TECHNOLOGIÍ

Lorem ipsum dolor sit amet

Nam luctus nulla at accumsan interdum. Nam risus lacus, porttitor non dapibus ut, aliquet elementum enim. Nam interdum ultrices odio et ultrices. Praesent tortor libero, dapibus sit amet placerat id, ornare eu dolor. Nunc bibendum ipsum eget turpis pulvinar imperdiet. Maecenas gravida risus nec dolor pharetra faucibus. Maecenas ut neque eget est convallis porttitor at eu justo. Suspendisse pretium consectetur condimentum.

Land Rover v červenci 2015 oznámil, že se stal hlavním a výhradním inovačním partnerem týmu Ben Ainslie Racing (BAR). Značka Land Rover a tým Land Rover BAR si vytkly za cíl navrhnout a zkonstruovat nejrychlejší a technicky nejvyspělejší loď v historii seriálu jachtařských závodů Louis Vuitton America’s Cup, aby ve 166leté historii prestižní jachtařské soutěže poprvé vyhrály tuto trofej pro Velkou Británii.

Lodě pro 35. Pohár Ameriky – bránící i útočící – budou plachetní katamarány, schopné dosáhnout rychlosti téměř 88 km/h. Nové lodě vycházejí z úctyhodných lodí AC72, které závodily v roce 2013, ale jsou ještě vyspělejší a navzdory menším rozměrům se očekává, že budou ještě rychlejší.

Hloubka i šíře přínosu značky Land Rover přesahuje hranice automobilového know-how. Značka Land Rover se bude podílet na konstrukci lodě, jejímž kapitánem bude Sir Ben Ainslie při svém pokusu o získání Poháru Ameriky na Bermudách v roce 2017. Konstruktéři značky Land Rover se zúčastní jejího intenzivního osmnáctiměsíčního vývoje. Značka Land Rover také poskytne svá zařízení pro fyzické i virtuální testy a v rámci projektu využije téměř 70 let zkušeností v oblasti techniky a konstrukce.

Tým Land Rover BAR využije ve svém projektu rovněž odborné znalosti mezinárodního týmu talentovaných inženýrů, mimo jiné ze Švédska, San Francisca a Massachusettského technologického institutu.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.