PERFORMANCE

PERFORMANCE
/
PERFORMANCE
/
PERFORMANCE
/

CAPABILITY

CAPABILITY
/
CAPABILITY
/

PROVĚŘEN EXTRÉMNÍMI TESTY

ODPRUŽENÍ

V rámci testování byl každý model na našem zkušebním zařízení vystaven zátěži odpovídající desetiletému extrémnímu používání.

RYCHLOST VĚTRU

Boční vítr o rychlosti 180 km/h. Vysoké teploty okolního prostředí. Stavy nízkého proudění vzduchu. Tyto a další náročné pohyby vzduchu vznikají v našich klimatických komorách a prověří každý model a jeho systémy na hranici možností.

HORKÉ A CHLADNÉ PODNEBÍ

Vozidla jsou jak v reálných podmínkách, tak i v klimatických komorách chlazena na –40 °C a rozpálena na 50 °C. Ať se tedy vydáte kamkoli na světě, vždy se můžete plně spolehnout na komfort a funkčnost připojení.

TERÉN

Legendární terénní schopnosti značky Land Rover jsou vrozenou předností každého našeho vozu. Prototypy byly testovány v tak odlehlých prostředích, jako jsou ledová pole ve švédském Arjeplogu nebo nelítostné dubajské pouště. Najezdily přitom kolem 8 500 km.

TECHNOLOGY

TECHNOLOGY
/
TECHNOLOGY
/
TECHNOLOGY
/
INNOVATION

Range Rover Sport’s all-aluminium monocoque bodyshell and optional hybrid engine deliver greater efficiency, lower emissions and even better vehicle dynamics.

ON-ROAD PERFORMANCE

A range of technology enhances the drive, including Dynamic Response for improved vehicle handling, Adaptive Dynamics, balancing ride and control and Torque Vectoring, for responsive, controlled cornering.

OFF-ROAD CAPABILITY

Tackle the most demanding environments with a range of features from Terrain Response 2 that adapts vehicle responses to the driving conditions, to Low Traction Launch, enabling you to pull away smoothly on low-friction surfaces.

DRIVER AIDS

With Blind Spot Monitoring to warn of approaching vehicles, Park Assist technologies, and Advanced Tow Assist that facilitates reversing with a trailer, driver aids make your journey easier and safer.

COMFORT AND CONVENIENCE

Enjoy added convenience with powered gesture tailgate, which allows you to effortlessly open or close the tailgate, and automatic access height to enable easier access in and out of vehicle.

INFOTAINMENT

InControl Touch Pro features navigation and can be accessed via a 10” Touchscreen, it can be enhanced by adding options such as InControl Connect Pro connectivity package and MeridianTM Sound Systems for a concert-like experience.

DESIGN

EXTERIOR DESIGN
/

COMFORT AND CONVENIENCE

COMFORT AND CONVENIENCE
/
COMFORT AND CONVENIENCE
/
COMFORT AND CONVENIENCE
/

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.