AKTUALIZACE PROHLÍŽEČE

Zjistili jsme, že nepoužíváte aktuální verzi prohlížeče. Aktualizace prohlížeče Internet Explorer na nejnovější verzi vám umožní prohlížet a používat tuto webovou stránku v plném rozsahu. Běžné procházení internetu bude rovněž bezpečnější, neboť aktualizace zohledňuje nejnovější bezpečnostní standardy.

tbc

DISCOVERY

REVOLUČNÍ DESIGN, PROMYŠLENÁ VŠESTRANNOST A BEZKONKURENČNÍ SCHOPNOSTI VOZŮ LAND ROVER

DESIGN

Land Rover Discovery

NOVÁ ÚROVEŇ KULTIVOVANOSTI

Provedení, funkce a příkladná úroveň propracovanosti společně vytvářejí jeden z dosud nejpůsobivějších vozů značky Land Rover. Přepracovaný revoluční design exteriéru vozu Discovery nové generace přináší novou úroveň kultivovanosti, o čemž svědčí jeho špičkové zpracování a elegantní tvary.

tbc

ŠPIČKOVĚ ZPRACOVANÉ DETAILY

Mimořádně atraktivní interiér je opětovným představením klasických designových prvků vozu Discovery využívajících působivých horizontálních a vertikálních linií, které se spojují v přístrojové desce. Použití prémiové kůže, obložení ze dřeva a kovu a dokonalé řemeslné zpracování vytvářejí atmosféru kultivovaného moderního životního stylu.

tbc

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO

Na přání dodávané elektricky ovládané1 nebo pevné panoramatické střešní okno2 umocňuje pocit prostornosti v interiéru a zaplavuje ho přirozeným světlem, včetně třetí řady sedadel. Důležité také je, že tvrzené sklo je tmavě tónované, takže v interiéru udržuje příjemnou teplotu. Pro větší soukromí nebo více stínu jsou rovněž k dispozici elektricky ovládané vnitřní clony.

Land Rover Discovery Landmark Edition.

NOVÝ MODEL DISCOVERY LANDMARK EDITION

Nádherný přírůstek do modelové řady Discovery. Součástí standardní výbavy vozu Discovery Landmark Edition jsou 20" kola z lehké slitiny s 5 dvojitými paprsky v provedení Gloss Black (Style 5011) a paket Dynamic Exterior Design Pack. Tato verze je vybavena jedinečným hliníkovým obložením dveří a přístrojové desky.

VŠESTRANNOST

INTELIGENTNÍ SEZENÍ

Sedm plnohodnotných sedadel3 v modelu Discovery je příkladem dokonalého komfortu a všestrannosti. Na přání dodávaná funkce inteligentního sklápění sedadel vám umožňuje nakonfigurovat sedadla druhé a třetí řady pomocí spínačů umístěných v zavazadlovém prostoru nebo na hlavním dotykovém displeji. Prostřednictvím aplikace InControl Remote v chytrém telefonu můžete nakonfigurovat sedadla na dálku. Díky paketu Remote Intelligent Seat Fold Pack pro dálkově ovládané inteligentní sklápění sedadel můžete konfiguraci provést, i když se právě nenacházíte uvnitř vozu.

TECHNOLOGIE

tbc

PRŮHLEDOVÝ DISPLEJ (HUD)

Vylepšený průhledový displej4 (HUD) nové generace zobrazuje na čelním skle klíčové údaje o vozidle, jako jsou rychlost, zařazený rychlostní stupeň a pokyny navigace. Nabízí plnobarevnou grafiku ve vysokém rozlišení, aby byly důležité informace lépe vidět.

LAND ROVER iGUIDE

Aplikace Land Rover iGuide využívá nejmodernější technologie rozšířené reality k vysvětlení všech potřebných funkcí a ovládacích prvků modelu Discovery. Současně funguje jako přenosný návod k obsluze, se kterým budete mít odpověď na jakoukoli otázku vždy na dosah ruky.

 • tbc

  INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

  Pro dosažení nejvyšší úrovně zábavy, konektivity a informovanosti byly pro informační a zábavní systémy použity ty nejmodernější technologie. Díky nabídce audiosystémy Meridian™ a inovacím, jako jsou systém Touch Pro a volitelný zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech, máte celý svět na dosah ruky.

 • tbc

  INOVACE

  Discovery přináší vysoký výkon díky řadě kultivovaných a hospodárných zážehových a vznětových motorů. Náš vyspělý motor Ingenium o objemu 2,0 l je prvním vznětovým čtyřválcem, který je určen k použití ve voze Land Rover.

 • tbc

  JÍZDA NA SILNICI

  Model Discovery byl navržen pro suverénní, pohodlné a podmanivé zážitky z jízdy, díky kterým budou kilometry příjemně ubíhat. Dynamický stabilizační systém (DSC) a elektromechanický posilovač řízení (EPAS) zajišťují lepší komfort a jízdní vlastnosti na silnici.

 • tbc

  SCHOPNOSTI V TERÉNU

  Schopnosti vozidla v jakémkoli terénu, jeho maximální brodivost s volitelnou funkcí sledování hloubky brodu a další funkce, jako je například systém Terrain Response 2, zaručují, že model Discovery je vždy připraven vydat se na cestu a zvládnout jakoukoli potenciální náročnou situaci.

 • tbc

  ASISTENČNÍ SYSTÉMY

  Model Discovery má k dispozici nepřeberné množství asistenčních systémů řidiče zaručujících vyšší bezpečnost všech cestujících. Díky mimořádně inovativnímu myšlení, konstrukci a technologiím vozu vám budou tyto funkce usnadňovat jízdu v provozu, na dálnici i v noci.

 • tbc

  KOMFORT A PRAKTIČNOST

  Sedm plnohodnotných sedadel3 ve třech řadách, flexibilní sezení a volitelné topení, chlazení a masážní funkce – ať už v modelu Discovery nakonfigurujete důmyslné využití prostoru jakkoli, vždy budete mít dostatek prostoru k relaxaci.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

tbc

NEJLEPŠÍ PROSTOR PRO NOHY VE SVÉ TŘÍDĚ

Každý cestující ve voze Discovery si užívá opravdu pohodlnou jízdu, přičemž má k dispozici velkorysý prostor pro nohy. Cestující ve druhé řadě sedadel zjistí, že mají k dispozici 954 mm, ve volitelné třetí řadě je k dispozici dostatečných 850 mm. Interiér nabízí dostatek prostoru až pro sedm dospělých osob, které tak budou cestovat v naprostém pohodlí.

tbc

ÚLOŽNÉ PROSTORY

Úložné prostory najdete i na místech, kde byste je jednoduše nečekali – počínaje horní a dolní příruční schránkou u modelů SE, HSE a HSE Luxury až po odkládací schránku ve středové loketní opěrce s volitelným chladicím boxem a prostorem pro dvě zařízení iPad5, dvě litrové láhve nebo pět zařízení iPad5 mini.

tbc

KLIMATIZACE

Za účelem udržení příjemné teploty v interiéru je model Discovery vybaven vysoce účinným systémem klimatizace. Čtyřzónový automatický systém6, který se dodává na přání* pro verze SE, HSE a HSE Luxury, umožňuje všem cestujícím individuálně nastavit teplotu pro dosažení většího pohodlí.

tbc

KONEKTIVITA

Model Discovery disponuje nabíjecími body, které jsou
k dispozici pro všechny tři řady sedadel. Bez ohledu na to, kde jednotliví cestující sedí, se každý může skvěle bavit – ať už prostřednictvím tabletu, mobilního telefonu nebo dalších zařízení.

Obrázky znázorňují specifikaci modelu HSE Luxury.

SCHOPNOSTI

tbc

ASISTENT PRO SJÍŽDĚNÍ STRMÝCH SVAHŮ (HDC)

Díky udržování konstantní rychlosti a individuálnímu přibrzďování jednotlivých kol prostřednictvím asistenta pro sjíždění strmých svahů (HDC) je zdolávání náročných svahů hračkou.

VYSPĚLÝ ASISTENT PRO JÍZDU S PŘÍVĚSEM

Volitelný vyspělý asistent7 pro jízdu s přívěsem vám umožňuje kontrolovat směr přívěsu a vozidla při couvání pomocí otočného voliče systému Terrain Response 2. Pokud je instalováno tažné zařízení, bude systém regulovat řízení vozidla, aby se dosáhlo požadované trajektorie přívěsu, která se spolu s aktuální trajektorií zobrazuje na dotykovém displeji informačního
a zábavního systému.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

tbc

O 460 kg LEHČÍ

Díky hliníkové samonosné karoserii disponuje Discovery vyšším výkonem a vyšší pevností, trvalou udržitelností a hospodárností. I přes to, že je vozidlo až o 460 kg lehčí než jeho předchůdce±, dokáže díky využití nejmodernějších materiálů a konstrukčních technologií snadno odolat nárazům spojeným s jízdou v terénu.

tbc

PŘEVODOVKA

Všechny motory jsou kombinovány s vyspělou elektronicky řízenou osmistupňovou automatickou převodovkou ZF. Tu konstruktéři značky Land Rover optimalizovali tak, aby zaručovala plynulé řazení
s výjimečně rychlými reakcemi – přeřazení je téměř nezaznamenatelné a trvá pouhých 200 milisekund.

UDRŽITELNOST

tbc

NIŽŠÍ EMISE

Díky promyšlenému výběru materiálů se model Discovery pyšní udržitelným designem. Použití hliníku v konstrukci karoserie umožňuje devítiprocentní9 snížení emisí CO2 v průběhu celého životního cyklu vozidla. Náš dodavatelský řetězec pro hliník, který funguje na bázi uzavřené smyčky, také zajišťuje, že nadbytečný vysoce kvalitní hliník z našeho procesu lisování bude opětovně použit. 

BEZPEČNOST

 • 5* HODNOCENÍ EURO NCAP

  Organizace Euro NCAP – Evropský program hodnocení nových vozů zajišťující větší bezpečnost vozidel – udělila modelu Discovery nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti. U všech variant, včetně modelů se sedmi sedadly, je zaručena nejvyšší úroveň ochrany cestujících na všech sedadlech.

 • tbc

  ISOFIX

  Až 5 dostupných kotevních bodů ISOFIX usnadňuje upevnění dětských sedaček. Zajišťují také pevné spojení dětské sedačky a vozidla a tím i vyšší bezpečnost.

 • tbc

  AIRBAGY

  Komplexní systém až osmi airbagů pro řidiče a spolujezdce modelu Discovery zajišťuje vynikající úroveň ochrany všech cestujících ve vozidle.

 • tbc

  ZVÝŠENÁ POLOHA ZA VOLANTEM

  Zvýšená poloha za volantem modelu Discovery přispívá k suverénnější, aktivnější jízdě. Vyšší pozice za volantem zajišťuje lepší výhled a přispívá k pocitu bezpečnosti.

 • tbc

  JÍZDNÍ SYSTÉMY

  Model Discovery využívá nejmodernější bezpečnostní technologie, jako je elektronicky řízený protiprokluzový systém (ETC), který optimalizuje trakci, a elektronicky řízené rozdělování brzdné síly (EBD), které automaticky upravuje brzdnou sílu na nápravách vozidla s cílem minimalizovat brzdnou dráhu.

 • tbc

  ASISTENT NOUZOVÉHO BRZDĚNÍ (EBA)

  Asistent nouzového brzdění rozpozná snahu o prudké brzdění a pomáhá zajistit maximální brzdný účinek, aniž byste museli vyvíjet nadměrnou sílu. Dosahuje toho zvýšením tlaku v brzdové soustavě pomocí čerpadla protiblokovacího brzdového systému (ABS) – tak, abyste zastavili včas.

1Standardní součást verze výbavy HSE Luxury.
2Standardní součást verze výbavy Landmark Edition.
3Výbava na přání.
4Na některých trzích pouze v kombinaci s determálním čelním sklem.
5iPad a iPhone jsou ochranné známky společnosti Apple, Inc., registrované v USA a dalších zemích.
6Pouze v kombinaci s elektricky ovládaným střešním oknem nebo pevným panoramatickým střešním oknem. K dispozici pouze v kombinaci s prémiovými kobercovými rohožemi pro verze výbavy S a SE.
7Kompatibilita tažného zařízení může být ovlivněna přívěsy vybavenými LED světly. Více informací vám poskytne autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Vyspělý asistent pro jízdu s přívěsem je k dispozici pouze v kombinaci s pakety Capability Pack a Advanced Off-road Capability Pack s prostorovou kamerou s rozsahem pokrytí 360º.
8Srovnání vozů Discovery V6 a Discovery Sd4 Ingenium.
9Údaje JLR 2014/15.

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce součástí výbavy na přání a mohou záviset na trhu nebo pohonné jednotce. Informace o dostupnosti a kompletních podmínkách ve vaší zemi vám poskytne autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období na základě doporučení autorizovaného prodejce Land Rover. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.