STRUČNÝ PŘEHLED TECHNICKÝCH ÚDAJŮ

ZRYCHLENÍ

6,8 S

Z 0 na 100 km/h za pouhých 6,8 sekundy. V porovnání s konvenčním zážehovým motorem nabízí model PHEV P400e v případě potřeby výkon navíc.

VYŠŠÍ VÝKON

404 k

Verze PHEV P400e nabízí úchvatný výkon 404 k.

DOJEZD NA ELEKTRICKOU ENERGII

51 km

Verze PHEV P400e je schopná jezdit po městě v plně elektrickém režimu a nabízí dojezdovou vzdálenost až 51 km.

SPOTŘEBA PALIVA

64 g/km CO2

Spotřeba paliva pouhých 2,8 l na 100 km a emise CO2 64 g/km řadí vozidlo mezi naše nejefektivnější modely a poukazují na mimořádnou hospodárnost.

FUNKCE VOZŮ PHEV

NABÍJENÍ

Nabití vozidla pomocí kabelu pro domácí nabíjení může trvat pouhé 7,5 hodiny v závislosti na místním zdroji napájení. Pokud použijete časované nabíjení a zvolíte dobu nabíjení vozidla PHEV, můžete využít tarify za elektřinu mimo špičku nebo si jednoduše vybrat příhodnou denní dobu.**

INTELIGENTNÍ DISPLEJ HYBRIDNÍHO ELEKTROMOBILU

Displej je propojený se systémem Touch Pro Duo a interaktivním displejem řidiče a poskytuje přehled o efektivitě jízdy a informace v reálném čase o funkci elektromotoru v kombinaci s konvenčním spalovacím motorem.

PŘEDNASTAVENÍ TEPLOTY INTERIÉRU

Před nastoupením do vozu můžete interiér vyhřát, nebo v případě vozů PHEV rovněž ochladit, aniž byste museli startovat motor, a užívat si tak pohodlnější život.

INTELIGENTNÍ VEDENÍ TRAS

Díky propojení se systémem InControl se budou vlastníkům vozů PHEV zobrazovat nabíjecí body na aktuální trase. Systém rovněž zobrazí nejefektivnější trasy s přihlédnutím k danému terénu i sklonu vozovky. Veškeré tyto informace se zobrazují na horním dotykovém displeji.

SPOTŘEBA PALIVA VOZU PHEV

V režimu EV jsou možné jízdy až na vzdálenost 51 km s nulovými emisemi. Při cestách na delší vzdálenosti se motory kombinují a dosahují překvapivě nízké hodnoty emisí CO2 64 g/100 km. To představuje vyšší úsporu paliva a nižší dopad na životní prostředí.

TICHÁ, KULTIVOVANÁ JÍZDA

Náš dosud nejtišší model Range Rover PHEV umožňuje v režimu elektrického vozidla (EV) jezdit téměř neslyšně. Tento režim zajišťuje plynulý přechod mezi zážehovým motorem a elektromotorem, dokonalou kultivovanou jízdu a naprostý klid v interiéru vozu.

DESIGN

/

KOMFORT A PRAKTIČNOST

/

SCHOPNOSTI

/

RANGE ROVER

RANGE ROVER


* Brodit se lze pouze s nastartovaným zážehovým motorem.
** Doba nabíjení se liší v závislosti na trhu, výkonu zdroje napájení a použitém typu nabíjení.
U modelů PHEV je omezen objem zadního zavazadlového prostoru. Se žádostí o podrobnosti se obraťte na místního prodejce.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.