TECHNIKA

INOVACE

MOTORY INGENIUM

Konstrukce našich nových motorů zaručuje suverénní výkonové parametry, vyšší hospodárnost a nepřekonatelnou kultivovanost. Vznětové motory jsou o 20 kg lehčí než předchozí generace a jsou nabízeny ve výkonových verzích 150 k nebo 180 k, s pohonem předních nebo všech kol a s výběrem šestistupňové mechanické nebo devítistupňové automatické převodovky. Vnitřní tření je o pozoruhodných 17 % nižší než u motorů předchozí generace a servisní intervaly byly u modelů s pohonem všech kol prodlouženy z 16 000 mil (25 700 km) na 21 000 mil (33 800 km).

LEHKÝ PODVOZEK

Podvozek je vyroben z lehkých hliníkových a ocelových dílů, přičemž vyspělý hydraulický systém tlumení rázů při propružení kol snižuje hluk pronikající do interiéru při přejezdu nerovností. Systém zajišťuje také téměř dokonalé pohlcení nerovností a do volantu, ani skeletu karoserie nejsou přenášeny žádné prudké rázy.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

ADAPTIVE DYNAMICS

Adaptive Dynamics poskytuje optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností. Senzory sledují pohyby vozidla minimálně 1 000krát za sekundu a podle požadavků řidiče nebo stavu vozovky se mění nastavení tlumičů mezi měkkou a tuhou charakteristikou. K tomu dochází prakticky okamžitě, aby byl minimalizován náklon karoserie, zaručena lepší ovladatelnost a zajištěn vyrovnaný jízdní komfort. Systém dokonce rozpozná jízdu v terénu a patřičně optimalizuje tlumení podvozku.

SYSTÉM ROZDĚLOVÁNÍ TOČIVÉHO MOMENTU BRZDNÝMI ZÁSAHY

Systém rozdělování točivého momentu brzdnými zásahy zvyšuje agilitu a stabilitu vozidla při průjezdu zatáčkou. Systém při jízdě na silnici i v terénu neustále sleduje a optimalizuje rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola s cílem zvýšit trakci a zrychlit reakce vozu na řízení. Systém dokáže také zvýšit míru zatáčení vozu a potlačit nedotáčivost přibrzděním vnitřního zadního kola. Tento zásah přesměruje více točivého momentu na vnější kolo, čímž se zvýší stabilita.

REŽIM ECO

Tento standardně dodávaný prvek výbavy aktivuje nastavení vozidla pro nejhospodárnější jízdu, včetně řazení automatické převodovky, aktivního pohonu všech kol, topení a klimatizace, aby se minimalizovala spotřeba paliva a emise CO2. Data ECO poskytují řidiči důležité informace prostřednictvím dotykového displeje, aby si mohl osvojit ještě hospodárnější styl jízdy.

9STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Lehká kompaktní 9stupňová automatická převodovka optimalizuje hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 a umožňuje lepší ovladatelnost na povrchu s nízkou adhezí. Jízdu s přívěsem usnadní speciální, mimořádně krátký převod prvního stupně. Převodovka je extrémně robustní a dokonale přispívá k vynikajícím terénním vlastnostem vozidla, přičemž zároveň poskytuje příkladnou úroveň kultivovanosti a hospodárnosti.

SCHOPNOSTI

TERRAIN RESPONSE

Terrain Response posouvá schopnosti našich automobilů na novou úroveň. Terrain Response optimalizuje nastavení motoru, převodovky, diferenciálů a podvozkových systémů s cílem zajistit nejvyšší úroveň jízdních vlastností, komfortu a trakce bez ohledu na terén. Stačí si jen zvolit režim, který odpovídá aktuálním podmínkám: normální jízda, tráva/šotolina/sníh, bláto a vyježděné koleje, resp. písek. Vozidlo Vám vždy nabídne suverénní, bezpečnou jízdu.

FUNKCE GRC PROTI ROZJETÍ VOZIDLA Z PRUDKÉHO SVAHU

Tento systém se podobá asistentu pro rozjezd ve svahu HSA (Hill Start Assist), avšak zabraňuje příliš rychlé akceleraci vozidla při jízdě ze svahu. Pokud se stojící vozidlo rozjíždí ve svahu, systém při rozjezdu postupně uvolňuje brzdy.

ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

Systém All Terrain Progress Control (ATPC) funguje ve velmi nízkých rychlostech od 1,8 km/h do 30 km/h a pomáhá řidiči udržovat ustálenou rychlost jízdy v náročných podmínkách, abyste se mohli soustředit na řízení a překonávání překážek. Systém Vám také umožní plynulý a rovnoměrný rozjezd, a to dokonce i na povrchu s nízkou adhezí, jako je led, sníh nebo mokrá tráva.

AKTIVNÍ POHON VŠECH KOL

Tento systém, dodávaný na přání v kombinaci s motory TD4 180 k a Si4, je nedocenitelný při jízdě na silnici i v terénu. V mnoha jízdních situacích na silnici může systém odpojit pohon zadních kol vozidla, aby se maximálně snížila spotřeba paliva. Pokud se změní povrch, nebo začnete intenzivně zrychlovat, systém nepostřehnutelně a plynule opět připojí pohon všech kol během 300 milisekund. Dokonalý přehled za všech okolností Vám poskytne speciální grafické zobrazení na dotykovém displeji.

ASISTENT PRO SJÍŽDĚNÍ STRMÝCH SVAHŮ HDC (HILL DESCENT CONTROL)

Asistent pro sjíždění strmých svahů HDC (Hill Descent Control), patentovaný značkou Land Rover, je standardním prvkem výbavy všech našich vozidel s pohonem všech kol (4WD). HDC podporuje řidiče při bezpečném sjíždění náročných svahů udržováním konstantní rychlosti jízdy a individuálním přibrzďováním jednotlivých kol. Systém automaticky zpomaluje vozidlo a udržuje rychlost jízdy v závislosti na zvoleném převodovém stupni a poloze pedálu plynu.

SLEDOVÁNÍ HLOUBKY BRODU (WADE SENSING)

Při projíždění řekou, brodem nebo zaplavenou oblastí se budete cítit ještě bezpečněji. Systém sledování hloubky brodu Wade Sensing měří hloubku vody senzory na spodní straně vnějších zpětných zrcátek a v reálném čase poskytuje informace vztažené k vozidlu. Tyto údaje a schopnost maximální brodivosti jsou zobrazovány na dotykovém displeji, abyste měli potřebné a přesné informace pro bezpečnou jízdu.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

ASISTENT PRO UDRŽOVÁNÍ VOZU V JÍZDNÍM PRUHU A ASISTENT PRO SLEDOVÁNÍ ÚNAVY ŘIDIČE

Tato technologie detekuje, pokud vůz začne nechtěně vyjíždět z jízdního pruhu, a mírným zásahem do řízení jej vrátí zpět. Asistent pro sledování únavy řidiče DCM (Driver Condition Monitor) zaznamená Vaši nastupující únavu a včas Vás upozorní, že potřebujete přestávku k odpočinku.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT A ASISTENT PRO JÍZDU V DOPRAVNÍ KOLONĚ

Jedete-li ustálenou rychlostí na dálnici nebo se pohybujete v pomalu jedoucí koloně, pomůže Vám tento systém udržet bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, pokud začne zpomalovat nebo zastaví. Pokud toto vozidlo opět zrychlí, učiní tak i Váš Discovery Sport.

AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

V případě zjištění rizika potenciální kolize vůz řidiče upozorní na nebezpečí čelního nárazu, aby mohl ihned zasáhnout. Pokud řidič nereaguje, systém sám aktivuje brzdy, aby snížil intenzitu případného nárazu.

SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU S DETEKCÍ PŘIBLIŽUJÍCÍCH SE VOZIDEL

Tato technologie Vás upozorňuje na vozidla v oblasti slepého úhlu nebo na vozidla, která se rychle přibližují zezadu. Činí tak malým výstražným světlem v příslušném vnějším zpětném zrcátku. Funkce detekce přibližujících se vozidel Vás zvukovými a vizuálními signály upozorní na vozidla, která se nebezpečně přibližují z obou stran vozidla. Díky tomu budete mít přehled o situaci za vozem i v situacích s omezeným výhledem.

INTELIGENTNÍ PARKOVACÍ ASISTENT

Náš parkovací asistent Vám usnadní podélné i příčné parkování na vhodné místo zajištěním automatického řízení vozidla. Jednoduše zařaďte příslušný převodový stupeň a jen upravujte rychlost jízdy pedály brzdy a plynu. S tímto systémem bude snadnější i manévrování při vyjíždění z parkovacího místa, protože Vám poskytne stejnou podporu. Celý proces podporují grafická zobrazení a upozornění.

PROSTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM

Kamery tohoto systému poskytují kompletní přehled o situaci kolem vozidla v rozsahu 360°, čímž usnadňují nejrůznější manévrování, od parkování u obrubníku přes zajíždění a vyjíždění z volné mezery až po jízdu s přívěsem. Obraz můžete také zvětšovat a posouvat, abyste při řízení viděli i předměty, které jsou normálně mimo zorný úhel. Příslušné informace jsou zobrazovány na dotykovém displeji.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

VYHŘÍVANÁ A KLIMATIZOVANÁ SEDADLA VPŘEDU

Vyhřívaná a klimatizovaná sedadla vpředu umožní každému užívat si nastavenou teplotu v létě i v zimě. Temperovaný vzduch je ventilátorem a kanály přiváděn k sedáku, aby ohřál nebo ochladil jeho povrch. Každé sedadlo je individuálně nastavitelné.

PRŮHLEDOVÝ DISPLEJ

Tento prvek výbavy na přání zobrazuje na čelním okně nejdůležitější provozní údaje, jako je rychlost jízdy, zařazený převodový stupeň a navigační pokyny, takže řidič nemusí při jejich sledování odvracet zrak od vozovky. Tento systém používá jako první na světě holografické metody, jejichž výsledkem je nejvyšší úroveň sytosti barev, jasu a kontrastu. Řidič si může tuto funkci podle potřeby zapnout nebo vypnout.

AUTOMATICKÁ KLIMATIZACE

Tento systém je vybaven senzorem kvality vzduchu, který sleduje vlhkost, množství smogu a extrémní výkyvy počasí. Výdechy ventilační soustavy v celém interiéru Vám umožní přizpůsobit si teplotu uvnitř vozu. Ať sedí Vaši cestující kdekoli, vždy budou cestovat komfortně.

HOMELINK®

Usnadněte si život systémem HomeLink®. Dálkové ovládání lze naprogramovat až pro tři systémy, ať se jedná o garážová vrata, automatické brány nebo bezpečnostní osvětlení. Už se nebudete muset zabývat ztracenými dálkovými ovladači.

INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

DISPLEJ S VIRTUÁLNÍMI PŘÍSTROJI

An entirely new graphical interface with advanced functionality and four pre-set display themes, or full 3D Map View, suits your personal preference.

INCONTROL TOUCH A TOUCH PRO

InControl je naším souborem vyspělých technologií, které Vám zajistí spojení s digitálním světem a umožní bezpečné propojení s Vaším vozidlem, když se nacházíte mimo něj. Tyto systémy lze doplnit příslušnými pakety s rozšířenou konektivitou: InControl Connect a Connect Pro.

INCONTROL CONNECT A CONNECT PRO

Tyto doplňkové soubory technologií posunou konektivitu, pohodlí a praktičnost ve Vašem voze na ještě vyšší úroveň. InControl Apps vylepší zážitky z jízdy kompatibilními aplikacemi pro chytrý telefon a 10“ dotykový displej. Remote Premium Vám navíc umožní sledovat a ovládat Vaše vozidlo. Díky funkcím Wi‑Fi Hotspot a InControl Pro Services zůstanete ve spojení s okolním světem. Váš život bude snadnější, ať cestujete za podnikáním, nebo ve svém volném čase.

INCONTROL PROTECT

Váš chytrý telefon je bránou pro spojení s Vaším vozem Land Rover pomocí systému InControl Protect. Můžete si na dálku zjišťovat množství paliva v nádrži, vyhledat vozidlo na přeplněném parkovišti, zaznamenávat si své cesty nebo dokonce zkontrolovat, zda jste nenechali otevřené nějaké okno. K dispozici budete mít také Optimalizované asistenční služby Land Rover, které mohou v nepravděpodobném případě poruchy odeslat diagnostická data a informace o poloze společnosti zajišťující servisní služby na cestách. Dojde-li k vážné nehodě, oznámí funkce nouzového volání SOS Emergency Call Vaši polohu záchranným službám.

INCONTROL SECURE

Pokud se někdo vloupá do Vašeho vozidla, nebo se pokusí o ilegální jízdu s ním, InControl Secure je aktivován při spuštěném systému InControl Protect. Budete upozorněni a vozidlo bude sledováno příslušnými orgány, které na základě přesného určení polohy vozidlo zajistí. Dokonce i v případě, že bude Vaše vozidlo odcizeno i s klíčky, můžete pomocí aplikace InControl Remote App upozornit vyhledávací telefonní středisko.

ZÁBAVNÍ SYSTÉM PRO CESTUJÍCÍ VZADU

Cestující na sedadlech vzadu si mohou užívat individuální zábavu díky dvěma 8“ displejům integrovaným do opěrek hlavy na předních sedadlech. S dvojicí digitálních bezdrátových sluchátek WhiteFire®, jedním vstupem USB pro 2. řadu sedadel a speciálním dálkovým ovládáním mohou sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát hry nebo se dokonce i dívat na televizi.

/
/

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce součástí výbavy na přání a mohou záviset na trhu nebo pohonné jednotce. Bližší informace o dostupnosti jednotlivých funkcí vám poskytne nejbližší prodejce vozů Land Rover. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.

*Počet reproduktorů, úroveň výbavy a výkon závisí na vámi vybraném vozu Land Rover. Vozidlo na snímku je Discovery Sport. Bližší informace získáte u svého prodejce. Toto vyobrazení vozu Land Rover slouží pouze k informačním účelům. Poloha reproduktorů se může v jednotlivých modelech lišit.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.