Funkce Wi-Fi Hotspot vytváří pomocí připojení 3G/4G ve vašem vozidle síť Wi‑Fi, ke které se mohou cestující připojit a využívat tak internet až na 8 zařízeních současně.

Účelem funkce Wi-Fi Hotspot je zajistit vám neustálé spojení s okolním světem. S její pomocí se mohou všichni cestující připojit k internetu prostřednictvím výkonného 3G/4G hotspotu ve vozidle. Cestující mohou využívat internet až na osmi zařízeních a vyřizovat pracovní záležitosti, získat přehled o aktuálním dění a užívat si spoustu zábavy.

Spolehlivost připojení k internetu se zvyšuje připojením k místní 3G/4G síti prostřednictvím výkonné externí antény vozidla, na rozdíl od připojení přes chytrý telefon.

Stačí vložit SIM kartu s datovým tarifem do čtečky karet ve voze Land Rover a pomocí dotykové obrazovky zapnout funkci Wi-Fi Hotspot. Poté bude přes anténu na střeše dostupný datový signál s využitím místní telefonní 3G/4G sítě pro mobilní zařízení. Tak je zajištěno lepší datové připojení, protože se eliminuje stínění, které má za běžných okolností na svědomí kovová karoserie vozidla.

Po aktivaci 3G/4G hotspotu se můžete připojit k internetu prostřednictvím svého chytrého telefonu nebo tabletu s využitím příslušné funkce pro připojení daného zařízení.

Více informací k nastavení funkce Wi-Fi Hotspot vám poskytne váš prodejce.

V závislosti na mobilním operátorovi a použitém tarifu mobilních telekomunikačních služeb mohou být k dispozici data v rámci daného tarifu. Někteří operátoři nabízí sdílené plány, ve kterých lze získat další SIM kartu pro Wi-Fi Hotspot a přidat ji do svého sdíleného plánu. To znamená, že Wi-Fi Hotspot i mobilní telefon využívají data ze sdíleného objemu a obdržíte za ně pouze jedno vyúčtování.

Wi-Fi Hotspot lze objednat pouze do vozidel vybavených paketem Connect.

Existují dvě velikosti SIM karet, podle zvolené verze informačního a zábavního systému InControl.

– V případě varianty Touch potřebujete SIM kartu typu 2FF (Mini SIM).
– U systému Touch Pro je třeba SIM kartu typu 3FF (Micro SIM).

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce volitelné a mohou záviset na trhu nebo pohonné jednotce. Informace o dostupnosti a kompletních podmínkách ve vaší zemi získáte u místního prodejce vozů Land Rover. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem, který bude nutné sjednat po počátečním období na základě doporučení prodejce. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.