TECHNOLOGIÍ

Land Rover v červenci 2015 oznámil, že se stal hlavním a výhradním inovačním partnerem týmu Ben Ainslie Racing (BAR). Značka Land Rover a tým Land Rover BAR si vytkly za cíl navrhnout a zkonstruovat nejrychlejší a technicky nejvyspělejší loď v historii seriálu jachtařských závodů Louis Vuitton America’s Cup, aby ve 166leté historii prestižní jachtařské soutěže poprvé vyhrály tuto trofej pro Velkou Británii.

Lodě pro 35. Pohár Ameriky – bránící i útočící – budou plachetní katamarány, schopné dosáhnout rychlosti téměř 88 km/h. Nové lodě vycházejí z úctyhodných lodí AC72, které závodily v roce 2013, ale jsou ještě vyspělejší a navzdory menším rozměrům se očekává, že budou ještě rychlejší.

Hloubka i šíře přínosu značky Land Rover přesahuje hranice automobilového know-how. Značka Land Rover se bude podílet na konstrukci lodě, jejímž kapitánem bude Sir Ben Ainslie při svém pokusu o získání Poháru Ameriky na Bermudách v roce 2017. Konstruktéři značky Land Rover se zúčastní jejího intenzivního osmnáctiměsíčního vývoje. Značka Land Rover také poskytne svá zařízení pro fyzické i virtuální testy a v rámci projektu využije téměř 70 let zkušeností v oblasti techniky a konstrukce.

Tým Land Rover BAR využije ve svém projektu rovněž odborné znalosti mezinárodního týmu talentovaných inženýrů, mimo jiné ze Švédska, San Francisca a Massachusettského technologického institutu.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.