SERIÁL JACHTAŘSKÝCH ZÁVODŮ LOUIS VUITTON AMERICA’S CUP WORLD SERIES

V kvalifikaci pro závod Louis Vuitton America’s Cup, který se uskuteční na Bermudách v roce 2017, sbírá šest týmů – obhájce Team Oracle USA a pět vyzývatelů z Nového Zélandu, Švédska, Japonska, Francie a Velké Británie – body ve víkendových jachtařských závodech seriálu Louis Vuitton America’s Cup World Series (ACWS).


Všech šest týmů závodí s identickými loděmi „AC45f“ bez hydraulických systémů, které budou týmy používat v seriálu Challenger Series i v samotném závodě Louis Vuitton America’s Cup. Týmy v současnosti vyvíjejí větší lodě kategorie America’s Cup, které mohou být spuštěny na vodu 150 dnů před startem seriálu jachtařských závodů Louis Vuitton America’s Cup Challenger Series v roce 2017. Tento seriál závodů je první příležitostí k zisku bodů, které jsou počítány do dalšího kola soutěže.


V roce 2015 se uskutečnily tři kola a v roce 2016 je na programu šest víkendových závodů. V sobotu i v neděli jede všech šest lodí vždy dva závody o délce 25 minut. Body ACWS jsou udělovány ve všech čtyřech závodech. Deset bodů je uděleno za první místo. Za druhé místo už nepřísluší žádné body. Za nedělní závod „Super Sunday“ se uděluje dvojnásobek bodů.


Celkové umístění v seriálu jachtařských závodů Louis Vuitton America’s Cup World Series určuje výchozí bodové hodnocení týmů v seriálu jachtařských závodů Louis Vuitton America’s Cup Challenger Series, který bude odstartován v roce 2017.


Sir Ben Ainslie vstoupil do seriálu jachtařských závodů vítězně. V úvodním podniku dovedl tým Land Rover BAR k vítězství v domovském městě Portsmouth. Ve druhém kole, ve švédském Gothenburgu, vyhrál tým Nového Zélandu poslední a rozhodující závod v nedělní části „Super Sunday“ a získal celkový titul. V říjnu, při první příležitosti vidět všech šest týmů usilujících o Louis Vuitton America’s Cup v závodech v bermudské oblasti Great Sound, patřilo vítězství švédskému týmu Artemis Racing. Všech šest týmů čekají závody v Ománu, New Yorku, Chicagu, Portsmouthu, Toulonu a Tokiu.


Získané body se počítají do seriálu jachtařských závodů Louis Vuitton Challenger Series 2017, kde všech šest týmů, včetně týmu Team Oracle USA, obhájce Poháru Ameriky, absolvuje vždy dva závody s každým týmem, z nichž vzejde druhý účastník finále o trofej Louis Vuitton America’s Cup.


Vítěz seriálu jachtařských závodů Challenger Series se postaví proti týmu Team Oracle USA ve finálovém závodě Louis Vuitton America’s Cup 2017 na Bermudách bez ohledu na umístění týmu Team Oracle USA.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.