DESIGN

DESIGN EXTERIÉRU
/
DESIGN INTERIÉRU
/
DESIGN INTERIÉRU
/

VŠESTRANNOST

FUNKCE „INTELIGENTNÍ SEZENÍ“
/

TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE
/
TECHNOLOGIE
/
INOVACE

Zcela nový Discovery přináší vysoký výkon díky řadě vyspělých kultivovaných a hospodárných zážehových a vznětových motorů. Náš vyspělý motor Ingenium o objemu 2,0 l je prvním čtyřválcovým vznětovým motorem, který je určen k použití ve voze Land Rover.

JÍZDA NA SILNICI

Zcela nový Discovery byl navržen pro suverénní, pohodlné a podmanivé zážitky z jízdy, díky kterým budou kilometry příjemně ubíhat Řízení dynamické stability (DSC) a elektrický posilovač řízení (EPAS) zajišťují lepší jízdní vlastnosti na silnici a komfort.

TERÉNNÍ SCHOPNOSTI

Schopnosti vozidla v jakémkoli terénu, jeho maximální brodivost s volitelnou funkcí sledování hloubky brodu a další funkce, jako je například systém Terrain Response 2, zaručují, že zcela nový vůz Discovery je vždy připraven vydat se na cestu a zvládnout jakoukoli potenciální náročnou situaci.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘIDIČE

Zcela nový Discovery má k dispozici nepřeberné množství asistenčních systémů řidiče zaručujících vyšší bezpečnost všech cestujících. Díky mimořádně inovativnímu myšlení, konstrukci a technologiím vozu vám budou tyto funkce usnadňovat jízdu v provozu, na dálnicích i v noci.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

Sedm sedadel plné velikosti ve třech řadách, flexibilní sezení a volitelné topení, chlazení a masážní funkce – ať už ve zcela novém modelu Discovery nakonfigurujete důmyslné využití prostoru jakkoli, vždy budete mít dostatek prostoru k relaxaci.

INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

Pro dosažení nejvyšší úrovně zábavy, konektivity a informovanosti byly pro informační a zábavní systémy použity ty nejmodernější technologie. Díky nabídce audiosystémů Meridian™ a inovacím, jako jsou systém InControl Touch Pro a volitelný zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech, máte celý svět na dosah ruky.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

KOMFORT A PRAKTIČNOST
/
KOMFORT A PRAKTIČNOST
/
KOMFORT A PRAKTIČNOST
/
KOMFORT A PRAKTIČNOST
/
KOMFORT A PRAKTIČNOST
/

Obrázky znázorňují specifikaci modelu HSE Luxury.

SCHOPNOSTI

SCHOPNOSTI
/
SCHOPNOSTI
/

PROVĚŘEN NÁROČNÝMI TESTY

ČÁSTEČNĚ ZVUKOVĚ IZOLOVANÁ KOMORA

V „neutrálním“ zvukovém prostředí naší částečně zvukově izolované komory kabinu velmi přesně vystavujeme celé řadě kmitočtů a vibrací, čímž zajišťujeme, aby zcela nový Discovery zněl vždy kultivovaně.

RYCHLOST VĚTRU

V našich klimatických komorách dokážeme vytvářet jedny z nejnáročnějších povětrnostních podmínek, kterým může zcela nový model Discovery čelit. Opravdové spolehlivosti lze dosáhnout pouze tak, že vyzkoušíme všechny systémy až na samotné hranici jejich možností.

EXTRÉMNÍ TEPLOTY

V reálných podmínkách a v našich klimatických komorách zmrazíme vozidla na –40 °C a rozpálíme na 50 °C. Takže i na těch nejodlehlejších místech budete mít pohodlí a pocit jistoty na dosah.

TERÉN

Testy na ledových polích ve švédském Arjeplogu či nelítostném dubajském pouštním písku jsou zárukou, že legendární terénní jízdní vlastnosti jsou vrozené každému našemu vozidlu.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

PROVOZNÍ VLASTNOSTI
/
PROVOZNÍ VLASTNOSTI
/

UDRŽITELNOST

UDRŽITELNOST
/

*WhiteFire® je registrovaná ochranná známka společnosti Unwired Technology LLC a Land Rover používá veškeré tyto známky na základě licenční smlouvy. **iPad a iPhone jsou ochranné známky společnosti Apple, Inc, registrované v USA a dalších zemích. K dispozici pouze se systémem Terrain Response 2.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.