Vytvořit jenom jeden jediný design bylo nemožné. Proto jsme připravili velmi rozdílné interpretace modelu Defender, v nichž se odráží jeho odolnost a výjimečný charakter.

Nick Rogers Land Rover Vehicle Line Director

LIMITOVANÁ EDICE HERITAGE

LIMITOVANÁ EDICE HERITAGE

SKUTEČNÝ ORIGINÁL

Limitovaná edice Heritage je navržena v duchu původního vozu Land Rover z roku 1948, avšak na úrovni dnešní doby, s moderním designem a technikou. Pro dosažení autentického vzhledu byl jedinečný lak v odstínu zelená Grasmere inspirován originálním lakem z nevyužitých zásob RAF po 2. světové válce a doplněn kontrastní střechou v odstínu bílá Alaska.

LIMITOVANÁ EDICE HERITAGE

LIMITOVANÁ EDICE HERITAGE

ZNOVUZROZENÁ KLASIKA

Vnější grafické prvky HUE 166 připomínají registrační značku úplně prvního vozu Land Rover z předvýrobní série, který je láskyplně přezdíván „Huey“. V interiéru jsou další odkazy na původní vozy Land Rover, ať se jedná o sedadla čalouněná tkaninou Almond, přístrojovou desku v odstínu zelená Grasmere, plaketu s pokyny pro pohon 4x4, anebo červenou a žlutou objímku na řadicích pákách.

/

CHARAKTERISTICKÉ PRVKY EDICE HERITAGE

NOSTALGICKÝ INTERIÉR

Přístrojová deska v odstínu zelená Grasmere, kultovní plaketa s instrukcemi pro ovládání systému pohonu 4x4 při jízdě v terénu, červeně a žlutě zdobené hlavice řadicí páky připomínají design prvních verzí modelu Defender.

NESTÁRNOUCÍ STYL

První logo značky Land Rover je vyšito na sedadlech čalouněných tkaninou Almond, zatímco štítky odkazují na původní registrační značku HUE 166.

AUTENTICKÉ DETAILY

Věrná reprodukce originálního loga Land Rover na přídi i zádi a robustní design masky chladiče vzdávají poctu modelu Series I.

ROBUSTNÍ KOLA

Ocelová kola pro vysoké zatížení v barvě karoserie jsou lakována odstínem zelená Grasmere, a završují tak důvěrně známý nostalgický vzhled.

LIMITOVANÁ EDICE ADVENTURE

LIMITOVANÁ EDICE ADVENTURE

NEÚNAVNÝ DUCH DOBRODRUŽSTVÍ

Defender se díky svým jedinečným schopnostem stal součástí expedic po celém světě. Své schopnosti prokázal v nejnáročnějších podmínkách, od drsné soutěže G4 Challenge až po podporu globálních dobročinných organizací. Adventure je kompletně připraven na průkopnické cesty výbavou, která zahrnuje ochranné panely spodní části vozu a černá kola broušená diamantem.

LIMITOVANÁ EDICE ADVENTURE

LIMITOVANÁ EDICE ADVENTURE

PŘIPRAVEN NA EXPEDICI

Drsný zvenku, komfortní uvnitř – přední sedadla jsou čalouněna kůží Windsor s perforovanými ozdobnými plochami a reliéfními originálními logy Land Rover. Adventure je standardně připraven pro jízdu v terénu. Mezi prvky výbavy na přání pro expedice patří odolné střešní nosiče, zadní žebřík a zvýšený otvor pro přívod vzduchu do motoru.

/

CHARAKTERISTICKÉ PRVKY EDICE ADVENTURE

VYZTUŽENÁ SPODNÍ ČÁST VOZU

Spodní část vozu je po stranách a vpředu standardně vyztužena, aby byla chráněna před následky kontaktu s terénními překážkami pro ještě bezpečnější průběh průzkumných akcí.

JEDINEČNÉ GRAFICKÉ PRVKY

Tato limitovaná edice se standardně dodává s vnějšími grafickými prvky v odstínu černá Santorini.

STARÉ SE PROLÍNÁ S NOVÝM

Úplně první logo Land Rover je reprodukováno na masce chladiče v odstínu černá Santorini a na dveřích zavazadlového prostoru.

ROBUSTNÍ PNEUMATIKY A KOLA

Leskle černá kola z lehké slitiny s dvojitými paprsky, broušená diamantem, jsou vybavena pneumatikami Goodyear MT/R a přispívají k vynikajícím jízdním vlastnostem v jakémkoli terénu.

STRUČNÝ PŘEHLED TECHNICKÝCH ÚDAJŮ

Motor Zrychlení 0-100 km/h (s)  
Nejvyšší rychlost (km/h) Maximální točivý moment (Nm) Spotřeba paliva:město (l/100 km)
Spotřeba paliva:mimo město (l/100 km)
Spotřeba paliva:kombinovaná (l/100 km)
Kombinované emise CO2(g/km) 
Turbodiesel 2,2 l Heritage (90 HT)
15,8
145  
360 11,5 9,1 10,0 266
Turbodiesel 2,2 l Heritage (110 SW)
15,8
145  
360 13,6 9,7 11,1 295
Turbodiesel 2,2 l Adventure (110 SW)
15,8
145  
360 13,6 9,7 11,1 295

LAND ROVER DEFENDER

Chopte se příležitosti stát se majitelem vozidla s klasickým designem a technickým vybavením, protože Defender vstoupí v roce 2015 do nové éry.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.