TECHNOLOGIE

INFORMACE A ZÁBAVA

PRŮHLEDOVÝ DISPLEJ (HUD)

Tento prvek výbavy na přání zobrazuje na čelním skle klíčová data jako je rychlost, navigační pokyny a zařazený převodový stupeň, takže už nemusíte spouštět oči ze silnice. Díky laserům zabraňuje problému „washout“ (efekt slunečního záření na systémy LED) a lze ho nakonfigurovat podle vašich preferencí. Ve spolupráci s průhledovým displejem funguje volitelná funkce rozpoznávání dopravních značek. Tato funkce detekuje rychlostní limity a poskytuje řidiči kompletní informace, neboť zobrazuje konkrétní dopravní značky na přístrojovém panelu a čelním skle.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
INCONTROL TOUCH PRO

Hardware a software nové generace systému InControl Touch Pro pozvedá konektivitu a zábavu ve voze Range Rover Sport na nejvyšší úroveň. InControl Touch Pro je nejpokročilejší multimediální systém, který kdy společnost Land Rover nabízela. 10" dotyková obrazovka podporuje gesta potažení a stažení prstů a poskytuje nejbohatší audiovizuální zážitek všech dob. Aby byl tento zážitek ještě silnější, má systém plně konfigurovatelnou domovskou obrazovku a funkci přirozeného hlasového ovládání.

PROHLÉDNĚTE SI SYSTÉM INCONTROL
INCONTROL CONNECT PRO

Tyto balíčky doplňkových technologií posouvají konektivitu a praktičnost vozidla ještě dál. Aplikace InControl umožňují vylepšit aspekty zážitku z jízdy vozidlem prostřednictvím 10" dotykové obrazovky a kompatibilních aplikací pro chytré telefony. Balíček Remote Premium navíc umožňuje sledování a interakci s vozidlem. Díky funkcím Wi-Fi Hotspot a InControl Pro Services budete neustále ve spojení s okolním světem. Ať už vyrážíte za prací či zábavou, váš život bude jednodušší.

PROHLÉDNĚTE SI SYSTÉM INCONTROL
INCONTROL PROTECT

Váš chytrý telefon slouží jako portál pro připojení k vozu Land Rover pomocí systému InControl Protect. Můžete vzdáleně zkontrolovat hladinu paliva, najít svůj Range Rover Sport na zaplněném parkovišti, zaznamenat své cesty a dokonce zkontrolovat, zda jste nenechali otevřené okno. Zahrnuta je také optimalizovaná funkce Land Rover Assistance, která dokáže v případě poruchy odeslat informace o diagnostice a poloze vozidla odtahové společnosti. Funkce nouzového volání v případě závažných nehod upozorní záchranné složky v dané oblasti.

PROHLÉDNĚTE SI SYSTÉM INCONTROL
SPOTIFY PRO INCONTROL APPS

Aplikace Spotify pro systém InControl Apps je k dispozici s našimi rozšířenými pakety konektivity InControl Connect a InControl Connect Pro a na cestách umožňuje využívat knihovnu s více než 30 miliony skladeb. Aplikace navržená a vytvořená značkou Land Rover ve spolupráci se společností Spotify byla optimalizována pro dotykový displej vašeho vozu Range Rover Sport – proto je její používání stejně jednoduché a zábavné jako používání aplikace Spotify v chytrém telefonu. Můžete vyhledávat a procházet skladby, stanice a doporučení, vytvářet seznamy skladeb a v offline režimu těžit z plného přístupu ke skladbám ve své knihovně.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
VIRTUÁLNÍ PŘÍSTROJOVÝ PANEL S TFT DISPLEJEM

Volitelný 12,3" virtuální přístrojový panel využívá displej s vysokým rozlišením a barevnou grafikou, který přehledně zobrazuje hlavní funkce a údaje o vozidle. Elegantní virtuální přístroje připomínají 3D chromovanou úpravu a lze je upravit tak, aby zobrazovaly pouze informace důležité pro danou jízdní situaci.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
ZÁBAVNÍ SYSTÉM PRO CESTUJÍCÍ NA ZADNÍCH SEDADLECH

Volitelný zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech je dodáván s 8" nebo 10,2" obrazovkami. Obě jsou vybaveny digitálními bezdrátovými sluchátky WhiteFire®, vstupem HDMI, rozhraním Mobile High-Definition Link, konektorem USB a vlastním dálkovým ovládáním.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
INCONTROL SECURE

With InControl Secure, if your vehicle is broken into, a silent alarm is triggered alerting the relevant authorities. Your vehicle can then be tracked until it is recovered.

PROHLÉDNĚTE SI SYSTÉM INCONTROL
INOVACE
/

VÝKON

ADAPTIVE DYNAMICS

Tento systém nabízí dokonalou rovnováhu jízdy a kontroly, neboť nepřetržitě nabízí variabilní nastavení tlumičů. Monitoruje pohyby vozidla až 500krát za sekundu, reaguje na vaše podněty a stav vozovky a zajišťuje tak pohodlnou a klidnou jízdu.

ZAREZERVUJTE SI ZKUŠEBNÍ JÍZDU
VEKTOROVÁNÍ TOČIVÉHO MOMENTU

Tento systém zlepšuje agilitu a stabilitu vozidla při zatáčení. Neustále monitoruje a vyvažuje rozložení točivého momentu mezi všemi koly, což zlepšuje přilnavost a řízení na silnici i v terénu. Dokáže také zlepšit zatáčení vozidla a potlačit nedotáčivost.

ZAREZERVUJTE SI ZKUŠEBNÍ JÍZDU
REŽIM DYNAMIC

Pokud je po aktivaci systému Terrain Response 2 zvolen režim Dynamic, vyladí zavěšení tak, aby poskytovalo ještě lepší kontrolu karoserie s pevnějším ovládáním a rychlejší odezvou, což na silnici zaručuje sportovnější jízdu.

ZAREZERVUJTE SI ZKUŠEBNÍ JÍZDU
DYNAMIC RESPONSE

Představujeme nejnovější dvoukanálový systém, který dokáže nezávisle kontrolovat přední a zadní nápravu, což umožňuje jeho vyladění tak, aby poskytoval větší agilitu při nízkých a lepší stabilitu při vysokých rychlostech.

ZAREZERVUJTE SI ZKUŠEBNÍ JÍZDU

SCHOPNOSTI

DVOUSTUPŇOVÁ ROZDĚLOVACÍ PŘEVODOVKA

Tento prvek výbavy na přání nabízí volitelné převodové stupně pro vysoký a nízký rozsah otáček, což zaručuje vynikající flexibilitu jízdy na silnici i v terénu. Nízký rozsah zaručuje kontrolované sjíždění ze svahu ve zrádném terénu, zatímco vysoký rozsah je ideální pro jízdu na otevřené silnici.

TERRAIN RESPONSE 2

Volitelný systém Terrain Response 2 monitoruje povrch a automaticky volí jízdní režim, který zaručí nejlepší možné nastavení podvozku a pohonné jednotky pro dané jízdní podmínky.

ODPRUŽENÍ

Model Range Rover Sport je vybaven elektronickým systémem pneumatického odpružení*, který nabízí vynikající úrovně komfortu na silnici a v terénu automaticky přepíná mezi dvěma světlými výškami, což zaručuje stabilitu i v těch nejnáročnějších podmínkách.

*Verze s motorem SD4 využívá odpružení vinutými pružinami.

ROZJEZD PŘI NÍZKÉ TRAKCI

Tato funkce umožňuje plynulý rozjezd i na tom nejzrádnějším povrchu s nízkým třením, jako je led nebo mokrá tráva.

ŘÍZENÍ DYNAMICKÉ STABILITY

Řízení dynamické stability detekuje nedotáčivost a přizpůsobí výkon brzd a motoru – váš vůz tak udrží v každé zatáčce správnou stopu.

ŘÍZENÁ JÍZDA NA KAŽDÉM POVRCHU (ATPC)

Můžete nastavit rychlost od 2 do 30 km/h a udržovat ji, aniž byste museli sešlápnout plynový pedál, takže se můžete soustředit na manévrování mezi překážkami.

DVOUSTUPŇOVÁ ROZDĚLOVACÍ PŘEVODOVKA

Tento prvek výbavy na přání nabízí volitelné převodové stupně pro vysoký a nízký rozsah otáček, což zaručuje vynikající flexibilitu jízdy na silnici i v terénu. Nízký rozsah zaručuje kontrolované sjíždění ze svahu ve zrádném terénu, zatímco vysoký rozsah je ideální pro jízdu na otevřené silnici.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘIDIČE

PARKOVACÍ SENZORY S ROZSAHEM SNÍMÁNÍ 360°

Při couvání do stísněného prostoru se automaticky aktivují senzory na všech stranách vozu. Dotyková obrazovka zobrazí při parkování letecký pohled na vozidlo a akustická zpětná vazba vám řekne, jak blízko k překážkám se nacházíte.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S ASISTENTEM PRO JÍZDU V KOLONĚ A INTELIGENTNÍM NOUZOVÝM BRZDĚNÍM

Pokud jedete plynule na dálnici nebo se pohybujete v pomalu jedoucím provozu, tento systém vám pomůže udržet vozidlo v bezpečné vzdálenosti od vozidla před vámi v případě jeho zpomalení nebo zastavení. Když vozidlo opět zrychlí, Range Rover Sport odpovídajícím způsobem zareaguje.

VÝSTRAŽNÝ SYSTÉM SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU S DETEKCÍ BLÍŽÍCÍCH SE VOZIDEL A SYSTÉMEM VAROVÁNÍ PŘED KOLIZÍ PŘI COUVÁNÍ

Tato volitelná funkce vás pomocí malé výstražné kontrolky v odpovídajícím vnějším zpětném zrcátku upozorní na vozidla, která se nachází ve slepém úhlu nebo se do něj rychle přibližují. Funkce detekce provozu při couvání upozorňuje na nebezpečí hrozící na obou stranách vozidla.

AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Pokud je při nižších rychlostech detekována hrozící srážka, tento systém zobrazí varování před čelní srážkou a poskytne vám dostatek času zareagovat. Pokud nezareagujete, systém aplikuje brzdy a pomůže snížit následky možného nárazu.

ASISTENT PRO UDRŽOVÁNÍ VOZIDLA V JÍZDNÍM PRUHU A SLEDOVÁNÍ BDĚLOSTI ŘIDIČE

Tato technologie pozná, pokud vozidlo neúmyslně vyjíždí z jízdního pruhu a mírně upraví řízení tak, abyste se do něj vrátili. Systém sledování bdělosti řidiče detekuje pohyby, které naznačují řidičovu únavu, a upozorňuje na nutnost přestávky.

PARKOVACÍ ASISTENT

Díky tomuto systému je podélné a příčné parkování snadné, neboť navede vozidlo na vhodné parkovací místo a také z něj vyjede. Stačí zvolit příslušný převodový stupeň a regulovat rychlost brzdovým a plynovým pedálem.

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA

Aby bylo parkování na stísněných místech jednodušší, na zpětném pohledu zobrazeném na dotykové obrazovce jsou vykresleny čáry představující vnější obvod vozidla a předpokládanou dráhu.

PROSTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM

Tato funkce poskytuje 360° zobrazení okolí na dotykové obrazovce a usnadňuje různé jízdní manévry, od parkování u obrubníku, přes vyjíždění a zajíždění do těsných mezer, až po vjezd do nepřehledné křižovatky.

POKROČILÝ ASISTENT PRO JÍZDU S PŘÍVĚSEM

Tato technologie vám umožňuje kontrolovat směr přívěsu při couvání. Tato volitelná možnost využívá otočný volič systému Terrain Response 2 a reguluje řízení vozidla pro dosažení požadované trajektorie přívěsu. Dotyková obrazovka poskytuje řidiči stavové informace zahrnující aktuální a požadovanou trajektorii přívěsu.

PARKOVACÍ SENZORY S ROZSAHEM SNÍMÁNÍ 360°

Při couvání do stísněného prostoru se automaticky aktivují senzory na všech stranách vozu. Dotyková obrazovka zobrazí při parkování letecký pohled na vozidlo a akustická zpětná vazba vám řekne, jak blízko k překážkám se nacházíte.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

SENZOROVĚ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU S ČIDLEM PŘIBLÍŽENÍ

Elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru se senzorem přiblížení umožňuje otevřít nebo zavřít víko zavazadlového prostoru, aniž byste se museli dotknout vozidla. Systém je ovládán elektronicky a je vybaven dvěma senzory na každé straně vozidla. Pro aktivaci této funkce stačí umístit nohu pod senzor.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
AUTOMATICKÉ SNÍŽENÍ VOZU PRO NASTUPOVÁNÍ

Funkce automatického snížení vozu pro nastupování sníží vozidlo s přesností až o 50 mm pro snadnější nastupování a vystupování ze zaparkovaného vozu. Only fitted with electronic air suspension.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
BEZHLUČNÉ DOVÍRÁNÍ DVEŘÍ

Funkce bezhlučného dovírání dveří zvyšuje komfort a zahrnuje elektricky ovládané západky všech dveří. To umožňuje regulovat posledních 6 mm dráhy dveří, což zaručuje bezhlučné dovírání předních i zadních dveří.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
NEZÁVISLÉ TOPENÍ S ČASOVANOU KLIMATIZACÍ

Tento inovativní systém dokáže předem vyhřát nebo ochladit kabinu vozidla pomocí dálkového ovládání a sedmidenního časovače. Můžete se spolehnout, že v kabině bude vždy ideální teplota ještě předtím, než do ní nastoupíte.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
/
/
/

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce součástí výbavy na přání a mohou záviset na trhu nebo pohonné jednotce. Bližší informace o dostupnosti jednotlivých funkcí vám poskytne nejbližší prodejce vozů Land Rover. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.

*Počet reproduktorů, úroveň výbavy a výkon závisí na vámi vybraném vozu Land Rover. Vozidlo na snímku je Range Rover Sport. Bližší informace získáte u svého prodejce. Toto vyobrazení vozu Land Rover slouží pouze k informačním účelům. Poloha reproduktorů se může v jednotlivých modelech lišit.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.