Etapa Trophy Tour po Velké Británii a Irsku, u příležitosti mistrovství světa v ragby, trvala 100 dní, zahrnovala 300 akcí a byla dlouhá více než 14 000 kilometrů – to je délka 100 000 ragbyových hřišť, jejíž překonání si vyžádalo dobu, která odpovídá 1 800 vzájemně navazujícím zápasům.  


Fanoušci po celé Velké Británii si mohli během této akce zblízka prohlédnout Pohár Webba Ellise a setkat se s některými legendami ragby, které prošly více než 100 kluby, organizacemi a ragbyovými festivaly od nejnižších soutěží až po elitní úroveň ragby. 


Pohár převážel jedinečný Defender ve službách Mistrovství světa v ragby 2015 – speciálně upravený 110 Station Wagon s vitrínou pro pohár, integrovanou do zadní části vozidla. Výroba tohoto vozidla v sídle našeho oddělení Special Vehicle Operations v britském regionu West Midlands trvala 6 000 hodin. 


Jednou z prvních zastávek Trophy Tour byl amatérský klub Highland RFC v Invernessu, kde se mladým hráčům věnovali při tréninku bývalí ragbyoví hráči Skotska Chris Paterson a Kelly Brown a kde Land Rover uspořádal konkurzy pro mladé hráče, kteří se chtěli stát oficiálními maskoty Mistrovství světa v ragby 2015. 


Pohár Webba Ellise se vrátil zpět na stadion Twickenham 18. září, kdy se uskutečnilo slavnostní zahájení turnaje.

TROPHY TOUR PO VELKÉ BRITÁNII A IRSKU PŘED MISTROVSTVÍM SVĚTA V RAGBY 2015

Speciální Defender objel s Pohárem Webba Ellise Velkou Británii a Irsko, přičemž navštívil více než 100 klubů, organizací a ragbyových festivalů, od nejnižších až po elitní úroveň.

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAGBY 2015 PŘIJÍŽDÍ DO LONDÝNA

Land Rover odhalil vozidlo Defender, které bude přepravovat Pohár Webba Ellise na jeho stodenní cestě Trophy Tour u příležitosti mistrovství světa v ragby.

Defender ve službách Mistrovství světa v ragby 2015 vyjel 22. května z obrovského ragbyového míče, který plul po vodách Temže k světoznámému zvedacímu mostu Tower Bridge. Míč o výšce 8,2 metru, zkonstruovaný na tajném místě, plul 40 kilometrů proti proudu kolem věhlasných londýnských památek a nakonec zakotvil u mola Butler's Wharf. Ambasadoři značky Land Rover a mistři světa v ragby z roku 2003 Martin Johnson a Lewis Moody před svou cestou po Velké Británii a Irsku dali poprvé dohromady Pohár Webba Ellise a vůz Defender ve službách Mistrovství světa v ragby 2015.

DEFENDER VE SLUŽBÁCH MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAGBY 2015

Náš tým Special Vehicle Operations připravil dokonalé vozidlo pro Trophy Tour před mistrovstvím světa v ragby.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.