LAND ROVER DEFENDER – NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Naše ikona, model Land Rover Defender, si získala obrovskou popularitu mezi zákazníky po celém světě. Vzhledem k tomu, že výroba aktuálního modelu Defender se ve Velké Británii pomalu blíží do své finální fáze, rádi bychom oslavili dlouholetou existenci této ikony značky Land Rover.

V této souvislosti Vám níže přinášíme odpovědi na některé z Vašich nejčastějších otázek.


Otázka: Můžu si ještě koupit model Defender?

Odpověď: Ano. Začátkem roku 2015 budou veřejnosti představeny dvě, s napětím očekávané, exkluzivní limitované edice modelu Defender.


Otázka: Plánujete představit nový Defender?

Odpověď: Ano, již v minulosti jsme dali najevo náš úmysl dále pokračovat v modelu Defender. Momentálně nejsou k této tématice k dispozici žádné nové informace.


Otázka: Co má znamenat vykreslení kultovní situety v písku?

Odpověď: Při příležitosti uvedení exkluzivních edic modelu Defender byla vykreslena kultovní silueta tohoto modelu o délce 1 km na písečné pláži v zátoce Red Wharf Bay v Anglesey ve Velké Británii. Kultovní obraz vytvořilo šest vozidel Land Rover a jeho cílem je připomenout moment, kde Maurice Wilks v roce 1947 poprvé do písku načrtl své představy o prvním modelu Land Rover.


Otázka: Kolik limitovaných edicí bude k dispozici?

Odpověď: Na výběr budou exkluzivní limitované edice Heritage a Adventure, které budou připomínat různé stránky charakteru a historie tohoto kultovního vozu značky Land Rover.

Obě exkluzivní a striktně limitované edice budou k dispozici na prodejních místech od srpna 2015.


Otázka: Od kdy bude možné objednávat exkluzivní edice modelu Defender?

Obě exkluzivní limitované edice modelu Defender bude možné objednávat již v průběhu jara 2015. Více informací Vám sdělí Váš nejbližší autorizovaný prodejce vozů značky Land Rover.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.