modelu Freelander byl navržen tak, aby poskytoval prosvětlený a vzdušný prostor, který je komfortní a decentní a vyznačuje se jednoduchými ladnými liniemi a intuitivně rozmístěnými ovládacími prvky. Osobitý vkus můžete zdůraznit výběrem z široké nabídky ozdobných prvků a individualizovaných detailů.

/

PŘÍSLUŠENSTVÍ A PÉČE O VOZIDLO

INTERIÉR A EXTERIÉR

Řada speciálních prvků, které dodají vašemu vozu ještě individuálnější charakter.

PŘEPRAVA NÁKLADU A TAŽENÍ

Pořiďte si výbavu, s níž vytěžíte z každého dne maximum.

KOLA A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Ať vám příroda postaví do cesty jakoukoli překážku, s tímto příslušenstvím budete připraveni.

ZJISTĚTE, JAK SI MŮŽETE UPRAVIT VÁŠ VŮZ

Vyberte si při koupi vozu volitelnou výbavu, díky níž dodáte svému vozu jedinečný charakter. Příslušenství Land Rover splní všechny požadavky vyplývající z vašeho životního stylu.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.