DESIGN

PAKETY VÝBAVY NA PŘÁNÍ
/
PAKETY VÝBAVY NA PŘÁNÍ
/
PAKETY VÝBAVY NA PŘÁNÍ
/

TECHNOLOGIE

TECHNOLOGIE
/
INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

Váš chytrý telefon ve spojení s vozidlem vám mohou nabídnout nepřeberné množství informací a zábavy. Navigační systém Pro ve spolupráci s 10" dotykovou obrazovkou a na přání dodávanou technologií Dual View vám umožňuje zobrazit si naplánovanou cestu a spolujezdec na předním sedadle přitom může sledovat film na DVD. InControl Apps pomáhají bezproblémově připojit chytrý telefon do systému a ovládat kompatibilní aplikace prostřednictvím dotykové obrazovky. O reprodukci vaší oblíbené hudby se pak postará audiosystém Meridian™.

INOVACE

Nový čtyřválcový zážehový motor Si4 2,0 l poskytuje sportovnější a hospodárnější projev. S výkonem 240 k nebo 290 k nabízí maximální účinnost, vysokou výkonnost a nízkou spotřebu paliva díky průběžnému řízení proměnného zdvihu ventilů ve spojení s proměnným časováním sacích a výfukových ventilů. Nabídka dostupných vznětových pohonných jednotek zahrnuje motory o výkonu 150 k, 180 k a nový motor s výkonem 240 k.

JÍZDA NA SILNICI

Na silnici přispívají ke kultivované a klidné jízdě další technologie Land Rover, například adaptivní tempomat pro příjemné cestování na dlouhé vzdálenosti, systém Adaptive Dynamics (adaptivní podvozek) zajišťující optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností a aktivně řízený pohon všech kol s rozdělováním točivého momentu pro plynulé zatáčení pod kontrolou.

SCHOPNOSTI V TERÉNU

Vaše vozidlo disponuje špičkovými schopnostmi zajišťovanými technologiemi, jako je systém All Terrain Progress Control (ATPC), který umožňuje nastavit a udržovat stálou rychlost i v těch nejnáročnějších podmínkách; systém Terrain Response, který přizpůsobuje pohon aktuální adhezi a v neposlední řadě asistent pro sjíždění strmých svahů (HDC), který vám pomůže se sjížděním z příkrých svahů.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Asistenční systémy Vám umožňují plně se soustředit na řízení. Systém sledování slepého úhlu Vás upozorní na vozidla přijíždějící z obou stran, řada funkcí parkovacího asistenta Vám usnadní parkování a systém upozornění na rychlostní limity Vám zase pomůže rychleji reagovat na omezení.

KOMFORT A PRAKTIČNOST

S moderními systémy topení a chlazení, které udrží příjemné prostředí pro všechny cestující bez ohledu na počasí, a celou řadou dostupných technologií ovládaných gesty a bezdrátově vás vozy Land Rover zahrnou komfortem.

JÍZDA NA SILNICI

Na silnici přispívají ke kultivované a klidné jízdě další technologie Land Rover, například adaptivní tempomat pro příjemné cestování na dlouhé vzdálenosti, systém Adaptive Dynamics (adaptivní podvozek) zajišťující optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností a aktivně řízený pohon všech kol s rozdělováním točivého momentu pro plynulé zatáčení pod kontrolou.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA
/
KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA
/
KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA
/

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

/

SCHOPNOSTI

CHARAKTERISTICKÉ VLASTNOSTI
/
SPECIÁLNÍ SCHOPNOSTI
/

PROVĚŘEN V EXTRÉMNÍCH PODMÍNKÁCH

ČÁSTEČNĚ ZVUKOVĚ IZOLOVANÁ KOMORA

V „neutrálním zvuku“ naší částečně zvukově izolované komory precizně vystavujeme interiér rozmanitým frekvencím a vibracím, abychom v modelu Discovery Sport zaručili kultivovaný akustický komfort při jakékoli rychlosti a na jakémkoli povrchu.

RYCHLOST VĚTRU

V našich klimatických komorách dokážeme vytvářet jedny z nejnáročnějších povětrnostních podmínek, kterým může vůz Discovery Sport čelit. Není to jen blizard o rychlosti 240 km/h, ale rovněž vysoké teploty okolního prostředí a stavy s nízkým prouděním vzduchu. Opravdové spolehlivosti lze dosáhnout pouze tak, že vyzkoušíme všechny systémy až na samotné hranici jejich možností.

HORKÉ A STUDENÉ KLIMA

V reálném prostředí i v našich klimatických komorách vystavujeme vozidla extrémním teplotám sahajícím od -40 °C až po +50 °C. Teprve poté důkladně prověřujeme spolehlivost všech hlavních funkcí a systémů v souladu s našimi náročnými standardy. Pohodlí a klidná mysl Vás tak budou provázet i v těch nejodlehlejších místech.

V TERÉNU

Nekompromisní testy prováděné po celém světě od mrazivého zkušebního polygonu ve švédském Arjeplogu až po nemilosrdné písečné pouště v Dubaji ručí za to, že legendární terénní vlastnosti jsou všem našim vozům vrozené. Prototypy absolvují během svého vývoje přibližně 8 500 km na nejnáročnějších terénních trasách.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

MOTORY
/
PROVOZNÍ VLASTNOSTI
/
PROVOZNÍ VLASTNOSTI
/


* Vysoce výkonný motor Si4 disponující výkonem 290 k se standardně dodává s jedinečným nárazníkem. Nejsou k dispozici mlhová světla.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.