Náš mechanik prohlásil, že to, co jsme absolvovali během jednoho dne v Bolívii, bylo pro tlumiče vozidla Discovery náročnější než provoz ve Velké Británii po celou dobu životnosti vozidla.

Rikard Beckman Ředitel soutěže G4 2006 a vedoucí průzkumu
DISCOVERY SLAVÍ ÚSPĚCHY

První Discovery sjel z montážní linky v roce 1989. Miliontý Discovery se hned vydal na cestu ze Solihullu do Pekingu. Discovery Vás nyní vezme kolem světa.

ZÁZNAM VAŠICH DOBRODRUŽSTVÍ

Jedinečné vozidlo si zaslouží i jedinečnou formu filmové dokumentace. Proto jsme Vás vyzvali, abyste nám zaslali své okamžiky s Discovery, které ilustrují jeho odolnost, všestrannost a obrovskou radost z cestování.

ZÁBĚRY, KTERÉ NÁS ROZESMÁLY

Ukázali jste nám, že Discovery Vás bezpečně přepravil prudkými sněhovými vánicemi a hlubokou vodou, nahoru i dolů v horách, přes písečné duny a do nepřístupných míst tohoto světa.

PODÍVEJTE SE, KDE JSTE BYLI

Vytvořili jsme malou ukázku na oslavu všech dobrodružství, o která jste se s námi podělili. Sledujte globální cestu modelu Discovery a užívejte si jízdu.

DOBRODRUŽSTVÍ Z CELÉHO SVĚTA

DOBRODRUŽSTVÍ Z CELÉHO SVĚTA

OBĚD SE LVY

Andrew Brown pracuje pro jihoafrický program Land Rover Experience v kempu Arusha Serengeti v Tanzanii: „Na druhé straně bažiny bylo osm lvů a několik buvolů se pošetile blížilo ke smečce. Když buvoli poznali svou chybu, dali se do zběsilého úprku. Jeden z nich zamířil přímo do bažiny, pronásledován šesti lvy.“

DOBRODRUŽSTVÍ Z CELÉHO SVĚTA

DOBRODRUŽSTVÍ Z CELÉHO SVĚTA

MYSLELI JSME, ŽE JE TO CESTA

Ředitel soutěže G4 2006 a vedoucí průzkumu Rikard Beckman zkoumal terén v Bolívii: „Když cesta začala stoupat po horském úbočí, nečinila tak v serpentinách, ale stoupala přímo vzhůru. Vypadalo to, že tady by nám mohlo pomoci jen lano. Nakonec to pro Discovery nebyl problém, ale bylo děsivé, jak strmá ta cesta byla.“

/

DOBRODRUŽNÉ CESTY LAND ROVER

Výjimečné výpravy v novém pojetí společnosti Abercrombie & Kent

DISCOVERY

Ať máte před sebou cokoli, Discovery je připraven.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.