AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL

AKTUALIZACE PROHLÍŽEČE

Zjistili jsme, že nepoužíváte aktuální verzi prohlížeče. Aktualizace prohlížeče Internet Explorer na nejnovější verzi vám umožní prohlížet a používat tuto webovou stránku v plném rozsahu. Běžné procházení internetu bude rovněž bezpečnější, neboť aktualizace zohledňuje nejnovější bezpečnostní standardy.

PLUG-IN HYBRIDY LAND ROVER – ČASTÉ DOTAZY

 • OTÁZKA: VZTAHUJE SE NA AKUMULÁTOR ZÁRUKA?

  ODPOVĚĎ: Ano. Od dubna 2020 mají naše akumulátory pro elektrická vozidla vedle standardní záruky na automobil šestiletou záruku.

 • OTÁZKA: JAKÝ MÁ PLUG-IN HYBRID DOJEZD?

  ODPOVĚĎ: Dojezd našich plug-in hybridů při použití pouze elektrického pohonu činí až 55 km†† v závislosti na vozidle. Naše plug-in hybridy však využívají také zážehový motor, který v případě potřeby zajišťuje mnohem delší dojezd.

  Údaje o dojezdu v režimu EV platí pro sériově vyráběný vůz a jízdu po standardizované trase. Skutečný dojezd se bude lišit v závislosti na vozidle, stavu akumulátoru, jízdním stylu a podmínkách prostředí.

 • OTÁZKA: LZE PLUG-IN HYBRID NABÍJET ZA DEŠTĚ?

  ODPOVĚĎ: Ano. Nabíjení plug-in hybridu za deště je zcela bezpečné.

 • OTÁZKA: ZVLÁDNE ELEKTRICKÁ SÍŤ VYŠŠÍ ZÁTĚŽ?

  ODPOVĚĎ: Síť bez problémů zvládne nabíjení elektrických vozidel, ke kterému zpravidla dochází přes noc při nízké zátěži. Spolu s dalšími výrobci automobilů spolupracujeme se státními úřady a dodavateli elektřiny na zajištění stabilní dodávky elektrické energie.

 • OTÁZKA: JSOU ELEKTROMOBILY V POROVNÁNÍ S VOZIDLY SE ZÁŽEHOVÝMI A VZNĚTOVÝMI MOTORY POMALEJŠÍ?

  ODPOVĚĎ: Vůbec ne. Při rozjezdu z místa poskytují elektromotory okamžitý maximální točivý moment, který zajišťuje ohromující reakce a zrychlení.

 • OTÁZKA: JSOU ELEKTROMOBILY BEZPEČNÉ?

  ODPOVĚĎ: Ano. Všechny nové modely splňují stejné přísné bezpečnostní standardy jako kterékoli jiné vozidlo.

TYPY ELEKTRICKÝCH A HYBRIDNÍCH VOZIDEL

VYBRAT MODEL

TYPY ELEKTRICKÝCH A HYBRIDNÍCH VOZIDEL -

 • Plug-in hybrid (PHEV) má konvenční spalovací motor a výkonný elektromotor, které pracují paralelně. Elektrický motor je napájen z velkokapacitního vysokonapěťového akumulátoru, který lze nabíjet externě a který se bude dobíjet během jízdy procesem rekuperace a při jízdě na neutrál. Po úplném nabití tento velkokapacitní akumulátor umožňuje provozovat vůz čistě jako elektrické vozidlo do 55 km††, což dostačuje pro většinu běžných cest, jako je dojíždění do práce a do školy.

  Údaje o dojezdu v režimu EV platí pro sériově vyráběný vůz a jízdu po standardizované trase. Skutečný dojezd se bude lišit v závislosti na vozidle, stavu akumulátoru, jízdním stylu a podmínkách prostředí.

 • • MHEV. Mild-hybridní elektromobily využívají řemenem poháněný integrovaný startér-generátor a akumulátor ke shromažďování energie při jízdě na neutrál. Nelze je připojit k síti a dobíjet a nejsou schopné jezdit pouze s využitím elektrického pohonu.

  • HEV. Hybridní elektromobily kombinují spalovací motor s elektromotorem. Akumulátor se dobíjí motorem a během rekuperačního brzdění a jízdy na neutrál. Nelze je připojit k síti a dobíjet, ale na krátké vzdálenosti jsou schopny využívat pouze elektrický pohon.

  • PHEV. Plug-in hybridy kombinují spalovací motor s elektromotorem. Akumulátor se nabíjí z vnějšího zdroje a také pomocí rekuperačního brzdění a jízdy na neutrál. Tato vozidla musí být za účelem nabití akumulátoru připojena k síti a vystačí si delší dobu pouze s elektrickým pohonem.

  • BEV. Akumulátorové elektromobily mají pouze elektrický pohon. Nemají motor s vnitřním spalováním (zážehový nebo vznětový). Akumulátor se nabíjí při rekuperačním brzdění a jízdě na neutrál a také při připojení k vnějšímu zdroji.

PLUG-IN HYBRID V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ

VYBRAT MODEL

PLUG-IN HYBRID V BĚŽNÉM ŽIVOTĚ -

 • Při vysokých teplotách je dojezd kratší, protože se spotřebovává energie na chlazení akumulátoru. Životnost akumulátoru je ovlivněna, pouze pokud extrémní teploty trvají delší dobu. Podobně je dojezd kratší při nízkých teplotách, protože se spotřebovává energie na zahřívání akumulátoru. Akumulátory lze skladovat do teplot –40 °C, ale před jízdou je nutné je připojit a zahřát na –20 ℃.

 • Akumulátory elektromobilů (EV) vydrží několik tisíc nabití při nevýznamném snížení kvality.

 • Ne, akumulátory jsou navrženy tak, aby vydržely po celou dobu životnosti vozidla.

  Naše akumulátory PHEV nabízí v závislosti na vozidle záruku 70% kapacity akumulátoru minimálně po dobu 6 let nebo ujetí 60 000 mil (podle toho, co nastane dříve).

  Záruka je podmíněna správným používáním a údržbou vozidla a pravidelným nabíjením akumulátoru.

 • Plug-in hybridy nabízejí výhody elektromobilů, jako jsou kultivovaný jízdní projev, nízké provozní náklady a nulové emise při jízdě na krátkou vzdálenost. Současně přinášejí flexibilitu konvenčního spalovacího motoru při jízdě na delší vzdálenosti, aniž by bylo nutné vůz dobíjet. Kombinace spalovacího motoru a elektromotoru také znamená, že vůz dokáže poskytnout výkon, točivý moment a jízdní vlastnosti běžně spojované s velkokapacitním konvenčním motorem.

 • Plug-in hybrid nabízí řadu výhod elektromobilu zákazníkům, pro které by plně elektrický vůz nebyl vhodnou volbou. Při stále častějším využívání obnovitelných zdrojů pro výrobu elektřiny nabízejí elektromobily také ekologickou výhodu oproti klasickým spalovacím motorům. Toho si jsou stále více vědomy i vlády po celém světě a k dispozici je tak široké spektrum pobídek umožňujících snížit pořizovací náklady a poplatky za firemní vozy. To společně s nižšími provozními náklady elektrifikovaného vozu přináší mnoha lidem finančně lákavé výhody, a přitom mohou podle potřeby vůz provozovat jako vozidlo s konvenčním spalovacím motorem.

 • Plug-in hybridy jsou nejvýhodnější pro majitele, kteří mohou využívat externí nabíjení pro významnou část najetých kilometrů. I když je možné delší cesty podnikat bez nutnosti externího nabíjení, spotřeba paliva vozidla během těchto cest bude po spotřebování počátečního nabití srovnatelná s vozidly s konvenčním motorem. Nicméně je udržováno zbytkové nabití, aby mohla být poskytnuta elektrická asistence spalovacímu motoru, když bude třeba plný výkon.

 • Aplikace Remote je pro plug-in hybridy dostupná s rozšířenými funkcemi. Aplikace umožňuje ukončit nebo zahájit nabíjení, spravovat časy odjezdů (přednastavení teploty časované klimatizace), spravovat nabíjecí tarify a nastavovat maximální úroveň nabití. Aplikace rovněž odešle oznámení, pokud dojde k násilnému vyjmutí nabíjecího konektoru nebo k přerušení nabíjení.

VOZY ŘADY PHEV

VYBRAT MODEL

VOZY ŘADY PHEV -

 • Akumulátor poskytne dojezd až 55 km†† plus další dojezd podle kapacity nádrže. To je postačující pro většinu běžných cest, jako je dojíždění do práce a do školy. Zdroj energie lze zvolit ručně nebo automaticky a výkon je generován spalovacím motorem vozidla, akumulátorem PHEV s nulovými emisemi nebo kombinací obou.

  Údaje o dojezdu v režimu EV platí pro sériově vyráběný vůz a jízdu po standardizované trase. Skutečný dojezd se bude lišit v závislosti na vozidle, stavu akumulátoru, jízdním stylu a podmínkách prostředí.

 • Provoz klimatizace zatěžuje akumulátor a snižuje dojezd elektromobilu. Dojezd a výdrž akumulátoru elektromobilu snižuje také dynamická jízda.

 • Při jízdě ve výchozím jízdním režimu (paralelním hybridním režimu) můžete optimalizovat úroveň nabití akumulátoru nebo spotřebu paliva pomocí dvou alternativních funkcí řízení energie:

  • Funkce SAVE – Funkce se aktivuje ručně pomocí dotykové obrazovky a zabraňuje poklesu úrovně nabití akumulátoru pod nastavenou hodnotu. Díky tomu můžete později během cesty aktivovat tichou jízdu s nulovými emisemi. Elektromotor použije vozidlo pouze tehdy, když se akumulátor regenerativním brzděním dobije nad nastavenou úroveň.

  • Funkce prediktivní optimalizace energie (PEO) – Funkce PEO se automaticky aktivuje zadáním cíle do navigačního systému vozidla. Funkce PEO využívá data o nadmořské výšce zvolené trasy a během jízdy inteligentně přepíná mezi elektromotorem a zážehovým motorem za účelem maximální úspory paliva.

NABÍJENÍ

VYBRAT MODEL

NABÍJENÍ -

 • • Nabíjení střídavým proudem: Elektromobily jsou k dostání s nabíjecím kabelem pro domácí zdroje napájení, který se zapojuje do vozidla. Vozy PHEV tedy můžete nabíjet v garáži, nebo pokud máte venkovní zásuvku, rovněž na příjezdové cestě. Palubní nabíječka převádí střídavý proud na stejnosměrný. Doba nabíjení se liší podle země, ale v zájmu urychlení nabíjení je možné nainstalovat domácí nabíjecí stanici (wallbox), která vůz dokáže nabít rychleji než standardní zásuvka.

  • Regenerativní brzdění: Elektromobily využívají rekuperaci brzdné energie, která převádí kinetickou energii vozidla na elektrickou energii. Ta se poté využívá k dobíjení akumulátoru namísto neužitečné spotřeby v podobě přeměny na tepelnou energii jako v případě konvenčních brzd.

  • Jízda na neutrál: Kinetická energie vozidla je převáděna na elektrickou energii, když je uvolněn plynový nebo brzdový pedál, zatímco vozidlo pokračuje v setrvačném pohybu dopředu.

 • Nabíjení v cíli je možné v místech, která navštěvujete primárně z jiných důvodů, než je nabíjení vozidla. Mohou to být nákupní centra, hotely, posilovny apod.

 • Další rychlonabíjecí zařízení se nacházejí na čerpacích stanicích nebo na vyhrazených nabíjecích stanicích pro elektrická vozidla a poskytují maximální nabití za nejkratší možnou dobu. Tento typ nabíjení se nazývá „nabíjení na cestách“.

 • Naše plug-in hybridy se na přání dodávají s kabelem pro domácí nabíjení, který je vhodný pro nabíjení z domácího zdroje napájení. Z důvodu snadného použití a rychlého nabití se však pro domácí nabíjení elektrického vozidla doporučuje (není to však nutné) domácí nabíjecí stanice (wallbox). Náklady na instalaci se liší v závislosti na trhu (a dodávkách elektřiny). Ceny jsou však přijatelné a s rostoucím zájmem postupně klesají. Součástí domácí nabíjecí stanice může být integrovaný nabíjecí kabel nebo je jako příslušenství k dispozici „kabel pro veřejné nabíjení“, který lze používat s domácí nabíjecí stanicí i s veřejnými nabíjecími stanicemi.

  Jako příslušenství je také k dispozici univerzální nabíjecí kabel, který lze používat s různými adaptéry a zástrčkami splňujícími globální standardy. Dodávají se ve verzi pro domácí i průmyslové zásuvky – druhé jmenované jsou vhodné pro rychlejší nabíjení, neboť zvládnou příkon až 7 kW.

 • Naše plug-in hybridy jsou k dostání s nabíjecím kabelem, který lze připojit přímo do síťové zásuvky. V zájmu rychlejšího a pohodlnějšího nabíjení zákazníkům doporučujeme, aby požádali kvalifikovaného elektrotechnika o instalaci samostatného vyhrazeného nabíjecího obvodu do domácího elektrického systému a vyhrazené nabíjecí zásuvky nebo nabíjecí stanice.

 • Každá prodejní oblast značky Land Rover má doporučeného dodavatele, který posoudí vaše prostory (doma nebo v práci), předloží návrhy a zajistí instalaci nabíjecích řešení s ohledem na váš rozpočet a možnosti elektrického rozvodu. Pokud využijete jiné dodavatele, musí zaručit kompatibilitu vybavení.

 • Ne nezbytně, to závisí na řadě dalších faktorů. Rozšiřuje se síť veřejných nabíjecích stanic, kde jsou k dispozici standardní nabíječky i rychlonabíječky. Ve městech a na hlavních silnicích můžete rovněž využít mnoho „cestovních“ a „cílových“ nabíjecích stanic.

 • Ano, u plug-in hybridů Land Rover bude v závislosti na vozidle poskytována záruka 70% kapacity akumulátoru minimálně po dobu 6 let nebo ujetí 60 000 mil (podle toho, co nastane dříve).

  Záruka je podmíněna správným používáním a údržbou vozidla a pravidelným nabíjením akumulátoru.

 • Kilowatthodiny jsou jednotkou množství energie, kterou lze uložit do akumulátoru. U konkrétního vozidla poskytne akumulátor s vyšší kapacitou – vyšší hodnotou kWh – delší dojezd nebo výkon. Skutečný dojezd pro danou kapacitu se bude lišit v závislosti na jízdním stylu a podmínkách prostředí.

 • Výrobci motorů v současné době spolupracují s vládami a dodavateli energií na zajištění dostatečné kapacity národních elektrických sítí pro zvyšující se počet elektrických vozidel.

 • Elektromotor k pohybu spotřebovává elektrickou energii. Když se již pohyb nevyžaduje (např. při zpomalování vozidla), brzdnou sílu lze využít k obrácení činnosti motoru a výrobě elektrické energie. Tento proces se nazývá regenerativní brzdění a vyrobenou elektřinu lze skladovat opět v akumulátoru. Při správných podmínkách lze pomocí regenerace elektřiny dojezd vozidla prodloužit o více než 10 %.

JÍZDNÍ SCHOPNOSTI A VÝKON

VYBRAT MODEL

JÍZDNÍ SCHOPNOSTI A VÝKON -

 • Při rozjezdu z místa poskytují elektromotory okamžitý maximální točivý moment, který zajišťuje ohromující reakce a zrychlení.

 • Ano, tažení v režimu elektromobilu je možné, zkrátí se tím však dojezd. U autorizovaných prodejců vozů Land Rover můžete zakoupit elektricky ovládané tažné zařízení i odnímatelné tažné zařízení. Kvůli umístění vysokonapěťového akumulátoru a souvisejícího elektrického vybavení ve vozidle není u některých vozidel k dispozici elektricky ovládané tažné zařízení. Ovšem pro tyto konkrétní vozy Land Rover lze místo toho použít odnímatelné tažné zařízení.

 • Schopnosti našich vozů PHEV v terénu nejsou nijak omezeny a za určitých okolností jsou ještě lepší než u vozů s konvenčním motorem. Dodatečný točivý moment dodávaný elektromotorem při nízkých otáčkách může být při jízdě v terénu výhodou. Kromě toho je v některých režimech Terrain Response k dispozici režim elektromobilu. Režim elektromobilu je k dispozici v nízkém rozsahu otáček a lze ho použít k jízdě v terénu, bude však omezen dojezd vozu.

 • Naše plug-in hybridy jsou standardně vybaveny sadou na opravu poškozené pneumatiky. U některých vozidel běžný prostor pod podlahou plnohodnotné náhradní kolo nepojme. Pro tyto vozy Land Rover je však možné u autorizovaného prodejce Land Rover zakoupit vak na kolo a systém upevňovacího popruhu. Takto můžete v případě potřeby do zavazadlového prostoru uložit kolo s užším profilem či plnohodnotné kolo.

BEZPEČNOST

VYBRAT MODEL

BEZPEČNOST -

PROZKOUMEJTE VOZY LAND ROVER

 • NAŠE HYBRIDNÍ VOZY

  Prozkoumejte naše plug-in hybridy.

 • PROZKOUMEJTE NAŠE VOZY

  Prozkoumejte naši kompletní řadu vozidel, porovnejte jednotlivé modely a vyberte si ten nejvhodnější pro váš životní styl.

††WLTP označuje novou evropskou zkušební metodiku výpočtu hodnot spotřeby paliva a emisí CO₂ osobních vozidel. V jejím rámci se měří spotřeba paliva a energie, dojezd a emise. To slouží k získání realističtějších údajů hodnot spotřeby. Vozidla jsou testována s doplňkovou výbavou za složitějších zkušebních podmínek a v náročnějším jízdním profilu.

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Land Rover považovány za nezbytné a funkční.
 • FUNKČNÍ