• Před 70 lety načrtl Maurice Wilks do písku na pláži v Anglesey ve Velké Británii obrys automobilu a položil tak základní kámen značky Land Rover. Model Series I se stal skutečnou ikonou – stejně jako Wilks, kterého dobrodružná povaha předurčila k vysokým cílům. Jeho snem bylo vytvořit automobil, který překoná každý terén, odolá jakémukoli počasí a pokoří sebenáročnější výzvu. Automobil, který bude univerzální a zároveň mimořádně výkonný. Zrodila se světová legenda, která dodnes píše historii.

   Už krátce po debutu prvního Land Roveru na amsterdamském autosalonu 30. dubna 1948 bylo jasné, že Wilks stvořil vskutku jedinečné vozidlo.

   Abychom 70. narozeniny značky oslavili, jak se patří, pořádáme po celém světě řadu speciálních akcí. Za historií naší automobilky – od amsterdamského autosalonu v roce 1948 až po nejnovější offroadové modely a jejich řidiče – se ohlédneme při exkluzivní akci v anglickém závodě Jaguar Land Rover Classic.

   Už před 70 lety byla pro Land Rover tím nejdůležitějším výkonnost. Naše vozy jsou ztělesněním vnitřní síly, díky níž neustále překonávají nové překážky a stále znovu se vrhají do dalších dobrodružství. Přesně tyto vlastnosti jsou od prvopočátku nedílnou součástí DNA značky Land Rover.

   V roce 1970 jsme poprvé představili třídveřový Range Rover. První prémiové SUV s trvalým pohonem všech kol si vysloužilo chválu odborné veřejnosti a ujalo se role průkopníka, kterou si udrželo dodnes. Model Discovery, představený v roce 1989, přinesl na trh robustní univerzálnost, se kterou se mohl bez váhání postavit i novějším konkurentům modelu Range Rover. 

   V roce 2005 jsme zahájili výrobu prvního modelu Range Rover Sport. Rozšířením rodiny Range Rover o první sportovní SUV dala značka Land Rover jasně najevo oddanost mimořádné výkonnosti.

   „To, že Land Rover letos slaví 70. výročí, je něco skutečně mimořádného. Tento milník oslavíme rokem plným akcí, které se ponesou v duchu hesla značky Land Rover ‚Above and Beyond‘ a zároveň složí poctu lidem, kteří stojí za nejoblíbenějšími SUV světa.“

   Prof. Dr. Ralf Speth, generální ředitel automobilky Jaguar Land Rover

   Tak jako doba, společnost a její potřeby se mění i naše automobily. Od úvodních úspěšných testů prvního konceptu Velar v roce 1969 se model Range Rover Velar průběžně vyvíjel, až v roce 2018 zvítězil v soutěži World Car Design of the Year.

   Od prvního náčrtu do písku na pláži urazila značka Land Rover dlouhou cestu za vidinou dosažení a zároveň posunutí hranic možného. Ve vývoji jsme nikdy neustali. Mění se naše automobilka i naše vozy, stanovujeme si ještě vyšší cíle, vydáváme se novými cestami. A na tom se nic nezmění. Tento odkaz budou ctít i naše vozy budoucnosti. Stvořit ikonu je mimořádně složitá forma umění. Ještě větší výzvou ale je, neustále ji zdokonalovat. Co nás žene vpřed? Vášeň, která je přesně tím důvodem, proč na vylepšování našich vozů bez ustání pracujeme už 70 let.

 1. Tags HERITAGE
  1. BEYOND 70

   Objevte Land Rover dneška.

   KOLEKCE LAND ROVER

   Nejnovější nabídka oblečení a doplňků se značkou Land Rover.

   ZJISTĚTE VÍCE
   DOBRODRUŽSTVÍ MÁ JMÉNO DEFENDER

   Za každým dobrodružstvím se skrývá něčí příběh.

   ZJISTĚTE VÍCE
   LAND ROVER EXPERIENCE

   Zúčastněte se našich kurzů bezpečné jízdy nebo jízdy v terénu a zjistěte, s čím vším si Land Rover poradí.

   ZJISTĚTE VÍCE

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.