SÍDLO TÝMU LAND ROVER BAR

Pozoruhodné sídlo týmu Land Rover BAR v přístavu Camber v Portsmouthu bylo otevřeno v létě 2015. Nová budova, navržená studiem HGP Architects, které je autorem kultovní věže Spinnaker Tower v Portsmouthu, je fascinujícím zázemím pro Sira Bena Ainslieho a jeho závodní tým. Z této základny učiní v roce 2017 pokus o navrácení Poháru Ameriky do jeho domovské země.


Budova plní tři hlavní funkce – je sídlem týmu pro konstrukci a trénink, výrobnou lodí a inovačním centrem pro návštěvníky. Sídlí v ní firmy zaměřené na sportovní vědu a fitness, konstrukční centrum a designérské studio.


Budova s neutrální bilancí emisí CO2 byla vybudována prostřednictvím nejmodernějších metod, konstrukcí a technologií. Optimalizace z hlediska trvalé udržitelnosti zajistila splnění požadavků normy BREEAM Excellent. Veškerou potřebnou elektrickou energii vyrábí 432 fotovoltaických článků, které dodávají 130 MWh za rok. Fasáda, připomínající plachtu, je vyrobená z průhledné tkaniny PTFE, natažené kolem podkladu z leštěného betonu. V noci je působivě osvětlena a přispívá k vynikající energetické efektivitě budovy.


Stavba je přínosná dokonce i pro místní ekosystém, protože Land Rover BAR organizuje projekt na podporu místní klesající populace ústřic. Ústřice budou žít v pontonové struktuře pod budovou.


Školy, komunitní skupiny a ostatní návštěvníci se mohou na vlastní kůži seznámit se vším, od procesu návrhu designu, až po stavbu technicky vyspělých lodí, se závodními simulátory, nebo s možnostmi tréninkové přípravy i odpočinku celého týmu.


„Portsmouth má dlouhou námořní tradici,“ říká Ainslie. „Cítili jsme, že to je přirozené místo pro trvalé sídlo týmu ve Velké Británii. Je tu vynikající přístup k vodě pro tréninky týmu i pro organizaci budoucích závodů Poháru Ameriky s fantastickými výhledy pro diváky.


Doufáme, že svým úsilím o vrácení Poháru Ameriky do domovské Británie budeme inspirovat více mladých lidí, aby se začali věnovat tomuto sportu, a zároveň podpoříme růst námořního sektoru v oblasti Solentské úžiny, aby se vyrovnal britskému inovačnímu centru F1.“

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.