KRÁLOVSKÁ GEOGRAFICKÁ SPOLEČNOST
(S INSTITUTEM BRITSKÝCH GEOGRAFŮ)

Land Rover podporuje již více než 25 let Královskou geografickou společnost (s IBG). Tato organizace byla založena v roce 1830 jako světové centrum pro geografii a podporuje výzkum, vzdělávání, expedice, práci v terénu, zapojení veřejnosti a informované potěšení z našeho světa. Land Rover podporuje práci v terénu a expedice poskytováním vozidel a sdílením odborných znalostí, financuje propagační a vzdělávací aktivity a v současnosti poskytuje také stipendijní program Land Rover.

Partnerství značky Land Rover podporuje centrum Geography Outdoors, které se zabývá výzkumem v terénu, průzkumem a studiem v terénu. Land Rover poskytuje této společnosti finanční podporu a vozidla pro navštěvování oborových center, univerzit a středních škol. Společnost tak může odvádět dobře, bezpečně a kvalitně práci v terénu, která prospívá studiu a osobnímu rozvoji studentů ve středisku pro geografické vzdělávání. Financování značkou Land Rover umožňuje pořádat každoroční víkendovou akci „Explore“ a zároveň přispívá delegátům na absolvování kurzů bezpečné jízdy v terénu.

Obě organizace nabízejí každý rok stipendium Land Rover. Tento grant udělovaný týmu, který podniká geografickou výpravu, zahrnuje zapůjčení vozidla Land Rover Defender 110 a stipendium ve výši 15 000 GBP. Kromě toho je možné požádat o další podporu ve výši až 15 000 GBP na úhradu důležitých nákladů souvisejících s expedicí. Cílem cesty je rozšíření geografických znalostí týmu o konkrétním prostředí, v němž je použití vozidla Defender 110 pro uskutečnění cesty zásadní.

Land Rover spoluprací s touto společností i nadále poskytuje nejlepší vozidla s pohonem všech kol a podporuje tak bezpečné a zodpovědné poznávání a studium prostředí a společností.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.