„Celý tým Land Rover BAR dělá všechno pro to, aby přivezl domů Pohár Ameriky (Louis Vuitton America's Cup).“

SIR BEN AINSLIE
PARTNERSTVÍ

Land Rover v červenci 2015 oznámil, že se stane hlavním a exkluzivním inovačním partnerem týmu Ben Ainslie Racing (BAR).

VÝZVA

Land Rover BAR bude v roce 2017 usilovat o získání 35. Poháru Ameriky (Louis Vuitton America's Cup) – poprvé pro Velkou Británii ve 166leté historii závodu.

TECHNIKA

Cílem je zkonstruovat loď, s níž bude tým Land Rover BAR schopen vyhrát Pohár Ameriky (Louis Vuitton America’s Cup), posouvat hranice techniky a podporovat technický vývoj značky Land Rover ve prospěch vývoje budoucích produktů.

INOVACE V OBLASTI DESIGNU

Plavidla třídy America's Cup Class jsou popisována jako „stíhačky na vodě“ díky křídlům místo plachet a nastavitelným křídlovitým ploutvím, které zdvihnou katamarány při rychlé jízdě nad hladinu.

TÝM BAR

/
TÝM BAR
/
TÝM BAR
/
TÝM BAR
/

ZÁZEMÍ TÝMU

ZÁZEMÍ TÝMU

SÍDLO TÝMU LAND ROVER BAR

Pozoruhodné sídlo týmu Land Rover BAR v přístavu Camber v Portsmouthu bylo otevřeno v roce 2015. Nová budova, navržená studiem HGP Architects, které je autorem kultovní věže Spinnaker Tower v Portsmouthu, je fascinujícím technickým zázemím pro Sira Bena Ainslieho a jeho závodní tým.

SERIÁL ZÁVODŮ EXTREME SAILING SERIES

SERIÁL ZÁVODŮ EXTREME SAILING SERIES

LAND ROVER PODPORUJE BUDOUCÍ JACHTAŘSKÉ TALENTY

Připojte se během závodu seriálu Extreme Sailing Series v Cardiffu k posádce Land Rover BAR Academy. Zažijte adrenalin při plavbě na křídlovém katamaránu a poznejte tento rychlý sport z nového úhlu.

/

INFORMACE O LODI

INFORMACE O LODI
/

JACHTAŘSKÁ INOVACE

JACHTAŘSKÁ INOVACE

KLOUZÁNÍ NAD HLADINOU

Každý trup je vybaven manuálně ovládanou křídlovou ploutví, která se natáčí o více než 90 stupňů, čímž vznikne hydrodynamické křídlo. Při rychlosti cca 12 uzlů (23 km/h) vytváří síla vody (ta má až 1000krát vyšší hustotu než vzduch), působící na křídlo, dostatečný vztlak, který nadzdvihne celou hmotnost lodi – 1320 kg plus posádku – nad hladinu. Tím se čtyřikrát sníží jízdní odpory a dramaticky se zvýší efektivita plavidla, a tím i jeho rychlost.

/

TECHNICKÁ SPOLUPRÁCE

TECHNICKÉ ÚDAJE LODI

VYBRAT MODEL

TECHNICKÉ ÚDAJE LODI - TECHNICKÉ ÚDAJE LODI

OTEVŘÍT VŠECHNOZAVŘÍT VŠECHNO
 • ROZMĚRY
  AC4SF ACC
  DÉLKA
  44.13FT/13.45M 49.2FT/15M
  VÝŠKA STĚŽNĚ
  70.5FT/21.5M 78.6FT/23.9M
  HMOTNOST
  1320 KG PLUS POSÁDKA 437,5 KG (5ČLENNÁ POSÁDKA)
  POSÁDKA MAX.
  437,5 KG (5ČLENNÁ POSÁDKA)
  NEJVĚTŠÍ ŠÍŘKA LODI
  22.6FT/6.9M 27.82FT/8.5M
  PLOCHA KŘÍDLA
  83.5 SQM 106.5 SQM
  PLOCHA KOSATKY
  30 SQM 36 SQM
  CELKOVÁ PLOCHA OPLACHTĚNÍ PROTI VĚTRU
  133 SQM 142.5 SQM
  CELKOVÁ PLOCHA OPLACHTĚNÍ PO VĚTRU
  210 SQM
 • DESIGN
  AC4SF ACC
  MÍSTO PŮVODU
  JEDEN DESIGN SPECIFICKÁ VÝBAVA TÝMŮ
  NASTAVITELNÉ KŘÍDLOVITÉ PLOUTVE
  JEDEN DESIGN VÝBĚR KŘÍDEL A NÁSTAVCŮ
  ŘÍZENÍ
  OVLÁDÁNÍ KORMIDLA DVOJITÁ KORMIDELNÍ KOLA
  OVLÁDÁNÍ
  MANUÁLNÍ HYDRAULICKÉ
  POMOCNÝ POHON
  MANUÁLNÍ DVOJITÉ NAVIJÁKY
  NÁZEV
  RITA RITA

POHÁR AMERIKY (LOUIS VUITTON AMERICA'S CUP)

POHÁR AMERIKY (LOUIS VUITTON AMERICA'S CUP)
/

PRAVIDLA ZÁVODŮ POHÁRU AMERIKY (LOUIS VUITTON AMERICA'S CUP)

Před Pohárem Ameriky, který se uskuteční v roce 2017 na Bermudách, sbírá všech šest týmů — Oracle Team USA a pět vyzývatelů – Emirates Team New Zealand, Artemis Racing, Softbank Team Japan, Groupama Team France a Land Rover BAR — v letech 2015 a 2016 body v podnicích světové série Poháru Ameriky ACWS (Louis Vuitton America’s Cup World Series).

SVĚTOVÁ SÉRIE POHÁRU AMERIKY (LOUIS VUITTON AMERICA'S CUP WORLD SERIES)

Víkendové podniky (v roce 2015 se konaly tři, v roce 2016 jich bude šest) jsou tvořeny stanoveným počtem 25minutových závodů pro všech šest lodí jak v sobotu, tak v neděli. Týmy budou závodit v Ománu, New Yorku, Chicagu, Portsmouthu, Toulonu, Tokiu (bude ještě potvrzeno). Další místa konání budou oznámena.

BODOVÝ SYSTÉM

Body získané ve všech závodech se započítávají do seriálu Louis Vuitton Challenger Series 2017, v němž bude všech šest týmů, včetně obhájce Oracle Team USA, závodit každý s každým a z těchto klání vzejde tým, který bude bojovat o Pohár Ameriky (Louis Vuitton America’s Cup). Za první místo je uděleno deset bodů, za druhé místo devět bodů, za třetí osm atd. Za nedělní závody „Super Sunday“ se uděluje dvojnásobek bodů.

VÝBĚR VYZÝVATELE

Vítěz seriálu ACWS vstoupí do seriálu Challenger Series se dvěma vítězstvími, druhý tým s jedním vítězstvím. Dva vítězové vzájemných závodů v seriálu Challenger Series následně poměří své síly, aby jeden z nich získal právo souboje s týmem Oracle Team USA ve finálovém závodě Poháru Ameriky (Louis Vuitton America's Cup) v roce 2017, bez ohledu na umístění Američanů v seriálu Challenger Series.

/

KALENDÁŘ ZÁVODŮ

NOVINKY

TÝM BAR PŘEDSTAVUJE ZÁVODNÍ KATAMARÁN, KTERÝ MÁ PO 166 LETECH KONEČNĚ DOBÝT CENNOU TROFEJ

Tým Land Rover BAR představil loď, do které vkládá své naděje a doufá v přepsání historie plachetnicových závodů. Jedno z nejrychlejších a technicky nejvyspělejších plavidel vůbec bylo zkonstruováno ve spolupráci s techniky společnosti Jaguar Land Rover za jediným účelem: získat nejstarší sportovní trofej na světě.

PŘEČTĚTE SI CELÝ ČLÁNEK
TÝM BAR VÍTĚZÍ VE SVĚTOVÉ SÉRII ZÁVODŮ POHÁRU AMERIKY

Tým Land Rover BAR získal celkové prvenství ve světové sérii závodů Poháru Ameriky Louis Vuitton a zajistil si vedoucí pozici pro finále Poháru Ameriky na Bermudách.

PŘEČTĚTE SI CELÝ ČLÁNEK
STÁHNĚTE SI APLIKACI

Oficiální aplikace týmu Land Rover BAR, britského vyzyvatele v 35. Poháru Ameriky, vedeného čtyřnásobným zlatým olympijským medailistou Sirem Benem Ainsliem.*

STÁHNĚTE SI APLIKACI
LAND ROVER BAR – POKROKOVÉ PARTNERSTVÍ V OBLASTI INOVAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Land Rover se stal v červenci 2015 hlavním a výhradním inovačním partnerem týmu Ben Ainslie Racing. Oba partneři přijali velkou výzvu v oblasti technologií a inovací s cílem zkombinovat výzkumné a vývojové kompetence a pomocí průkopnických řešení dosáhnout rozhodující konkurenční výhody na vodě i souši.

PŘEČTĚTE SI CELÝ ČLÁNEK
SÍDLO TÝMU LAND ROVER BAR

Sídlo týmu Land Rover BAR, otevřené v roce 2015, je základnou Bena Ainslieho a jeho týmu, z níž se v roce 2017 pokusí získat Pohár Ameriky pro Velkou Británii.

PŘEČTĚTE SI CELÝ ČLÁNEK
SERIÁL JACHTAŘSKÝCH ZÁVODŮ LOUIS VUITTON AMERICA’S CUP WORLD SERIES

Šest mezinárodních týmů bojuje o body v seriálu jachtařských závodů Louis Vuitton America’s Cup World Series, který je kvalifikací pro Pohár Ameriky, který se uskuteční na Bermudách v roce 2017.

PŘEČTĚTE SI CELÝ ČLÁNEK

*Aplikace BAR je momentálně k dispozici pouze v angličtině.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.