DESIGN

/
/
/

TECHNOLOGIE

/
/
/
INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

Náš informační a zábavní systém InControl Touch Pro Duo vyčnívá vzhledem a parametry nad ostatními. Systém Touch Pro Duo poskytuje nepřeberné množství informací a zábavy adisponuje těmi nejintuitivnějšími a nejvyspělejšími technologiemi, které zaručí, že si svou cestu užijete na maximum.

INOVACE

Nabídka kultivovaných a hospodárných motorů pro vůz Range Rover zahrnuje motory s vysokým výkonem. Na výběr máte několik vyspělých zážehových a vznětových motorů, nebo si můžete vybrat nový hybridní automobil (PHEV), který obsahuje naši dosud nejinovativnější pohonnou jednotku.

KULTIVOVANÝ VÝKON

Řada dokonale vyladěných technologií, včetně systému Terrain Response 2 s režimem Dynamic, poskytuje úžasný zážitek z jízdy bez ohledu na jízdní a povětrnostní podmínky.

SCHOPNOSTI V TERÉNU

Range Rover jako první vozidlo spojující luxus a kultivovanost s celosvětově proslulou schopností jízdy za všech podmínek je nadále špičkový vůz. Příkladné schopnosti vozu Range Rover v terénu má na svědomí součinnost systémů pohonu všech kol (AWD) a jedinečných, inovativních technologií pro jízdu v terénu.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Pomoc v hustém městském provozu i vyšší bezpečnost vás i vašich spolucestujících zajišťuje celá řada SUV technologií, které jsou u modelu Range Rover součástí standardní výbavy nebo se dodávají na přání. Všechny funkce byly navrženy s cílem zvýšit vaši spokojenost s vozem.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

Interiér vozu Range Rover přichází s novými předními a zadními sedadly a nabízí komfort čtyřsedadlové konfigurace a současně praktičnost pětimístného uspořádání. Na komfortu se podílí na přání dodávaná čtyřzónová klimatizace a ionizace vzduchu v interiéru. Audiosystém Meridian™ Sound System a konfigurovatelné ambientní osvětlení interiéru přispívají k uvolněné atmosféře.

VŠESTRANNOST

/
/
/

KOMFORT A PRAKTIČNOST

/
/
/
/

SCHOPNOSTI

/
/
/

JÍZDNÍ DYNAMIKA

/
/
/

TRVALÁ UDRŽITELNOST

INTELIGENTNÍ SYSTÉM STOP/START

Všechny pohonné jednotky využívají technologie pro snížení emisí CO₂. Vyspělý inteligentní systém Stop/Start snižuje spotřebu paliva, režim ECO zajišťuje účinnější provoz vozu Range Rover, přičemž automaticky využívá řady zásahů od zmírnění akcelerace a změn převodových stupňů po vypnutí vyhřívání vnějších zrcátek.

HLINÍKOVÁ PLATFORMA

Konstrukce vozu Range Rover zahrnuje recyklované materiály z výroby panelů karoserie. Výsledkem jsou zvýšení výkonnosti a nižší emise CO2 v rámci životního cyklu.

FILOZOFIE ŽIVOTNÍHO CYKLU

Při výrobě vozidel se snažíme využívat více ekologických materiálů, spotřebovávat méně přírodních zdrojů a produkovat méně odpadu. Proto jsme Range Rover zkonstruovali tak, aby byl z 85 procent recyklovatelný a z 95 procent opětovně využitelný.

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY

ISOFIX

Kotevní body ISOFIX na zadních sedadlech usnadňují upevnění dětských sedaček. Zajišťují také pevné spojení dětské sedačky a vozidla a tím i vyšší bezpečnost.

AIRBAGY

Komplexní systém šesti airbagů vozu Range Rover zajišťuje vynikající úroveň ochrany všech cestujících.

BEZPEČNOSTNÍ PÁSY

Ještě lepší ochranu zajišťují předpínače bezpečnostních pásů, které v případě čelního nárazu omezují pohyb vpřed.

ASISTENT PRO NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Asistent pro nouzové brzdění zvyšuje pocit bezpečnosti a upozorňuje řidiče na možné čelní srážky. Pokud řidič nereaguje, systém sníží nebezpečí potenciální srážky aktivním brzděním.

ELEKTRONICKY ŘÍZENÝ PROTIPROKLUZOVÝ SYSTÉM

Systém optimalizuje trakci a stabilitu ovládáním prokluzování kol prostřednictvím snížení momentu prokluzujícího kola a podle potřeby také přibrzďováním.

ASISTENT NOUZOVÉHO BRZDĚNÍ

Asistent nouzového brzdění (EBA) rozpozná snahu o prudké brzdění a pomáhá zajistit maximální brzdný účinek, aniž byste museli vyvíjet nadměrnou sílu. Dosahuje toho zvýšením tlaku v brzdové soustavě pomocí čerpadla systému ABS, abyste zastavili včas.

Skutečná sedadla mají nové sedáky, výplň a jsou čalouněná měkčí kůží, která vlastnosti těchto prvků dokonale doplňuje. Další informace vám poskytne autorizovaný prodejce.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.