TECHNOLOGIE

INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

AUDIOSYSTÉM MERIDIANTM SURROUND

Společnost Land Rover uzavřela partnerství se společností Meridian, světovou jedničkou v oblasti vysoce výkonných zvukových technologií a digitálního zpracování zvuku, za účelem vyvinutí vyspělých audiosystémů pro model Discovery Sport. Audiosystém Meridian Surround s výkonem 825 W dodávaný na přání zahrnuje 16 reproduktorů a dvoukanálový subwoofer a zajišťuje křišťálově čisté výšky a plné, hluboké basy po celém prostoru kabiny. Svou hudbu posloucháte přesně tak, jak chcete.

TOUCH A TOUCH PRO

InControl je souborem vyspělých technologií, které vám zajistí spojení s vaším digitálním světem a navíc vás odkudkoli bezpečně propojí s vaším vozem. Systémy lze rozšířit příslušnými pakety funkcí a služeb v oblasti konektivity: Connect a Connect Pro.

CONNECT A CONNECT PRO

Doplňkové pakety posouvají konektivitu vozu na ještě vyšší úroveň. Systém InControl Apps zlepšuje vaše zážitky z jízdy pomocí kompatibilních aplikací pro chytré telefony, včetně aplikace Spotify, která nabízí více než 30 milionů skladeb. Pomocí dotykové obrazovky můžete svůj Discovery Sport sledovat a ovládat. A díky funkci Wi‑Fi Hotspot a službám Pro Services zůstanete ve spojení s okolním světem, což vám usnadní život.

PROTECT

Váš chytrý telefon slouží jako portál, jímž se spojíte se svým vozem Land Rover pomocí systému Protect. Na dálku můžete zkontrolovat hladinu paliva v nádrži, najít svůj vůz na zaplněném parkovišti, zaznamenat své cesty a dokonce zkontrolovat, zda jste nenechali otevřené okno. Zahrnuta je také optimalizovaná funkce Land Rover Assistance, která dokáže v případě poruchy odeslat informace o diagnostice a poloze vozidla odtahové společnosti. Funkce nouzového volání v případě závažných nehod upozorní záchranné složky v dané oblasti.

SECURE TRACKER

Pokud se někdo vloupá do vašeho vozidla nebo s ním bez vašeho vědomí odjede, při spuštění systému Protect se aktivuje systém Secure Tracker. Obdržíte upozornění a vozidlo bude sledováno až do zjištění jeho přesné polohy, což umožní jeho zajištění příslušnými orgány. I v případě odcizení vozidla s klíči můžete upozornit zákaznické centrum pro sledování pomocí aplikace Remote.

ZÁBAVNÍ SYSTÉM PRO CESTUJÍCÍ NA ZADNÍCH SEDADLECH

Cestující v zadní části vozidla si mohou dopřávat vlastní zábavu pomocí dvou 8" obrazovek integrovaných do předních hlavových opěrek. S dvojicí digitálních sluchátek WhiteFire®, jedním USB vstupem pro druhou řadu sedadel a speciálním dálkovým ovládáním umožňuje sledování filmů, poslouchání hudby, hraní her nebo i sledování televizního vysílání.

INOVACE

MOTORY INGENIUM

Čtyřválcový zážehový motor Si4 o objemu 2,0 l poskytuje sportovnější a hospodárnější jízdu. S výkonem 240 k nebo 290 k nabízí maximální účinnost, vysokou výkonnost a nízkou spotřebu paliva díky průběžnému řízení proměnného zdvihu ventilů ve spojení s proměnným časováním sacích a výfukových ventilů. Nabídka dostupných vznětových pohonných jednotek zahrnuje motory o výkonu 150 k, 180 k a 240 k.

LEHKÉ ZAVĚŠENÍ KOL

Vzpěry zavěšení, vyrobené z hliníku a lehké oceli, díky využití vyspělých hydraulických dorazů tlumí hluk pronikající do kabiny při přejíždění nerovností. Tento systém se také stará o stabilnější jízdu, kdy jsou nerovné povrchy jakoby zcela vyhlazeny.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

ADAPTIVE DYNAMICS

Adaptive Dynamics poskytuje optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností. Senzory sledují pohyby vozidla minimálně 1 000krát za sekundu a podle požadavků řidiče nebo stavu vozovky se mění nastavení tlumičů mezi měkkou a tuhou charakteristikou. K tomu dochází prakticky okamžitě, aby byl minimalizován náklon karoserie, zaručena lepší ovladatelnost a zajištěn vyrovnaný jízdní komfort. Systém dokonce rozpozná jízdu v terénu a patřičně optimalizuje tlumení podvozku.

SYSTÉM ROZDĚLOVÁNÍ TOČIVÉHO MOMENTU BRZDNÝMI ZÁSAHY

Systém rozdělování točivého momentu brzdnými zásahy zvyšuje agilitu a stabilitu vozidla při průjezdu zatáčkou. Systém při jízdě na silnici i v terénu neustále sleduje a optimalizuje rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola s cílem zvýšit trakci a zrychlit reakce vozu na řízení. Systém dokáže také zvýšit míru zatáčení vozu a potlačit nedotáčivost přibrzděním vnitřního zadního kola. Tento zásah přesměruje více točivého momentu na vnější kolo, čímž se zvýší stabilita.

REŽIM ECO

Tento standardně dodávaný prvek výbavy aktivuje nastavení vozidla pro nejhospodárnější jízdu, včetně řazení automatické převodovky, aktivního pohonu všech kol, topení a klimatizace, aby se minimalizovala spotřeba paliva a emise CO2. Data ECO poskytují řidiči důležité informace prostřednictvím dotykového displeje, aby si mohl osvojit ještě hospodárnější styl jízdy.

9STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Lehká kompaktní 9stupňová automatická převodovka optimalizuje hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 a umožňuje lepší ovladatelnost na povrchu s nízkou adhezí. Jízdu s přívěsem usnadní speciální, mimořádně krátký převod prvního stupně. Převodovka je extrémně robustní a dokonale přispívá k vynikajícím terénním vlastnostem vozidla, přičemž zároveň poskytuje příkladnou úroveň kultivovanosti a hospodárnosti.

SCHOPNOSTI

TERRAIN RESPONSE

Terrain Response posouvá schopnosti našich automobilů na novou úroveň. Terrain Response optimalizuje nastavení motoru, převodovky, diferenciálů a podvozkových systémů s cílem zajistit nejvyšší úroveň jízdních vlastností, komfortu a trakce bez ohledu na terén. Stačí si jen zvolit režim, který odpovídá aktuálním podmínkám: normální jízda, tráva/šotolina/sníh, bláto a vyježděné koleje, resp. písek. Vozidlo Vám vždy nabídne suverénní, bezpečnou jízdu.

FUNKCE GRC PROTI ROZJETÍ VOZIDLA Z PRUDKÉHO SVAHU

Tento systém se podobá asistentu pro rozjezd ve svahu (HSA), avšak zabraňuje příliš rychlé akceleraci vozidla při jízdě ze svahu. Pokud se stojící vozidlo rozjíždí ve svahu, systém při rozjezdu postupně uvolňuje brzdy.

ALL TERRAIN PROGRESS CONTROL

Systém All Terrain Progress Control (ATPC) je určen pro velmi nízké rychlosti od 1,8 km/h do 30 km/h a pomáhá řidiči udržovat konstantní rychlost i v těch nejnáročnějších podmínkách. S jeho podporou se můžete plně soustředit na řízení a hledání cesty mezi překážkami. Umožňuje plynulý rozjezd i na povrchu s nízkým třením, jako je led, sníh nebo mokrá tráva.

AKTIVNĚ ŘÍZENÝ POHON VŠECH KOL

Tento systém, který se dodává na přání pro vozy s motorem Si4 o výkonu 290 k (u verzí s motorem SD4 o výkonu 240 k je součástí standardní výbavy), je neocenitelným pomocníkem při jízdě na silnici i v terénu. V řadě situací při jízdě po silnici může odpojit náhon zadních kol a snížit tak spotřebu paliva. Pokud se změní povrch vozovky nebo rychle přidáte plyn, systém během 300 milisekund plynule obnoví pohon všech kol. Díky speciálnímu zobrazení na dotykové obrazovce budete mít vždy vše pod kontrolou.

ASISTENT PRO SJÍŽDĚNÍ STRMÝCH SVAHŮ

Asistent pro sjíždění strmých svahů (HDC) patentovaný značkou Land Rover je součástí standardní výbavy všech vozů s pohonem AWD. Pomáhá řidiči bezpečně sjíždět náročná klesání udržováním konstantní rychlosti a individuálním přibrzďováním jednotlivých kol. Systém automaticky zpomalí vozidlo a udržuje rychlost s ohledem na zvolený převodový stupeň a na polohu plynového pedálu.

SLEDOVÁNÍ HLOUBKY BRODU (WADE SENSING)

Při projíždění řekou, brodem nebo zaplavenou oblastí se budete cítit ještě bezpečněji. Systém sledování hloubky brodu Wade Sensing měří hloubku vody senzory na spodní straně vnějších zpětných zrcátek a v reálném čase poskytuje informace vztažené k vozidlu. Tyto údaje a schopnost maximální brodivosti jsou zobrazovány na dotykovém displeji, abyste měli potřebné a přesné informace pro bezpečnou jízdu.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

ASISTENT PRO UDRŽOVÁNÍ VOZU V JÍZDNÍM PRUHU A SYSTÉM SLEDOVÁNÍ POZORNOSTI ŘIDIČE

Pokud nechtěně vyjedete z jízdního pruhu, asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu (LKA) naznačí jemným impulzem do řízení správný směr a vy tak můžete Discovery Sport navést zpět do svého pruhu. Rozpozná-li systém sledování pozornosti řidiče, že začínáte pociťovat únavu, upozorní vás, že je čas udělat si přestávku.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT S ASISTENTEM PRO JÍZDU V KOLONĚ

Pokud jedete plynule na dálnici nebo se pohybujete v pomalu jedoucím provozu, tento systém vám pomůže udržet vozidlo v bezpečné vzdálenosti od vozidla před vámi v případě jeho zpomalení nebo zastavení. Když vozidlo opět zrychlí, váš Discovery Sport odpovídajícím způsobem zareaguje.

AUTONOMNÍ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

V případě zjištění rizika potenciální kolize vůz řidiče upozorní na nebezpečí čelního nárazu, aby mohl ihned zasáhnout. Pokud řidič nereaguje, systém sám aktivuje brzdy, aby snížil intenzitu případného nárazu.

SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU S DETEKCÍ PŘIBLIŽUJÍCÍCH SE VOZIDEL

Tato technologie Vás upozorňuje na vozidla v oblasti slepého úhlu nebo na vozidla, která se rychle přibližují zezadu. Činí tak malým výstražným světlem v příslušném vnějším zpětném zrcátku. Funkce detekce přibližujících se vozidel Vás zvukovými a vizuálními signály upozorní na vozidla, která se nebezpečně přibližují z obou stran vozidla. Díky tomu budete mít přehled o situaci za vozem i v situacích s omezeným výhledem.

INTELIGENTNÍ PARKOVACÍ ASISTENT

Náš parkovací asistent Vám usnadní podélné i příčné parkování na vhodné místo zajištěním automatického řízení vozidla. Jednoduše zařaďte příslušný převodový stupeň a jen upravujte rychlost jízdy pedály brzdy a plynu. S tímto systémem bude snadnější i manévrování při vyjíždění z parkovacího místa, protože Vám poskytne stejnou podporu. Celý proces podporují grafická zobrazení a upozornění.

KAMEROVÝ SYSTÉM S ROZSAHEM POKRYTÍ 360°

Kamerový systém nabízí přehled o situaci kolem vozu v rozsahu 360° a usnadňuje tak různé jízdní manévry – od parkování u obrubníku, vyjíždění z těsných mezer a zajíždění do nich až po jízdu s přívěsem. Také můžete přibližovat a sledovat objekty, které se nacházejí mimo zorný úhel, a přizpůsobit odpovídajícím způsobem jízdu. Veškeré důležité informace se zobrazují na dotykové obrazovce.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

VYHŘÍVANÁ A KLIMATIZOVANÁ SEDADLA VPŘEDU

Vyhřívaná a klimatizovaná sedadla vpředu umožní každému užívat si nastavenou teplotu v létě i v zimě. Temperovaný vzduch je ventilátorem a kanály přiváděn k sedáku, aby ohřál nebo ochladil jeho povrch. Každé sedadlo je individuálně nastavitelné.

PRŮHLEDOVÝ DISPLEJ

Tento prvek výbavy na přání zobrazuje na čelním okně nejdůležitější provozní údaje, jako je rychlost jízdy, zařazený převodový stupeň a navigační pokyny, takže řidič nemusí při jejich sledování odvracet zrak od vozovky. Tento systém používá jako první na světě holografické metody, jejichž výsledkem je nejvyšší úroveň sytosti barev, jasu a kontrastu. Řidič si může tuto funkci podle potřeby zapnout nebo vypnout.

AUTOMATICKÁ KLIMATIZACE

Tento systém je vybaven senzorem kvality vzduchu, který sleduje vlhkost, množství smogu a extrémní výkyvy počasí. Výdechy ventilační soustavy v celém interiéru Vám umožní přizpůsobit si teplotu uvnitř vozu. Ať sedí Vaši cestující kdekoli, vždy budou cestovat komfortně.

HOMELINK®

Usnadněte si život systémem HomeLink®. Dálkové ovládání lze naprogramovat až pro tři systémy, ať se jedná o garážová vrata, automatické brány nebo bezpečnostní osvětlení. Už se nebudete muset zabývat ztracenými dálkovými ovladači.

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce součástí výbavy na přání a mohou záviset na trhu nebo pohonné jednotce. Dostupnost a kompletní podmínky naleznete na webových stránkách Land Rover nebo vám je sdělí autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné uzavřít po počátečním období na základě doporučení vašeho prodejce vozů Land Rover. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách. Informace a zobrazené snímky na této webové stránce vztahující se k technologii InControl, včetně obrazovek nebo sekvencí, podléhají možnosti aktualizace softwaru, nových verzí a dalších systémových/vzhledových změn, v závislosti na vybrané výbavě na přání. Všechny funkce ve vozidle může řidič používat, pouze pokud je to bezpečné. Řidič musí mít vozidlo neustále plně pod kontrolou.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.