JACHTAŘSKÉ ZÁVODY EXTREME SAILING Land Rover ocení jachtařské dovednosti a sportovního ducha v seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™ udělením ceny „Above and Beyond“.

Lorem ipsum dolor sit amet

Nam luctus nulla at accumsan interdum. Nam risus lacus, porttitor non dapibus ut, aliquet elementum enim. Nam interdum ultrices odio et ultrices. Praesent tortor libero, dapibus sit amet placerat id, ornare eu dolor. Nunc bibendum ipsum eget turpis pulvinar imperdiet. Maecenas gravida risus nec dolor pharetra faucibus. Maecenas ut neque eget est convallis porttitor at eu justo. Suspendisse pretium consectetur condimentum.

Soupeři budou v letošním ročníku originálního seriálu jachtařských závodů Stadium Racing Extreme Sailing Series™ usilovat o nové speciální ocenění „Land Rover Above and Beyond Award“, které se udělí za mimořádné sportovní chování, psychickou sílu a týmového ducha. Land Rover, hlavní partner seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™, posiluje svou podporu této mezinárodní soutěže udělením trofeje v souladu se sloganem „Above and Beyond“, který je základem značky Land Rover.

Seriál jachtařských závodů Stadium Racing Extreme Sailing Series™

Jednotlivci, týmy a další členové širší jachtařské komunity mohou o tuto trofej usilovat v každé z globálních soutěží tohoto jachtařského seriálu. Na konci sezony bude předána nejvyšší trofej za nejvíce inspirující příklad překonávání vlastních hranic v souladu se sloganem „Above and Beyond“. Odměnou pro vítězný tým bude zapůjčení vozu značky Land Rover v jeho domovské zemi po dobu následujícího roku. Mark Cameron, Global Experiential Director společnosti Jaguar Land Rover, k tomu řekl: „V prvním roce podpory seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™ v roli hlavního partnera na nás udělaly obrovský dojem ohromné dovednosti, psychická odolnost, odhodlání a nesmírný sportovní talent týmů i jednotlivých sportovců a sportovkyň, kteří závodí na úplném vrcholu profesionálního jachtařského sportu.

Stali jsme se také svědky skutečně příkladného chování vrcholových sportovců, kteří vášnivě povzbuzují a podporují ostatní, aby se zapojili do jachtařského sportu na jakékoli úrovni. To všechno vystihuje ducha sloganu značky Land Rover ‚Above and Beyond‘, a proto chceme oceňovat osobnosti, které nejlépe ztělesňují tento přístup při dosahování individuálních i týmových úspěchů v rámci seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™.“

Vítěze ceny v každém kole seriálu jachtařských závodů určí komise, jejíž předsedkyní je mezinárodní jachtařka a globální ambasadorka značky Land Rover Hannah Whiteová. Dalšími členy komise jsou mimo jiné Dave „Freddie“ Carr, bývalý vítěz seriálu Extreme Sailing Series™ a účastník jachtařských závodů o Pohár Ameriky (America’s Cup), a Phil Lawrence, ředitel závodu. Land Rover zahájil v roce 2013 tříleté globální sponzorství seriálu jachtařských závodů Extreme Sailing Series™ jako jeden ze dvou hlavních partnerů. Extreme Sailing Series™ patří mezi nejatraktivnější jachtařské soutěže na světě. V tomto seriálu poměřuje síly flotila rychlých a obratných katamaránů Extreme 40, jejichž řízení je svěřeno do rukou nejzručnějších a nejúspěšnějších jachtařů a jachtařek na světě.

Na rozdíl od mnoha ostatních jachtařských akcí jsou tyto závody pořádány v omezeném prostoru věhlasných lokalit po celém světě, kde si mohou diváci zblízka užívat vzrušující podívané na napínavé souboje v plné rychlosti. Každá soutěž trvá čtyři dny a každý den se jezdí až osm krátkých ostrých závodů, které trvají 10 až 20 minut.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.