SÍDLO TÝMU LAND ROVER BAR

Lorem ipsum dolor sit amet

Nam luctus nulla at accumsan interdum. Nam risus lacus, porttitor non dapibus ut, aliquet elementum enim. Nam interdum ultrices odio et ultrices. Praesent tortor libero, dapibus sit amet placerat id, ornare eu dolor. Nunc bibendum ipsum eget turpis pulvinar imperdiet. Maecenas gravida risus nec dolor pharetra faucibus. Maecenas ut neque eget est convallis porttitor at eu justo. Suspendisse pretium consectetur condimentum.

Pozoruhodné sídlo týmu Land Rover BAR v přístavu Camber v Portsmouthu bylo otevřeno v létě 2015. Nová budova, navržená studiem HGP Architects, které je autorem kultovní věže Spinnaker Tower v Portsmouthu, je fascinujícím zázemím pro Sira Bena Ainslieho a jeho závodní tým. Z této základny učiní v roce 2017 pokus o navrácení Poháru Ameriky do jeho domovské země.


Budova plní tři hlavní funkce – je sídlem týmu pro konstrukci a trénink, výrobnou lodí a inovačním centrem pro návštěvníky. Sídlí v ní firmy zaměřené na sportovní vědu a fitness, konstrukční centrum a designérské studio.


Budova s neutrální bilancí emisí CO2 byla vybudována prostřednictvím nejmodernějších metod, konstrukcí a technologií. Optimalizace z hlediska trvalé udržitelnosti zajistila splnění požadavků normy BREEAM Excellent. Veškerou potřebnou elektrickou energii vyrábí 432 fotovoltaických článků, které dodávají 130 MWh za rok. Fasáda, připomínající plachtu, je vyrobená z průhledné tkaniny PTFE, natažené kolem podkladu z leštěného betonu. V noci je působivě osvětlena a přispívá k vynikající energetické efektivitě budovy.


Stavba je přínosná dokonce i pro místní ekosystém, protože Land Rover BAR organizuje projekt na podporu místní klesající populace ústřic. Ústřice budou žít v pontonové struktuře pod budovou.


Školy, komunitní skupiny a ostatní návštěvníci se mohou na vlastní kůži seznámit se vším, od procesu návrhu designu, až po stavbu technicky vyspělých lodí, se závodními simulátory, nebo s možnostmi tréninkové přípravy i odpočinku celého týmu.


„Portsmouth má dlouhou námořní tradici,“ říká Ainslie. „Cítili jsme, že to je přirozené místo pro trvalé sídlo týmu ve Velké Británii. Je tu vynikající přístup k vodě pro tréninky týmu i pro organizaci budoucích závodů Poháru Ameriky s fantastickými výhledy pro diváky.


Doufáme, že svým úsilím o vrácení Poháru Ameriky do domovské Británie budeme inspirovat více mladých lidí, aby se začali věnovat tomuto sportu, a zároveň podpoříme růst námořního sektoru v oblasti Solentské úžiny, aby se vyrovnal britskému inovačnímu centru F1.“

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.