Etapa Trophy Tour po Velké Británii a Irsku, u příležitosti mistrovství světa v ragby, trvala 100 dní, zahrnovala 300 akcí a byla dlouhá více než 14 000 kilometrů – to je délka 100 000 ragbyových hřišť, jejíž překonání si vyžádalo dobu, která odpovídá 1 800 vzájemně navazujícím zápasům.  


Fanoušci po celé Velké Británii si mohli během této akce zblízka prohlédnout Pohár Webba Ellise a setkat se s některými legendami ragby, které prošly více než 100 kluby, organizacemi a ragbyovými festivaly od nejnižších soutěží až po elitní úroveň ragby. 


Pohár převážel jedinečný Defender ve službách Mistrovství světa v ragby 2015 – speciálně upravený 110 Station Wagon s vitrínou pro pohár, integrovanou do zadní části vozidla. Výroba tohoto vozidla v sídle našeho oddělení Special Vehicle Operations v britském regionu West Midlands trvala 6 000 hodin. 


Jednou z prvních zastávek Trophy Tour byl amatérský klub Highland RFC v Invernessu, kde se mladým hráčům věnovali při tréninku bývalí ragbyoví hráči Skotska Chris Paterson a Kelly Brown a kde Land Rover uspořádal konkurzy pro mladé hráče, kteří se chtěli stát oficiálními maskoty Mistrovství světa v ragby 2015. 


Pohár Webba Ellise se vrátil zpět na stadion Twickenham 18. září, kdy se uskutečnilo slavnostní zahájení turnaje.

TROPHY TOUR PO VELKÉ BRITÁNII A IRSKU PŘED MISTROVSTVÍM SVĚTA V RAGBY 2015

Speciální Defender objel s Pohárem Webba Ellise Velkou Británii a Irsko, přičemž navštívil více než 100 klubů, organizací a ragbyových festivalů, od nejnižších až po elitní úroveň.

MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAGBY 2015 PŘIJÍŽDÍ DO LONDÝNA

Land Rover odhalil vozidlo Defender, které bude přepravovat Pohár Webba Ellise na jeho stodenní cestě Trophy Tour u příležitosti mistrovství světa v ragby.

Defender ve službách Mistrovství světa v ragby 2015 vyjel 22. května z obrovského ragbyového míče, který plul po vodách Temže k světoznámému zvedacímu mostu Tower Bridge. Míč o výšce 8,2 metru, zkonstruovaný na tajném místě, plul 40 kilometrů proti proudu kolem věhlasných londýnských památek a nakonec zakotvil u mola Butler's Wharf. Ambasadoři značky Land Rover a mistři světa v ragby z roku 2003 Martin Johnson a Lewis Moody před svou cestou po Velké Británii a Irsku dali poprvé dohromady Pohár Webba Ellise a vůz Defender ve službách Mistrovství světa v ragby 2015.

DEFENDER VE SLUŽBÁCH MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAGBY 2015

Náš tým Special Vehicle Operations připravil dokonalé vozidlo pro Trophy Tour před mistrovstvím světa v ragby.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.