• Silnice vedoucí k vrcholku hory Tianmen v čínské provincii Chu-nan měří 11,3 km a tvoří ji stěží uvěřitelných 99 serpentin, z nichž se nejednomu zamotá hlava. Na jejím konci pak čeká 999 schodů, které prudce stoupají k Nebeské bráně – skalní klenbě v samém srdci hory, která je podle pověstí spojnicí světa smrtelníků a světa bohů.

   Dostat se k Nebeské bráně není nic snadného. Už silnice vinoucí se po svazích hory nahání hrůzu a neodpouští chyby. Na konci pak přechází ve schody, jejichž sklon v nejprudším úseku činí závratných 45 stupňů. Zatímco výjezd 11,3 km klikaté horské silnice není nic nového, žádný vůz se ještě nikdy nepokusil pokořit silnici a pak i všech 999 schodů až na samotný vrchol. Až doposud.

   Náročná horská silnice Tianmen nebyla pro nový Range Rover Sport PHEV žádný oříšek

   K úspěšnému zvládnutí takové výzvy je nezbytný vůz, který je nejen výkonný, ale zároveň velmi schopný. Přesně takový je nový Range Rover Sport Plug-In Hybrid. A kde jinde jeho mimořádné kvality prokázat, než na epické silnici na čínskou horu Tianmen. Výzvu přijal a za volant usedl Ho-Pin Tung, vítěz závodu 24 hodin Le Mans a pilot týmu Jaguar Formula E Racing.

   Podívejte se, jak se nový Range Rover Sport Plug-In Hybrid popral s touto nevídanou výzvou, prokázal své mimořádné schopnosti a výkonnost a posunul hranice jízdy v terénu do nových výšin.

   Výzva začala už ve Velké Británii, kde se Ho-Pin připojil k týmu v testovacím areálu společnosti Jaguar Land Rover. Po provedení řady výpočtů se tým pustil do zdolávání speciálně vyrobeného zkušebního modelu schodů v úhlu 45 stupňů, které na něj čekaly v Číně. Zdaleka ne všechny aspekty výzvy však bylo možné předem vyzkoušet. O úspěšném zvládnutí výzvy tak ve vzduchu stále visely určité pochybnosti.

   „Dragon Challenge je nejnáročnější výzva, které jsem se kdy účastnil, protože nelze kategoricky říct, že v Číně uspějeme.“

   Phil Jones, Land Rover Experience Special Projects Expert

   Navzdory nesmírné náročnosti výzvy, která na něj čekala, se tým do Číny vydal v nadšeném očekávání velkého dne D. Přišel čas postavit se výzvě Dragon Challenge tváří v tvář.

   Prvním úsekem cesty nového modelu Range Rover Sport Plug-In Hybrid byla epická horská silnice, kterou běžně využívají pouze ekologické autobusy, jejichž řidiči jsou na zvládnutí 99 ostrých serpentin speciálně vyškoleni.

   Nový Range Rover Sport Plug-In Hybrid kombinuje vysoký výkon se špičkovou dynamikou – skvělé vlastnosti pro zvládnutí prvního úseku výzvy Dragon Challenge. Hybridní SUV o výkonu 404 koní, za který vděčí zážehovému motoru Si4 Ingenium a 85kW elektromotoru, nástrahy úvodního silničního úseku zvládlo bez jakéhokoli zaváhání.

   K úspěšnému zvládnutí ostrých serpentin je zapotřebí špičková ovladatelnost

   Každá ze serpentin byla zkouškou dovedností a schopností. Díky špičkové ovladatelnosti podpořené systémem Terrain Response 2 si ale nový Range Rover Sport se všemi 99 serpentinami poradil s naprostou lehkostí.

   Po úspěšném zvládnutí horského slalomu se hybridní SUV pustilo do druhého, závěrečného úseku náročné výzvy: zdolání 999 extrémně prudkých schodů.

   O výjezd schodů v úhlu 45 stupňů se ještě nikdo nikdy nepokusil

   Po přepnutí do jízdního režimu „Bahno a vyjeté koleje“ se nový Range Rover Sport Plug-In Hybrid pustil do akce. Vpřed ho hnalo 404 koní spřažených s obrovským točivým momentem pohotově dodávaným 85kW elektromotorem. Naše hybridní SUV, disponující pohonem všech kol a neutuchajícím výkonem dodávaným kombinací spalovacího a elektrického motoru, se tak stalo vůbec prvním vozem, který se o zdolání schodů pokusil.

   Nový Range Rover Sport Plug-In Hybrid během náročného stoupání zmizel v tajemné mlze, aby se z ní vítězoslavně vynořil na samém vrcholu.

   Nový Range Rover Sport PHEV pokořil horu Tianmen

   Hybridní vůz SUV zvládl, o co se dosud nikdo nepokusil, a s 99 serpentinami a 999 schody si poradil v úctyhodném čase 22 minut a 41 sekund. Na cílové čáře tento mimořádný úspěch a zároveň úlevu ze zvládnutí náročné výzvy společně oslavil celý tým Range Rover Sport Dragon Challenge.

   Náš tým výzvu úspěšně dokončil zejména díky dovednostem zkušeného řidiče a výjimečným schopnostem a nezdolnému výkonu hybridního pohonu.

   Nový Range Rover Sport Plug-In Hybrid se tak stal prvním vozem na světě, který pokořil 99 serpentin a zároveň 999 schodů vedoucích na vrchol hory Tianmen.

  1. NOVÝ RANGE ROVER SPORT PLUG-IN HYBRID

   Prozkoumejte vůz, který se úspěšně postavil výzvě Dragon Challenge

   Nade všechna očekávání

   Prozkoumejte vůz, který zdolal serpentiny a stoupání v rámci výzvy Dragon Challenge, a objevte strhující výkon SUV ve verzi plug-in hybrid.

   PROZKOUMAT VŮZ
   Strhující zážitek z jízdy

   Vybočte ze zajetých kolejí a zažijte mimořádný den na zážitkové akci Land Rover Experience. Usedněte za volant a překonávejte terénní překážky za asistence zkušených profesionálů v pohodlí vozu Land Rover.

   REZERVOVAT ZÁŽITKOVÝ DEN
   Nová úroveň výkonu

   Prozkoumejte vozy s pohonem PHEV a objevte vytříbené spojení výkonu a bezkonkurenčních schopností.

   PROZKOUMAT POHON PHEV

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.