RODINNÉ SUV, KTERÉ MYSLÍ NA VŠECHNO

Land Rover Discovery Sport je vozidlo, které myslí na všechno. Jako první na světě totiž nabízí integraci pokročilé sledovací aplikace Tile využívající tagy Tile. Tyto tagy jsou drobná sledovací zařízení pracující na principu technologie Bluetooth, která lze připojit k důležitým předmětům.

Technologie Tile je nyní k dispozici v aplikacích InControl Apps. Integruje se do stávajícího informačního a zábavního systému InControl Touch i jeho nové verze InControl Touch Pro, kterou je vybavena nová edice Discovery Sport. Díky této technologii se obavy o ztrátu důležitých předmětů stanou minulostí. Díky partnerství společností Land Rover a Tile si zákazníci mohou na dotykové obrazovce vytvořit seznam nepostradatelných položek, které aplikace při každém spuštění zkontroluje. Pokud dojde ke ztrátě položek uvnitř vozidla, zákazníky k předmětu navede zvukový signál tagu Tile o síle 90 decibelů.

Každý člověk stráví průměrně 15 minut denně hledáním předmětů, k jejichž ztrátě obvykle dojde v důsledku ranního shonu, kdy člověk spěchá do práce nebo do školy. Integrovaná technologie, která je novinkou edice Discovery Sport, řidiče upozorní, že si například zapomněl peněženku, nebo že se ve vozidle nenachází batoh či kabelka, a pomůže mu je najít.

Peter Virk, ředitel oddělení pro propojené technologie a aplikace společnosti Jaguar Land Rover, uvedl: „Díky našemu unikátnímu partnerství se společností Tile si naši zákazníci mohou zkontrolovat stav položek opatřených tagem. Stačí jim k tomu pouze dotyková obrazovka modelu Discovery Sport. Ztracené nebo zapomenuté předměty už tak budou minulostí.“

Informační a zábavní systém InControl Touch Pro se nachází přímo v srdci technologického centra vozidla. Je vybaven velkou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 10,2 palce, intuitivním nabídkami a možnostmi ovládání pomocí gest potažení nebo stažení prstů, na které jste zvyklí z chytrých telefonů nebo tabletů. Disk SSD s kapacitou 60 GB zajišťuje nejmodernější funkce a mimořádně rychlý přístup. Jeho rychlost až o 100 % převyšuje rychlost běžného pevného disku. Toho se nám podařilo dosáhnout díky tomu, že jsme jako první v automobilovém průmyslu sáhli po vysoce výkonném čtyřjádrovém procesoru a grafickém procesoru Intel. This is achieved by the first automotive use of Intel’s high performance Quad-Core computing and Graphics processor.

Novinkou však není pouze uvedení této technologie. Edice Discovery Sport pro rok 2017 se navíc pyšní celou řadou designových vylepšení, mezi která patří nabídka barev. Jako příklad za všechny uveďme například novou limitovanou edici Discovery Sport Black, která nabízí chladič Dynamic, černé znaky SPORT a zatmavená skla. Nová edice Discovery Sport bude navíc dodávána v dalších čtyřech barvách karoserie: Silicon Silver, Farallon Black, Carpathian Grey a Aruba.

Pokud chcete získat další informace, zarezervovat si zkušební jízdu nebo si nakonfigurovat vlastní vozidlo, klikněte sem.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.