BRITSKÝ TÝM LAND ROVER BAR ZVÍTĚZIL VE SVĚTOVÉ SÉRII ZÁVODŮ POHÁR AMERIKY

Tým Land Rover BAR získal celkové vítězství ve světové sérii závodů Poháru Ameriky Louis Vuitton a zajistil si vedoucí pozici pro finále Poháru Ameriky na Bermudách.

Tým Land Rover BAR vstoupí do kvalifikace o Pohár Ameriky s náskokem dvou bodů a bude tak mít výhodu v prvním kole závodů každý s každým, které začíná 26. května.

Kapitán a vedoucí týmu Ben Ainslie říká: „Pro tým je to skvělé, protože naším hlavním cílem v závodech bylo získat celkové prvenství. Dosáhnout toho a díky vítězství v posledním závodě si v sérii připsat čtyři výhry v regatě je pro zcela nový tým ohromným úspěchem.

Před dvěma a půl lety jsme neměli vůbec nic, takže už na vytvoření týmu a infrastruktury a dosažení tohoto výsledku ve světové sérii můžeme být velice hrdí, ale zároveň to je jen dílčí krok na naší cestě za Pohárem Ameriky. Chtěli jsme získat dva prémiové body a to se nám podařilo. Nyní se budeme soustředit na závodní katamarán a na výkon, který chceme podat příští léto na Bermudách.

Mám ohromnou radost z toho, jak se věci dosud vyvíjely, ale zároveň vím, že se náš tým už soustředí na Pohár Ameriky. Brzy vyrážíme na Bermudy, kde budeme trénovat a pracovat na dosažení nejlepšího výkonu.“

35. Pohár Ameriky Louis Vuitton bude probíhat na Bermudách od pátku 26. května do posledního závodu v sobotu 26. června.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.