Náš mechanik prohlásil, že to, co jsme absolvovali během jednoho dne v Bolívii, bylo pro tlumiče vozidla Discovery náročnější než provoz ve Velké Británii po celou dobu životnosti vozidla.

Rikard Beckman Ředitel soutěže G4 2006 a vedoucí průzkumu
DISCOVERY SLAVÍ ÚSPĚCHY

První Discovery sjel z montážní linky v roce 1989. Miliontý Discovery se hned vydal na cestu ze Solihullu do Pekingu. Discovery Vás nyní vezme kolem světa.

ZÁZNAM VAŠICH DOBRODRUŽSTVÍ

Jedinečné vozidlo si zaslouží i jedinečnou formu filmové dokumentace. Proto jsme Vás vyzvali, abyste nám zaslali své okamžiky s Discovery, které ilustrují jeho odolnost, všestrannost a obrovskou radost z cestování.

ZÁBĚRY, KTERÉ NÁS ROZESMÁLY

Ukázali jste nám, že Discovery Vás bezpečně přepravil prudkými sněhovými vánicemi a hlubokou vodou, nahoru i dolů v horách, přes písečné duny a do nepřístupných míst tohoto světa.

PODÍVEJTE SE, KDE JSTE BYLI

Vytvořili jsme malou ukázku na oslavu všech dobrodružství, o která jste se s námi podělili. Sledujte globální cestu modelu Discovery a užívejte si jízdu.

DOBRODRUŽSTVÍ Z CELÉHO SVĚTA

DOBRODRUŽSTVÍ Z CELÉHO SVĚTA

OBĚD SE LVY

Andrew Brown pracuje pro jihoafrický program Land Rover Experience v kempu Arusha Serengeti v Tanzanii: „Na druhé straně bažiny bylo osm lvů a několik buvolů se pošetile blížilo ke smečce. Když buvoli poznali svou chybu, dali se do zběsilého úprku. Jeden z nich zamířil přímo do bažiny, pronásledován šesti lvy.“

DOBRODRUŽSTVÍ Z CELÉHO SVĚTA

DOBRODRUŽSTVÍ Z CELÉHO SVĚTA

MYSLELI JSME, ŽE JE TO CESTA

Ředitel soutěže G4 2006 a vedoucí průzkumu Rikard Beckman zkoumal terén v Bolívii: „Když cesta začala stoupat po horském úbočí, nečinila tak v serpentinách, ale stoupala přímo vzhůru. Vypadalo to, že tady by nám mohlo pomoci jen lano. Nakonec to pro Discovery nebyl problém, ale bylo děsivé, jak strmá ta cesta byla.“

/

DOBRODRUŽNÉ CESTY LAND ROVER

Výjimečné výpravy v novém pojetí společnosti Abercrombie & Kent

DISCOVERY

Ať máte před sebou cokoli, Discovery je připraven.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 jsou hodnoty získané rámci cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 v platném znění a pro účely porovnání jsou zpětně přepočítány na hodnoty NEDC. Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování.