TECHNOLOGIE

INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

AUDIOSYSTÉM MERIDIANTM SURROUND

Land Rover navázal partnerství se společností Meridian, světovým lídrem v oboru audiotechniky a digitálního zpracování zvuku, s cílem vyvinout vyspělé audiosystémy pro Range Rover Evoque. Audiosystém Meridian Surround s výkonem 825 W, který se dodává na přání, zahrnuje 16 reproduktorů a dvoukanálový subwoofer. Zajišťuje křišťálově čisté výšky a plné, hluboké basy po celém prostoru kabiny. Svou hudbu posloucháte přesně tak, jak chcete.

PROHLÉDNĚTE SI AUDIOSYSTÉMY MERIDIAN
TOUCH A TOUCH PRO

InControl je souborem vyspělých technologií, které vám zajistí spojení s vaším digitálním světem, a navíc vás odkudkoli bezpečně propojí s vaším vozem. Systémy lze rozšířit příslušnými pakety funkcí a služeb v oblasti konektivity: Connect a Connect Pro.

PROZKOUMEJTE INCONTROL
DUAL VIEW

Technologie Dual View umožňuje řidiči a spolujezdci na předním sedadle sledovat na 10" dotykové obrazovce s vysokým rozlišením dva zcela odlišné obsahy. Například řidič může používat navigační systém, zatímco spolujezdec na předním sedadle má možnost sledovat film na DVD nebo televizi. Součástí dodávky je jedna sada digitálních bezdrátových sluchátek WhiteFire®.

CONNECT A CONNECT PRO

Tyto doplňkové balíčky posouvají konektivitu vozidla ještě dál. InControl Apps zlepšují vaše zážitky z jízdy s vozidlem pomoci kompatibilních aplikací pro chytré telefony, včetně nové aplikace Spotify, která vám přináší knihovnu s více než 30 miliony skladeb. Pomocí dotykové obrazovky můžete svůj Range Rover Evoque sledovat a ovládat. A díky funkcím Wi‑Fi Hotspot a InControl Pro Services můžete zůstat ve spojení s okolním světem, což vám usnadní život.

PROZKOUMEJTE INCONTROL
PROTECT

Váš chytrý telefon slouží jako portál, jímž se spojíte se svým vozem Land Rover pomocí systému Protect. Na dálku můžete zkontrolovat hladinu paliva v nádrži, najít svůj vůz na zaplněném parkovišti, zaznamenat své cesty a dokonce zkontrolovat, zda jste nenechali otevřené okno. Zahrnuta je také optimalizovaná funkce Land Rover Assistance, která dokáže v případě poruchy odeslat informace o diagnostice a poloze vozidla odtahové společnosti. Funkce nouzového volání v případě závažných nehod upozorní záchranné složky v dané oblasti.

PROZKOUMEJTE INCONTROL
SLUŽBY INCONTROL PRO SERVICES

Služby InControl Pro Services, které jsou k dispozici v rámci paketu Connect Pro Pack, dále rozšiřují možnosti informačního a zábavního systému a ten tak může nabídnout ještě bohatší a dokonalejší zážitky. Systém zahrnuje Wi-Fi hotspot s datovým připojením umožňující využívat dopravní informace v reálném čase, zobrazení na úrovni ulic a vyhledávání online, a ještě tak zvyšuje užitné vlastnosti systému Touch Pro.

PROZKOUMEJTE INCONTROL

INOVACE

MOTORY INGENIUM

Nejnovějšími přírůstky v naší řadě vyspělých motorů Ingenium jsou vznětový motor s výkonem 240 k, zážehový motor s výkonem 240 k a vysoce výkonný zážehový motor s výkonem 290 k. Ty doplňují vznětové motory s výkony 150 k a 180 k. Podle zvoleného motoru je k dispozici šestistupňová manuální převodovka nebo devítistupňová automatická převodovka.

LEHKÝ PODVOZEK

Podvozek je vyroben z lehkých hliníkových a ocelových dílů, přičemž vyspělý hydraulický systém tlumení rázů při propružení kol snižuje hluk pronikající do interiéru při přejezdu nerovností. Systém zajišťuje také téměř dokonalé pohlcení nerovností a do volantu, ani skeletu karoserie nejsou přenášeny žádné prudké rázy.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

ADAPTIVE DYNAMICS

Systém Adaptive Dynamics poskytuje optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností. Senzory sledují pohyby vozidla minimálně 1000krát za sekundu a podle požadavků řidiče nebo stavu vozovky se mění nastavení tlumičů mezi měkkou a tuhou charakteristikou. K tomu dochází prakticky okamžitě, aby byl minimalizován náklon karoserie, zaručena lepší ovladatelnost a zajištěn vyrovnaný jízdní komfort. Systém dokonce rozpozná jízdu v terénu a patřičně optimalizuje tlumení.

TORQUE VECTORING BY BRAKING

Systém Torque Vectoring by Braking zvyšuje agilitu a stabilitu vozidla při průjezdu zatáčkou. Systém při jízdě na silnici i v terénu neustále sleduje a optimalizuje rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola s cílem zvýšit trakci a zrychlit reakce vozu na řízení. Systém dokáže také zvýšit míru zatáčení vozu a potlačit nedotáčivost přibrzděním vnitřního zadního kola. Tento zásah přesměruje více točivého momentu na vnější kolo, čímž se zvýší stabilita.

9STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Lehká kompaktní 9stupňová automatická převodovka optimalizuje hodnoty spotřeby paliva i emisí CO2 a umožňuje lepší ovladatelnost na povrchu s nízkou adhezí. Jízdu s přívěsem usnadní speciální, mimořádně krátký převod prvního stupně. Převodovka je extrémně robustní a dokonale přispívá k vynikajícím terénním vlastnostem vozidla, přičemž zároveň poskytuje příkladnou úroveň kultivovanosti a hospodárnosti.

AKTIVNĚ ŘÍZENÝ POHON VŠECH KOL

Tento systém, standardní výbava pro vozidla s motory Si4 a SD4, výbava na přání pro vozidla s motory TD4 180 k, se může stát neocenitelným pomocníkem při jízdě na silnici i v terénu. V řadě situací při jízdě po běžné silnici může odpojit náhon zadních kol a snížit tak spotřebu paliva. Pokud se změní povrch vozovky nebo rychle přidáte plyn, systém během 300 milisekund neznatelně a plynule obnoví pohon všech kol. Speciální zobrazení na dotykové obrazovce je prvkem, díky kterému máte vždy vše pod kontrolou.

SCHOPNOSTI

POHON VŠECH KOL (4WD)

Pohon všech kol (4WD) je součástí standardní výbavy všech motorizací modelu Range Rover Evoque (kromě verze eD4). Samonosná karoserie s izolovaným pomocným rámem vpředu a vzadu a speciální technologie, ke kterým se řadí například inteligentní pohon všech kol (4WD), přinášejí větší jistotu při vyjížďkách do terénu.

ALL-TERRAIN PROGRESS CONTROL

Systém All Terrain Progress Control (ATPC) funguje ve velmi nízkých rychlostech od 1,8 km/h do 30 km/h a pomáhá řidiči udržovat ustálenou rychlost jízdy v náročných podmínkách, abyste se mohli soustředit na řízení a překonávání překážek. Systém Vám také umožní plynulý a rovnoměrný rozjezd, a to dokonce i na povrchu s nízkou adhezí, jako je led, sníh nebo mokrá tráva.

TERRAIN RESPONSE™

Terrain Response™ posouvá schopnosti našich vozidel na novou úroveň. Terrain Response optimalizuje nastavení motoru, převodovky, diferenciálů a podvozkových systémů s cílem zajistit nejvyšší úroveň jízdních vlastností, komfortu a trakce bez ohledu na terén. Stačí si jen zvolit režim, který odpovídá aktuálním podmínkám: normální jízda, tráva/šotolina/sníh, bláto a vyježděné koleje, resp. písek. Vozidlo Vám vždy poskytne suverénní, bezpečnou jízdu.

ASISTENT PRO SJÍŽDĚNÍ STRMÝCH SVAHŮ HDC (HILL DESCENT CONTROL)

Asistent pro sjíždění strmých svahů HDC (Hill Descent Control), patentovaný značkou Land Rover, je standardním prvkem výbavy všech našich vozidel s pohonem všech kol (4WD). HDC podporuje řidiče při bezpečném sjíždění náročných svahů udržováním konstantní rychlosti jízdy a individuálním přibrzďováním jednotlivých kol. Systém automaticky zpomaluje vozidlo a udržuje rychlost jízdy v závislosti na zvoleném převodovém stupni a poloze pedálu plynu.

SLEDOVÁNÍ HLOUBKY BRODU (WADE SENSING)

Při projíždění řekou, brodem nebo zaplavenou oblastí se budete cítit ještě bezpečněji. Systém sledování hloubky brodu Wade Sensing měří hloubku vody senzory na spodní straně vnějších zpětných zrcátek a v reálném čase poskytuje informace vztažené k vozidlu. Tyto údaje a schopnost maximální brodivosti jsou zobrazovány na dotykovém displeji, abyste měli potřebné a přesné informace pro bezpečnou jízdu.

FUNKCE GRC PROTI ROZJETÍ VOZIDLA Z PRUDKÉHO SVAHU

Tento systém se podobá asistentu pro rozjezd ve svahu HSA (Hill Start Assist), avšak zabraňuje příliš rychlé akceleraci vozidla při jízdě ze svahu. Pokud se stojící vozidlo rozjíždí ve svahu, systém při rozjezdu postupně uvolňuje brzdy.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

PARKOVACÍ ASISTENT

Díky našemu systému parkovacího asistenta je podélné a příčné parkování jednoduché. Parkovací asistent vůz zaparkuje na vhodné parkovací místo. Stačí zvolit příslušný převodový stupeň a regulovat rychlost brzdovým a plynovým pedálem. Tento systém vám pomůže i s vyjetím z parkovacího místa a usnadňuje tak manévrování. Grafická znázornění a upozornění průběžně informují, jak si vedete.

PROSTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM

Prostorový kamerový systém používá kamery rozmístěné po obvodu vozidla a poskytuje přehled v rozsahu téměř 360°. Systém podporuje parkování a je dokonalým pomocníkem pro složitější řidičské úkoly, jako je jízda s přívěsem pro motorový člun nebo přepravu koní. Kromě schopnosti zobrazovat zároveň několik různých pohledů dokáže tato technologie měnit také měřítko zobrazení, abyste mohli vidět objekty a místa, nacházející se jinak mimo zorný úhel.

SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU

Systém sledování slepého úhlu Vás upozorňuje na vozidla v oblasti slepého úhlu nebo na vozidla, která se rychle přibližují zezadu, malým výstražným světlem v příslušném vnějším zpětném zrcátku. Funkce detekce přibližujících se vozidel Vás zvukovými a vizuálními signály upozorní na vozidla, která se nebezpečně přibližují z obou stran vozidla, abyste měli přehled o situaci za vozem i v situacích s omezeným výhledem.

ASISTENT PRO JÍZDU V JÍZDNÍM PRUHU VČETNĚ ASISTENTA BDĚLOSTI ŘIDIČE

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Keep Assist) detekuje, pokud vůz začne nechtěně vyjíždět z jízdního pruhu, a mírným zásahem do řízení jej vrátí zpět. Asistent bdělosti řidiče (Driver Condition Monitor) zaznamená Vaši nastupující únavu a včas Vás upozorní, že potřebujete přestávku k odpočinku.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Jedete-li ustálenou rychlostí na dálnici nebo se pohybujete v pomalu jedoucí koloně, pomůže Vám tento systém udržet bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, pokud začne zpomalovat nebo zastaví. Pokud toto vozidlo opět zrychlí, učiní tak i Váš Range Rover Evoque.

SYSTÉM ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Systém rozpoznávání dopravních značek zobrazí konkrétní dopravní značky na panelu přístrojů a na průhledovém displeji, je-li jím vozidlo vybaveno, abyste o nich byli dokonale informováni. Systém detekuje dopravní značky omezující rychlost jízdy (včetně variabilních dopravních značek na tabulích nad vozovkou) a dopravní značky s doplňkovými informacemi, například snížená rychlost na mokré vozovce.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU S POHYBOVÝM ČIDLEM

Bezdotykově ovládáné víko zavazadlového prostoru s pohybovým čidlem Vám umožní ovládat zadní výklopné víko (funkce otevírání a zavírání) zvenku, aniž byste se museli dotknout vozidla nebo chytrého klíčku. Pokud je detekován chytrý klíček, lze zadní výklopné víko ovládat pohybem nohy pod zadním nárazníkem pomocí senzorů umístěných na obou stranách víka zavazadlového prostoru.

HOMELINK®

Usnadněte si život systémem HomeLink®. Dálkové ovládání lze naprogramovat až pro tři systémy, ať se jedná o garážová vrata, automatické brány nebo bezpečnostní osvětlení. Už se nebudete muset zabývat ztracenými dálkovými ovladači.

KONFIGUROVATELNÉ DEKORATIVNÍ OSVĚTLENÍ INTERIÉRU

Tato funkce Vám umožní měnit barvu a odstín osvětlení interiéru vozidla, abyste si mohli přizpůsobit atmosféru uvnitř vozu své náladě. Na výběr máte paletu deseti barev, sahající od bílé Ice až po červenou Racing.

AUTOMATICKÁ KLIMATIZACE

Tento systém je vybaven senzorem kvality vzduchu, který sleduje vlhkost, množství smogu a extrémní výkyvy počasí. Výdechy ventilační soustavy v celém interiéru Vám umožní přizpůsobit si teplotu uvnitř vozu. Ať sedí Vaši cestující kdekoli, vždy budou cestovat komfortně.

Ne všechny technologie a prvky výbavy jsou nabízeny pro všechny verze a na všech trzích. Některé prvky výbavy se dodávají na přání a specifikace každého vozidla závisí na zvoleném modelu. Více informací Vám ochotně poskytne Váš nejbližší prodejce Land Rover.
*WhiteFire® je registrovaná ochranná známka společnosti Unwired Technology LLC a Land Rover používá veškeré tyto známky na základě licenční smlouvy.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.