DESIGN

/
/
/

VŠESTRANNOST

/

TECHNOLOGIE

/
/
INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

Pro dosažení nejvyšší úrovně zábavy, konektivity a informovanosti byly pro informační a zábavní systémy použity ty nejmodernější technologie. Díky nabídce audiosystémy Meridian™ a inovacím, jako jsou systém Touch Pro a volitelný zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech, máte celý svět na dosah ruky.

INOVACE

Discovery přináší vysoký výkon díky řadě kultivovaných a hospodárných zážehových a vznětových motorů. Náš vyspělý motor Ingenium o objemu 2,0 l je prvním vznětovým čtyřválcem, který je určen k použití ve voze Land Rover.

JÍZDA NA SILNICI

Model Discovery byl navržen pro suverénní, pohodlné a podmanivé zážitky z jízdy, díky kterým budou kilometry příjemně ubíhat. Dynamický stabilizační systém (DSC) a elektromechanický posilovač řízení (EPAS) zajišťují lepší komfort a jízdní vlastnosti na silnici.

SCHOPNOSTI V TERÉNU

Schopnosti vozidla v jakémkoli terénu, jeho maximální brodivost s volitelnou funkcí sledování hloubky brodu a další funkce, jako je například systém Terrain Response 2, zaručují, že model Discovery je vždy připraven vydat se na cestu a zvládnout jakoukoli potenciální náročnou situaci.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Model Discovery má k dispozici nepřeberné množství asistenčních systémů řidiče zaručujících vyšší bezpečnost všech cestujících. Díky mimořádně inovativnímu myšlení, konstrukci a technologiím vozu vám budou tyto funkce usnadňovat jízdu v provozu, na dálnici i v noci.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

Sedm plnohodnotných sedadel ve třech řadách, flexibilní sezení a volitelné topení, chlazení a masážní funkce – ať už v modelu Discovery nakonfigurujete důmyslné využití prostoru jakkoli, vždy budete mít dostatek prostoru k relaxaci.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

/
/
/
/
/

Obrázky znázorňují specifikaci modelu HSE Luxury.

SCHOPNOSTI

/
/

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

/
/

UDRŽITELNOST

/

BEZPEČNOST

5* HODNOCENÍ EURO NCAP

Organizace Euro NCAP – Evropský program hodnocení nových vozů zajišťující větší bezpečnost vozidel – udělila modelu Discovery nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti. U všech variant, včetně modelů se sedmi sedadly, je zaručena nejvyšší úroveň ochrany cestujících na všech sedadlech.

ISOFIX

Až 5 dostupných kotevních bodů ISOFIX usnadňuje upevnění dětských sedaček. Zajišťují také pevné spojení dětské sedačky a vozidla a tím i vyšší bezpečnost.

AIRBAGY

Komplexní systém až osmi airbagů pro řidiče a spolujezdce modelu Discovery zajišťuje vynikající úroveň ochrany všech cestujících ve vozidle.

ZVÝŠENÁ POLOHA ZA VOLANTEM

Zvýšená poloha za volantem modelu Discovery přispívá k suverénnější, aktivnější jízdě. Vyšší pozice za volantem zajišťuje lepší výhled a přispívá k pocitu bezpečnosti.

JÍZDNÍ SYSTÉMY

Model Discovery využívá nejmodernější bezpečnostní technologie, jako je elektronicky řízený protiprokluzový systém (ETC), který optimalizuje trakci, a elektronicky řízené rozdělování brzdné síly (EBD), které automaticky upravuje brzdnou sílu na nápravách vozidla s cílem minimalizovat brzdnou dráhu.

ASISTENT NOUZOVÉHO BRZDĚNÍ (EBA)

Asistent nouzového brzdění rozpozná snahu o prudké brzdění a pomáhá zajistit maximální brzdný účinek, aniž byste museli vyvíjet nadměrnou sílu. Dosahuje toho zvýšením tlaku v brzdové soustavě pomocí čerpadla protiblokovacího brzdového systému (ABS) – tak, abyste zastavili včas.

 iPad a iPhone jsou ochranné známky společnosti Apple, Inc., registrované v USA a dalších zemích. †† Kompatibilita tažného zařízení může být ovlivněna přívěsy vybavenými LED světly. Více informací vám poskytne prodejce vozů Land Rover. Vyspělý asistent pro jízdu s přívěsem je k dispozici pouze v kombinaci s elektronicky řízeným pneumatickým odpružením, dvoustupňovou rozdělovací převodovkou (pro stupeň High / jízda na silnici i Low / jízda v terénu), prostorovou kamerou s rozsahem pokrytí 360°, parkovacími senzory s rozsahem pokrytí 360° a systémem Terrain Response 2 ± Porovnání modelů Discovery V6 a Discovery Sd4 Ingenium.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.