DESIGN

VNĚJŠÍ DESIGN
/
DESIGN EXTERIÉRU
/
DESIGN INTERIÉRU
/

VŠESTRANNOST

VŠESTRANNOST
/
INTELIGENTNÍ SEZENÍ
/

TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE
/
INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

Váš chytrý telefon ve spojení s vozidlem vám mohou nabídnout nepřeberné množství informací a zábavy. Navigační systém Pro ve spolupráci s 10" dotykovou obrazovkou a na přání dodávanou technologií Dual View vám umožňuje zobrazit si naplánovanou cestu a spolujezdec na předním sedadle přitom může sledovat film na DVD. InControl Apps pomáhají bezproblémově připojit chytrý telefon do systému a ovládat kompatibilní aplikace prostřednictvím dotykové obrazovky, audiosystém Meridian™ přehraje vaši hudbu.

INOVACE

Nový čtyřválcový zážehový motor Si4 2,0 l poskytuje sportovnější a hospodárnější projev. S výkonem 240 k nebo 290 k nabízí maximální účinnost, vysokou výkonnost a nízkou spotřebu paliva díky průběžnému řízení proměnného zdvihu ventilů ve spojení s proměnným časováním sacích a výfukových ventilů. Nabídka dostupných vznětových pohonných jednotek zahrnuje motory o výkonu 150 k, 180 k a nový motor s výkonem 240 k.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI NA SILNICI

Adaptivní tempomat udržuje ustálenou rychlost jízdy na dlouhých cestách a zároveň dbá na bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Adaptive Dynamics vytváří optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností, zatímco Torque Vectoring by Braking zajišťuje plynulý a stabilní průjezd zatáčkou. Propojením a souhrou všech těchto systémů je zaručena bezpečná jízda.

TERÉNNÍ SCHOPNOSTI

Každý vůz Land Rover má ve své DNA schopnosti, díky nimž si snadno poradíte i s nejnáročnějšími terény a podmínkami. Soubor našich patentovaných technologií, od systému Terrain Response až po asistenta pro sjíždění strmých svahů HDC (Hill Descent Control), Vám zajistí pocit jistoty při jízdě v terénu i na silnici.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Sledováním a podporou řízení ve specifických jízdních situacích Vám naše asistenční systémy umožní plně se soustředit na řízení. Například systém sledování slepého úhlu Vás upozorňuje na přijíždějící vozidla po obou stranách, systém rozpoznávání dopravních značek zobrazí konkrétní dopravní značky na panelu přístrojů, abyste o nich byli dokonale informováni a mohli rychleji reagovat na jakákoli omezení. Soubor vyspělých systémů Vás také zbaví stresu z parkování.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

Naše vozidla jsou vybavena nejmodernějšími systémy topení
a klimatizace, které Vám i Vašim cestujícím zajistí nejvyšší úroveň komfortu. Do svého cíle díky tomu dojedete odpočatí a svěží bez ohledu na panující počasí.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

KOMFORT A PRAKTIČNOST
/
KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA
/

SCHOPNOSTI

SCHOPNOSTI
/
SCHOPNOSTI
/

PROVĚŘEN EXTRÉMNÍMI TESTY

PODVOZEK

Svůj Range Rover Evoque jen stěží vystavíte tvrdším podmínkám, než zažil během vývoje. Abychom mu zaručili bezkonkurenční dynamické schopnosti na silnici i v terénu, musel Range Rover Evoque ve zlomku času absolvovat
v našem nejmodernějším zkušebním zařízení zátěže odpovídající desetiletému provozu.

RYCHLOSTÍ VĚTRU

V našich klimatických komorách dokážeme napodobit nejnáročnější povětrnostní podmínky, jakým může být Range Rover Evoque vystaven. Nejen vichřice o rychlosti 240 km/h při sněhových bouřích, ale i vysoké teploty a nízké proudění vzduchu. Pouze testováním všech systémů na hranici jejich možností vyvíjíme opravdovou spolehlivost.

HORKÉ A STUDENÉ KLIMA

Naše vozidla vystavujeme extrémním teplotním podmínkám: V reálném prostředí i v klimatických komorách je mrazíme až na -40 °C a vystavujeme horkým teplotám až 50 °C. Teprve poté důkladně prověřujeme spolehlivost všech hlavních funkcí
a systémů v souladu s našimi přísnými standardy. Pohodlí a klidná mysl Vás tak budou provázet
i v těch nejodlehlejších částech hor či na poušti.

V TERÉNU

Nekompromisní testy prováděné po celém světě od mrazivého zkušebního polygonu ve švédském Arjeplogu až po nemilosrdné písečné pouště
v Dubaji ručí za to, že legendární terénní vlastnosti jsou všem našim vozům vrozené. Prototypy absolvují během svého vývoje přibližně 8 500 km na nejnáročnějších terénních trasách.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

PROVOZNÍ VLASTNOSTI
/
PERFORMANCE
/
PROVOZNÍ VLASTNOSTI
/
PROVOZNÍ VLASTNOSTI
/

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.