OBJEVTE ALBÁNII

Sníte někdy o tom, že podniknete pořádné dobrodružství? Že se vydáte objevovat nové země a získávat nové zážitky? My ano. Proto se s vozem Land Rover Discovery vydáváme do nejméně prozkoumaného údolí v Evropě.

V pohoří Prokletije v severní Albánii, v hlubokých údolích pod nejjižnějšími evropskými ledovci, se budete muset vzdát elektrické energie, obchodů a moderních vymožeností. Místo toho zde však naleznete respekt, vřelou pohostinnost a ohromující přírodní krásy. 

Albánie je ze 77 procent tvořena horami, v nichž systém Terrain Response usnadní vozům Land Rover jízdu po nerovných kamenitých cestách, které se vinou po horských úbočích. V údolích Vás přivítají místní obyvatelé, kteří věrně dodržují zákon pohostinnosti – po celém dni jízdy po sněhu a ledu, překonávání rozvodněných řek a zřícených skal s vozem Land Rover Vám tato pohostinnost přijde velmi vhod. Zjistěte, jak jsme se vypořádali s náročným terénem a koho jsme cestou potkali…

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.