TECHNOLOGIE

INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

TOUCH PRO

Nová generace hardwaru a softwaru systému Touch Pro posouvá úroveň konektivity a zábavy v modelu Discovery na nejlepší možnou úroveň. 10" dotyková obrazovka s vysokým rozlišením zajišťuje rychlou a elegantní konektivitu a zobrazení informací.

CONNECT PRO

Systém Connect Pro poskytuje nejvyšší možnou úroveň konektivity a komfortu. Mezi nabízené funkce a služby patří InControl Apps, Remote Premium, InControl Pro Services a Wi-Fi Hotspot.

SLUŽBY INCONTROL PRO SERVICES A WI-FI HOTSPOT

Součástí systému Connect Pro jsou služby InControl Pro Services, Wi-Fi Hotspot a řada funkcí propojené navigace včetně dopravních informací v reálném čase, aktuální dostupnosti parkovacích míst včetně cen (pokud jsou k dispozici) a zobrazování pohledů na úrovni ulice. Díky aplikaci Plánovač tras (Route Planner) v chytrém telefonu můžete odesílat cílová místa ze svého telefonu přímo do vozu a po zaparkování také zobrazovat pokyny pro chodce nebo veřejnou dopravu do vašeho cílového místa.

ZÁBAVNÍ SYSTÉM PRO CESTUJÍCÍ NA ZADNÍCH SEDADLECH

Zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech, na přání u verzí HSE a HSE Luxury, zahrnuje dvě 8" obrazovky v opěrkách hlavy, na kterých lze přehrávat filmy a sledovat televizní stanice, včetně digitálních. Každá obrazovka je ovládaná samostatně. Součástí výbavy jsou dva porty USB 3.0, jeden vstup HDMI a rozhraní Mobile High-Definition Link, které podporuje většina chytrých telefonů, tabletů a dalších zařízení. Součástí dodávky jsou rovněž dvoje připojená sluchátka WhiteFire®* a dvě bezdrátová dálková ovládání.

PROTECT

Pokud se stanete účastníkem nehody, systém Protect automaticky upozorní záchranné složky. Pomoc můžete přivolat také stisknutím tlačítka ve vozidle. V případě, že budete potřebovat technickou pomoc, můžete rovněž kontaktovat operátora optimalizované asistenční služby Land Rover Assistance. Systém Protect nabízí také přístup k aplikaci Remote Essentials, v které lze zobrazit stav vašeho vozu a vést záznamy o cestě, díky kterým získáte přehled o cestovních výdajích.

AUDIOSYSTÉMY

Můžete si vybrat jeden ze čtyř audiosystémů. Audiosystém Land Rover tvoří 6 reproduktorů, zatímco vylepšená verze této sestavy jich má 10. Za účelem vytvoření dvou vyspělých audiosystémů pro model Discovery jsme rovněž uzavřeli partnerství se společností Meridian™. Verze o výkonu 380 W má 10 reproduktorů a dvoukanálový subwoofer a 825W audiosystém Surround disponuje 14 reproduktory a dvoukanálovým subwooferem.

/
/

INOVACE

MOTORY INGENIUM

Ingenium je řada našich motorů poskytujících dokonalý výkon, kultivovanost a hospodárnost. Jedním z nich je nový zážehový motor Ingenium Si4 s výkonem 300 k. Motor Td4 Ingenium je vybaven jedním turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek a vysoce účinným vodou chlazeným mezichladičem, které zajišťují jeho vynikající odezvu. Motor Sd4 Ingenium s vysokým výstupním výkonem 240 k poskytuje dokonalou kombinaci prvotřídního výkonu a vynikajících jízdních vlastností při nízkých otáčkách.

OSMISTUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Všechny zážehové a vznětové motory modelu Discovery jsou kombinovány s vyspělou elektronicky řízenou osmistupňovou automatickou převodovkou ZF, kterou konstruktéři značky Land Rover optimalizovali tak, aby zaručovala plynulé řazení s výjimečně rychlými reakcemi. Díky osmi těsně odstupňovaným převodovým stupňům je přeřazení téměř nezaznamenatelné.

LAND ROVER IGUIDE

Aplikace Land Rover iGuide využívá nejmodernější technologie rozšířené reality k vysvětlení všech potřebných funkcí a ovládacích prvků modelu Discovery. Současně funguje jako přenosný návod k obsluze, se kterým budete mít odpověď na jakoukoli otázku vždy na dosah ruky.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

JÍZDA NA SILNICI

Model Discovery byl navržen pro suverénní, pohodlné a podmanivé zážitky z jízdy, díky kterým budou kilometry příjemně ubíhat. Úžasný jízdní komfort je dále vylepšen elektromechanickým posilovačem řízení, zatímco regulace brzdění při zatáčení pomáhá udržovat stabilitu při brzdění v zatáčkách prostřednictvím modulace brzdného tlaku vyvíjeného řidičem.

DYNAMICKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM

Dynamický stabilizační systém (DSC) monitoruje dynamické chování vozidla a zasáhne v případě, kdy vozidlo nereaguje na povely řidiče. Model Discovery díky tomu nabízí plynulou, vyváženou a suverénní jízdu. Takovou, jakou si vychutnáte na silnici i v terénu.

LEHKÉ ZAVĚŠENÍ KOL

V konstrukci vozu nalézají uplatnění především lehké hliníkové komponenty – například zcela nezávislé zavěšení kol na dvojicích lichoběžníkových ramen s velkým rozpětím vpředu a na vyspělých víceprvkových závěsech vzadu.

HOSPODÁRNÉ TECHNOLOGIE

Díky inovacím, jako jsou inteligentní technologie Stop/Start, motor Ingenium, použití lehkých materiálů a vylepšená aerodynamika, je model Discovery ještě hospodárnější. Vozidla vybavená elektronicky řízeným vzduchovým odpružením rovněž těží z funkce snížení světlé výšky v závislosti na rychlosti, kdy se vozidlo při jízdě plynulou rychlostí automaticky sníží za účelem omezení aerodynamického odporu.

SCHOPNOSTI

ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

Systém All Terrain Progress Control (ATPC) je moderní volitelný systém, který umožňuje řidiči nastavit a udržovat stálou rychlost i v těch nejnáročnějších podmínkách. Systém pracuje podobně jako tempomat, a to při rychlostech od 2 do 30 km/h. Vy se tak díky němu můžete plně soustředit na řízení a překonávání terénních překážek.

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ HLOUBKY BRODU (WADE SENSING)

Díky nejlepší maximální brodivosti ve své třídě – až 900 mm – může být volitelný systém sledování hloubky brodu velkým pomocníkem. Jedinečný systém značky Land Rover využívá senzory ve vnějších zpětných zrcátkách, které k řidiči v reálném čase přenášejí obrazové informace o hloubce ponoření vozidla a maximální brodivosti prostřednictvím dotykového displeje.

TERRAIN RESPONSE 2

Naše jedinečné systémy Terrain Response umožňují řidiči optimalizovat nastavení motoru, převodovky, mezinápravového diferenciálu a podvozkových systémů v souladu s požadavky daného terénu pomocí snadno volitelných jízdních režimů. Na přání dodávaný systém Terrain Response 2** dále vše vylepšuje sledováním jízdních podmínek a automatickou volbou vhodného jízdního režimu pro konkrétní podmínky.

DVOUSTUPŇOVÁ ROZDĚLOVACÍ PŘEVODOVKA

Větší počet nízkých převodových stupňů tohoto systému zajišťuje odpovídající rychlost a naprostou kontrolu i v těch nejnáročnějších situacích. Základem dvoustupňové rozdělovací převodovky je elektronický mezinápravový diferenciál, který nabízí rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu v poměru 50:50 s možností preventivního uzamčení náprav předtím, než dojde k prokluzu.

ELEKTRONICKY ŘÍZENÉ VZDUCHOVÉ ODPRUŽENÍ

Suverénní, harmonickou jízdu dále vylepšuje nejmodernější systém elektronicky řízeného vzduchového odpružení všech kol, který je zárukou výjimečně dlouhé dráhy propružení kol a mimořádné stability. Systém zvládá náročné situace a udržuje stabilitu modelu Discovery bez ohledu na terén. Nebývalé úrovně jízdního komfortu dosahuje v případě potřeby plynulou změnou světlé výšky.

JÍZDA S PŘÍVĚSEM

Díky nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu až 3 500 kg†† jsou schopnosti modelu Discovery výrazně lepší než u jiných vozů. Mezi dostupné funkční prvky patří elektricky výsuvné tažné zařízení, asistent tažného závěsu a zatížení a systém měření svislého zatížení závěsu, které posouvají jízdu s přívěsem na novou úroveň.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘIDIČE

ASISTENT PRO JÍZDU V JÍZDNÍM PRUHU (LKA) SE SYSTÉMEM SLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČE

Systém detekuje nechtěné vyjetí vozu z jízdního pruhu a jemným zásahem do řízení vrátí vůz zpět do pruhu. Systém sledování pozornosti řidiče rozpozná, že začínáte pociťovat ospalost nebo únavu a včas vás upozorní na to, že je třeba zastavit a udělat si přestávku.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S ASISTENTEM PRO JÍZDU V KOLONĚ

Pokud jedete plynule po dálnici nebo se pohybujete v pomalu jedoucím provozu, tento systém pomáhá udržet vozidlo v bezpečné vzdálenosti od vozidla před vámi v případě jeho zpomalení nebo zastavení, a to bez nutnosti použití pedálů. Když vozidlo opět zrychlí, model Discovery odpovídajícím způsobem zareaguje.

AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ (AEB)

V případě zjištění rizika potenciální kolize při rychlosti od 5 km/h do 80 km/h systém autonomního nouzového brzdění řidiče upozorní na nebezpečí čelní kolize, aby řidič mohl zasáhnout. Není-li nebezpečí kolize zažehnáno a řidič nereaguje, systém aktivuje brzdy, aby zmírnil intenzitu případného nárazu.

AKTIVNÍ ASISTENT SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU SE SYSTÉMEM VAROVÁNÍ PŘED KOLIZÍ PŘI COUVÁNÍ

Pokud začnete měnit jízdní pruh a váš vůz detekuje ve slepém úhlu jiné vozidlo, aktivní asistent sledování slepého úhlu aplikuje přiměřené množství točivého momentu řízení, který řidiči zamezí dostat se do kolize s přibližujícím se vozidlem. Systém varování před kolizí při couvání využívá stejnou technologii a během couvání upozorňuje na vozidla, chodce či jiná nebezpečí blížící se z obou stran vozu.

PARKOVACÍ ASISTENT PRO PODÉLNÉ A PŘÍČNÉ PARKOVÁNÍ A PRO VÝJEZD Z PARKOVACÍHO MÍSTA

Díky tomuto systému je podélné a příčné parkování snadnější než kdykoli předtím. Parkovací asistent vůz sám navede na vhodné parkovací místo. Stačí zvolit příslušný převodový stupeň a regulovat rychlost vozidla brzdovým a plynovým pedálem. Parkovací asistent vám pomůže i s výjezdem z parkovacího místa. Na veškerý stres související s parkováním tak můžete zapomenout díky navádění na obrazovce.

PROSTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM

Tato funkce poskytuje zobrazení okolí na dotykové obrazovce v rozsahu 360° a usnadňuje různé jízdní manévry, od parkování u obrubníku, přes vyjíždění a zajíždění do těsných mezer, až po vjezd do nepřehledné křižovatky. I v těch nejkomplikovanějších situacích se budete cítit jistější.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

NÁRAMEK ACTIVITY KEY

Náramek Activity Key je u modelů SE, HSE a HSE Luxury výbavou na přání. Žít život na maximum je díky němu jednodušší. Pro ještě větší pohodlí můžete náramek Activity Key nosit u sebe a používat jej k zamknutí nebo odemknutí vozu Land Rover, pokud u sebe nechcete nosit konvenční klíč. Gumový náramek je odolný a vodotěsný, což vám umožní užívat si nejrozmanitější aktivity.

INTELIGENTNÍ SKLÁPĚNÍ SEDADEL

Model Discovery je vybaven volitelnou třetí řadou sedadel s inteligentním sklápěním sedadel, které vám umožní nakonfigurovat sedadla druhé a třetí řady pomocí spínačů v zavazadlovém prostoru nebo na hlavním dotykovém displeji.

VYHŘÍVANÁ SEDADLA

Díky volitelné možnosti vyhřívaných sedadel ve všech třech řadách a vyhřívaných a chlazených sedadel vpředu a ve druhé řadě sedadel se na dokonalé zážitky z jízdy můžete těšit po celý rok. V závislosti na volbě modelu lze prostřednictvím dotykového displeje nezávisle nastavovat preferovanou teplotu sedadla řidiče a spolujezdce.

SENZOROVĚ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Senzorově ovládané víko zavazadlového prostoru± umožňuje ovládat víko zavazadlového prostoru zvenku bez použití rukou, takže se není nutné fyzicky dotknout vozidla ani chytrého klíčku. Je-li detekován chytrý klíček, lze tuto funkci ovládat pohybem nohy v oblasti pod vozidlem – to vše díky senzorům umístěným na obou stranách víka zavazadlového prostoru. K dispozici je rovněž elektricky ovládaná přepážka zavazadlového prostoru, kterou lze využít k sezení, jako nakládací plošinu, případně jako zajišťovací prvek postaveného zavazadla.

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce volitelné a mohou záviset na trhu nebo pohonné jednotce. Dostupnost a kompletní podmínky naleznete na webových stránkách Land Rover nebo vám je sdělí autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období na základě doporučení prodejce. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách. Apple Watch je registrovaná ochranná známka společnosti Apple, Inc, registrovaná v USA a dalších zemích. Systém InControl Apps je dostupný ke stažení v obchodu Apple/Android Store. Další informace získáte u nejbližšího prodejce vozů Land Rover. *WhiteFire® je registrovaná ochranná známka společnosti Unwired Technology LLC a Land Rover používá veškeré tyto známky na základě licenční smlouvy. **Výbava na přání, pokud je vůz vybaven elektronicky řízeným vzduchovým odpružením. K dispozici jako kombinovaná výbava na přání pro verze s motorem Sd4 se vzduchovým odpružením a součást standardní výbavy verzí s kompresorem přeplňovanými motory V6 Td6 a Si6. ††Kompatibilita tažného zařízení může být ovlivněna přívěsy vybavenými LED světly. Více informací vám poskytne prodejce vozů Land Rover. Nejvyšší přípustná hmotnost přívěsu se liší podle daného trhu. Ujistěte se, že dodržujete příslušné právní předpisy vaší země. ±Standardní výbava verze HSE Luxury, výbava na přání pro verze SE a HSE.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.