JACHTAŘSKÉ ZÁVODY EXTREME SAILING

Land Rover ocení jachtařské dovednosti a sportovního ducha v seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™ udělením ceny „Above and Beyond“.

Soupeři budou v letošním ročníku originálního seriálu jachtařských závodů Stadium Racing Extreme Sailing Series™ usilovat o nové speciální ocenění „Land Rover Above and Beyond Award“, které se udělí za mimořádné sportovní chování, psychickou sílu a týmového ducha. Land Rover, hlavní partner seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™, posiluje svou podporu této mezinárodní soutěže udělením trofeje v souladu se sloganem „Above and Beyond“, který je základem značky Land Rover.

Seriál jachtařských závodů Stadium Racing Extreme Sailing Series™

Jednotlivci, týmy a další členové širší jachtařské komunity mohou o tuto trofej usilovat v každé z globálních soutěží tohoto jachtařského seriálu. Na konci sezony bude předána nejvyšší trofej za nejvíce inspirující příklad překonávání vlastních hranic v souladu se sloganem „Above and Beyond“. Odměnou pro vítězný tým bude zapůjčení vozu značky Land Rover v jeho domovské zemi po dobu následujícího roku. Mark Cameron, Global Experiential Director společnosti Jaguar Land Rover, k tomu řekl: „V prvním roce podpory seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™ v roli hlavního partnera na nás udělaly obrovský dojem ohromné dovednosti, psychická odolnost, odhodlání a nesmírný sportovní talent týmů i jednotlivých sportovců a sportovkyň, kteří závodí na úplném vrcholu profesionálního jachtařského sportu.

Stali jsme se také svědky skutečně příkladného chování vrcholových sportovců, kteří vášnivě povzbuzují a podporují ostatní, aby se zapojili do jachtařského sportu na jakékoli úrovni. To všechno vystihuje ducha sloganu značky Land Rover ‚Above and Beyond‘, a proto chceme oceňovat osobnosti, které nejlépe ztělesňují tento přístup při dosahování individuálních i týmových úspěchů v rámci seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™.“

Vítěze ceny v každém kole seriálu jachtařských závodů určí komise, jejíž předsedkyní je mezinárodní jachtařka a globální ambasadorka značky Land Rover Hannah Whiteová. Dalšími členy komise jsou mimo jiné Dave „Freddie“ Carr, bývalý vítěz seriálu Extreme Sailing Series™ a účastník jachtařských závodů o Pohár Ameriky (America’s Cup), a Phil Lawrence, ředitel závodu. Land Rover zahájil v roce 2013 tříleté globální sponzorství seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™ jako jeden ze dvou hlavních partnerů. Extreme Sailing Series™ patří mezi nejatraktivnější jachtařské soutěže na světě. V tomto seriálu poměřuje síly flotila rychlých a obratných katamaránů Extreme 40, jejichž řízení je svěřeno do rukou nejzručnějších a nejúspěšnějších jachtařů a jachtařek na světě.

Na rozdíl od mnoha ostatních jachtařských akcí jsou tyto závody pořádány v omezeném prostoru věhlasných lokalit po celém světě, kde si mohou diváci zblízka užívat vzrušující podívané na napínavé souboje v plné rychlosti. Každá soutěž trvá čtyři dny a každý den se jezdí až osm krátkých ostrých závodů, které trvají 10 až 20 minut.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.