Je pozoruhodný. Je výkonný. Svým úchvatným vzhledem láká k projížďce.

GERRY MCGOVERN DESIGNOVÝ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI LAND ROVER
PŘEDEVŠÍM JE TO VŮZ PRO VÁŠNIVÉ ŘIDIČE

Posaďte se do modelu Range Rover Sport na místo řidiče a jedna věc vám bude ihned jasná – tento vůz byl stvořen k tomu, abyste ho řídili.

ZOBRAZIT VÝKON
OSOBITÁ A VÝRAZNÁ SILUETA

Range Rover Sport hraje po všech stránkách vlastní ligu, ať se jedná o výrazné tvary karoserie, převislý design střechy anebo nápadný úhel čelního skla.

ZOBRAZIT DESIGN
PŘÍSTROJOVÝ PANEL ZAMĚŘENÝ NA ŘIDIČE

Ovládací prvky na přístrojovém panelu se vyznačují ergonomickým designem pro intuitivní ovládání a podmanivé zážitky z jízdy.

ZOBRAZIT DESIGN
PRVOTŘÍDNÍ SCHOPNOSTI NA SILNICI I V TERÉNU

Range Rover Sport spojuje nevšední jízdní dynamiku na silnici s legendárními terénními vlastnostmi vozů Land Rover.

ZOBRAZIT SCHOPNOSTI

VÝKON

VÝKON
/
MOTORY
/

Uvedený obrázek slouží pouze pro ilustrativní účely.

KAROSERIE A PODVOZEK
/

SCHOPNOSTI

SCHOPNOSTI
/

SCHOPNOSTI

SCHOPNOSTI

TERRAIN RESPONSE

Základem každého vozu Land Rover jsou jeho schopnosti a systém Terrain Response je ztělesněním této vlastnosti. Umožňuje řidiči optimalizovat motor, převodovku, středový diferenciál a podvozek podle náročnosti daného terénu. U vozidel vybavených volitelným systémem Terrain Response 2 je vše řízeno automaticky.

FEATURED CAPABILITIES

FEATURED CAPABILITIES

ŘÍZENÁ JÍZDA NA KAŽDÉM POVRCHU (ATPC)

Moderní volitelný systém umožňuje řidiči nastavit a udržovat stálou rychlost i v těch nejnáročnějších podmínkách. Funguje při rychlosti od 2 do 30 km/h a umožňuje řidiči plně se soustředit na zdolávání těch nejobtížnějších překážek. Po aktivaci systému se rychlost nastavuje pomocí tlačítek +/– pro ovládání tempomatu na volantu.

FEATURED CAPABILITIES

FEATURED CAPABILITIES

SLEDOVÁNÍ HLOUBKY BRODU

Při zdolávání potoka, brodu nebo zaplavené cesty vás nic nerozhodí. Systém sledování hloubky brodu měří hloubku vody pomocí senzorů na spodní straně vnějších zpětných zrcátek a v reálném čase poskytuje informace související s vozidlem. Tyto údaje a maximální zdolatelná hloubka brodu se zobrazují na dotykové obrazovce a poskytují vám nezbytné informace pro bezpečnou jízdu.

/
SCHOPNOSTI
/

PROVĚŘEN EXTRÉMNÍMI TESTY

ODPRUŽENÍ

V rámci testování byl každý model na našem zkušebním zařízení vystaven zátěži odpovídající desetiletému extrémnímu používání.

RYCHLOST VĚTRU

Boční vítr o rychlosti 180 km/h. Vysoké teploty okolního prostředí. Stavy nízkého proudění vzduchu. Tyto a další náročné pohyby vzduchu vznikají v našich klimatických komorách a prověří každý model a jeho systémy na hranici možností.

HORKÉ A CHLADNÉ PODNEBÍ

Vozidla jsou jak v reálných podmínkách, tak i v klimatických komorách chlazena na –40 °C a rozpálena na 50 °C. Ať se tedy vydáte kamkoli na světě, vždy se můžete plně spolehnout na komfort a funkčnost připojení.

TERÉN

Legendární terénní schopnosti značky Land Rover jsou vrozenou předností každého našeho vozu. Prototypy byly testovány v tak odlehlých prostředích, jako jsou ledová pole ve švédském Arjeplogu nebo nelítostné dubajské pouště. Najezdily přitom kolem 8 500 km.

TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE
/

PROVĚŘEN EXTRÉMNÍMI TESTY

INOVACE

Celohliníková monokoková karoserie modelu Range Rover Sport poskytuje vyšší účinnost, nižší emise a ještě lepší dynamiku vozidla.

VÝKON NA SILNICI

Jízdu zdokonaluje řada technologií, zahrnující systém Dynamic Response pro lepší ovládání vozidla, Adaptive Dynamics vyvažující jízdu a kontrolu, a systém vektorování točivého momentu (Torque Vectoring) pro pohotové a kontrolované zatáčení.

TERÉNNÍ SCHOPNOSTI

Díky řadě funkcí systému Terrain Response 2 zvládnete i ty nejnáročnější situace. Systém přizpůsobuje reakce vozidla podle jízdních podmínek. Funkce pro rozjezd při nízké trakci pak umožňuje plynulý rozjezd na povrchu s nízkým třením.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘIDIČE

Asistenční systémy řidiče zahrnují sledování slepého úhlu, které upozorňuje na blížící se vozidla, technologie parkovacího asistenta a pokročilého asistenta pro jízdu s přívěsem, který usnadňuje couvání s přívěsem. Díky asistenčním systémům řidiče bude každá cesta jednodušší a bezpečnější.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

Vychutnejte si větší praktičnost vozu díky senzorově ovládanému víku zavazadlového prostoru s čidlem přiblížení pro snadné otvírání a zavírání víka zavazadlového prostoru. Funkce automatického snížení vozu pro nastupování zase umožňuje snadnější nastupování a vystupování z vozu.

INFORMACE A ZÁBAVA

Systém InControl Touch Pro obsahuje navigaci a ovládá se prostřednictvím 10" dotykové obrazovky. Lze jej vylepšit přidáním výbavy na přání, která zahrnuje například balíček konektivity InControl Connect Pro či audiosystémy MeridianTM pro zážitek jako na koncertu.

DESIGN

DESIGN EXTERIÉRU

DESIGN EXTERIÉRU

STVOŘEN PRO VZRUŠUJÍCÍ ZÁŽITKY

Design a konstrukce pozvedají model Range Rover Sport do nových výšin. Nádherné proporce, svalnatý výraz, elegantní linie a krásně tvarované hrany vytvářejí vůz, jaký nikdo nepřehlédne.

DESIGN EXTERIÉRU

DESIGN EXTERIÉRU

OPTIMÁLNÍ VÝKON

Range Rover Sport je zkonstruován jako nejagilnější, nejdynamičtější a nejpohotovější vůz Land Rover všech dob. Jeho charakteristický a dramatický vzhled je ztělesněním energičnosti a modernosti vozu. Jeho celohliníková karoserie nejen snižuje hmotnost, ale zlepšuje také agilitu a přispívá k dokonalejší bezpečnosti.

/

DESIGN EXTERIÉRU

DESIGN EXTERIÉRU

PRÉMIOVÁ PALETA SVO

Vylepšete vzhled svého vozu Range Rover Sport jedním z laků z naší prémiové palety SVO.

/
VARIABILITA INTERIÉRU
/

*Sedadla třetí řady jsou vhodná pro starší děti, které mohou použít buď bezpečnostní pás pro dospělé nebo podsedák v kombinaci s bezpečnostním pásem pro dospělé. Nejsou vhodná pro menší děti, pro které je nutná dětská sedačka, neboť bezpečnostní pás pro dospělé neslouží přímo k zadržení dítěte.

DESIGN INTERIÉRU

DESIGN INTERIÉRU

DESIGN ZAMĚŘENÝ NA ŘIDIČE

Uspořádání kabiny a kontrolních prvků bylo upraveno a zjednodušeno tak, aby umožňovalo intuitivní jízdu bez zbytečného rozptylování. To ještě zlepšuje sportovní pozice řidiče Sports Command Driving Position, která vám nabídne vynikající pohled na cestu před vámi a dodá silnější pocit sebevědomí a kontroly nad jízdní situací.

DESIGN INTERIÉRU

DESIGN INTERIÉRU

MODERNÍ INTERIÉR

Interiér modelu Range Rover Sport byl navržen a pečlivě zpracován tak, aby odrážel jeho sportovní charakter. Ostré linie, čisté plochy a decentní detaily doplňují měkké povrchy a nejvybranější materiály. Tento prostor je pohodlný a účelný zároveň.

/

KOMFORT A PRAKTIČNOST

KOMFORT A PRAKTIČNOST
/

KOMFORT A PRAKTIČNOST

KOMFORT A PRAKTIČNOST

SENZOROVĚ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU S ČIDLEM PŘIBLÍŽENÍ

Senzorově ovládané víko zavazadlového prostoru s čidlem přiblížení umožňuje otevřít anebo zavřít víko zavazadlového prostoru z chodníku, aniž byste se museli fyzicky dotknout vozidla nebo klíče. Systém je ovládán elektronicky a je vybaven dvěma senzory na každé straně vozidla. Pro aktivaci jeho funkce stačí kývat nohou pod senzorem nahoru a dolů. A život je hned jednodušší.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

KOMFORT A PRAKTIČNOST

AUTOMATICKÉ SNÍŽENÍ VOZU PRO NASTUPOVÁNÍ

Tato funkce sníží vozidlo až o 50 mm pro snadnější nastupování do zaparkovaného vozu a vystupování z něho. K dispozici je pouze s elektronickým pneumatickým odpružením. Zaručuje vám vždy to nejpohodlnější a nejpříjemnější nastupování a vystupování.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

KOMFORT A PRAKTIČNOST

BEZHLUČNÉ DOVÍRÁNÍ DVEŘÍ

Funkce bezhlučného dovírání dveří využívá elektricky ovládané západky všech dveří. Když dveře zavíráte, reguluje posledních 6 mm dráhy dveří tak, aby bylo jejich zavření co nejtišší. Zavírání je naprosto plynulé a tato funkce dodává nastupování a vystupování z vozidla patřičnou eleganci.

/

VÝBAVA NA PŘÁNÍ

A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Individuální charakter vozu Range Rover Sport ještě umocníte přidáním příslušenství schváleného společností Land Rover. Stylové, odolné a všestranné prvky byly navrženy, testovány a vyrobeny dle stejně přísných standardů jako i ostatní originální vybavení instalované ve voze. A protože příslušenství můžete přidat v jakékoli životní fázi vozu, můžete ho vždy přizpůsobit svým potřebám.

ZPĚT

VYBERTE SI MODEL

RANGE ROVER SPORT

Vyberte Si Model

Dostupnost jednotlivých funkcí a prvků výbavy může být závislá na specifikaci vozidla a trhu. Další informace získáte u nejbližšího prodejce vozů Land Rover.

Meridian je registrovaná ochranná známka společnosti Meridian Audio Ltd.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.