#INSPIREDBYVELAR

#INSPIREDBYVELAR

TEXTILNÍ TKANINY ZÍTŘKA

KVADRAT, UZNÁVANÝ DÁNSKÝ VÝROBCE TEXTILNÍCH TKANIN, POSUNUJE V NOVÉM MODELU VELAR HRANICE MOŽNÉHO.

Charlotte Bastholm Skjold, vedoucí designu ve společnosti Kvadrat, je přesvědčená, že v textilním průmyslu právě probíhá vzrušující evoluce.
Uznávaný výrobce textilních tkanin brzy oslaví půlstoletí existence a i letmé nahlédnutí do jeho kodaňského showroomu nenechá nikoho na pochybách o tom, kdo dnes udává tón. Stěny showroomu slouží jako galerie a nabízejí úchvatnou výstavu mnoha projektů společnosti Kvadrat, při nichž spolupracovala s vlivnými designéry, umělci a inženýry. Během naší návštěvy jsou k vidění „Oblaka“ – sofistikovaný koncept trojrozměrných dlaždic, za nímž stojí Ronan a Erwan Bouroullecovi a jenž pokrývá snad každý z povrchů showroomu.
Zásadním faktorem kreativní filozofie společnosti Kvadrat jsou zcela jistě inovace, ale i jednoduchost. Jak mohou dosvědčit také designéři nového modelu Range Rover Velar, je právě zkombinování těchto dvou přístupů tou největší výzvou.

Kombinací novátorství a redukcionismu je charakteristický rovněž nejnovější přírůstek do rodiny Land Rover. Spolupráce s kreativními designéry ze společnosti Kvadrat se proto ukázala jako ideální partnerství. Společnost Kvadrat pro nový model Velar vyvinula zcela novou prémiovou textilní tkaninu nazvanou Dapple Grey. Jde o jedinečnou látku z vlněné směsi a technického veluru. Textilní tkanina je vysoce odolná a ekologicky přívětivá a představuje alternativu ke kůži, která nijak snižuje dojem luxusu. Navzdory nesčetným výhodám jsou textilní tkaniny z vlněných směsí v interiérech automobilů dodnes vzácným úkazem.
Jaký efekt má tato textilní tkanina na nový Velar? Díky čistým liniím, interaktivním displejům a „skrytým“ ovladačům, které se zjevují až po aktivaci podsvícení, vyzařuje kabina nového modelu Velar elegantní jednoduchost. Každý prvek jsme pečlivě navrhli tak, aby na každém z míst pro cestující přispíval k pocitu klidu, pohodlí a relaxace. Nová textilní tkanina Kvadrat, která je k dispozici na přání, tento pocit dále umocňuje tím, že do prostoru nabitého špičkovými technologiemi přináší ještě víc pohodlí. „O co jsme se snažili,“ vysvětluje Charlotte Bastholm Skjold, „bylo uchopit prvky obývacího pokoje, kde se cítíte v teple a pohodlí, a přenést je do automobilu.“

Podívejte se na video a zjistěte více o partnerství společnosti Kvadrat a nového modelu Velar a také o tom, jakou budoucnost Charlotte Bastholm Skjold předpovídá trendům v textilních tkaninách.
Základním poselstvím cesty #InspiredByVelar je oslava spojení mezi inovacemi a kreativitou. Připojte se k platformě Velar Circle a nic nezmeškejte. V průběhu příštích několika měsíců budeme navštěvovat studia designérů projektu #InspiredByVelar a sledovat jejich pokroky. Vyvrcholením celého projektu bude velkolepé odhalení designových kousků inspirovaných modelem Velar. To nejlepší nakonec: Členové platformy Circle budou vždy jako první dostávat aktuální novinky a pozvánky na exkluzivní akce plné zážitků, které si za peníze prostě nekoupíte.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.