JAGUAR LAND ROVER NAINSTALOVAL NEJVĚTŠÍ STŘEŠNÍ SOLÁRNÍ SYSTÉM NA SVÉ CENTRUM NA VÝROBU MOTORŮ

20. KVĚTEN 2014

Společnost Jaguar Land Rover instalovala na svém novém závodě na výrobu motorů v areálu i54 South Staffordshire největší střešní solární systém ve Velké Británii. Na střeše centra je připevněno přes 21 000 fotovoltaických panelů s celkovým výkonem 5,8 MW. Do konce roku je v plánu výkon navýšit na více než 6,3 MW. Podle odhadů bude systém pokrývat přes 30 % energetických požadavků. To odpovídá energii potřebné pro více než
1 600 domácností. Fotovoltaické panely sníží emise CO2 výrobního závodu o více než
2 400 tun ročně. Závod na výrobu motorů představuje investici, která převyšuje 500 milionů liber a zaměstná bezmála 1 400 lidí.


V moderním závodě, který byl vybudovaný na zelené louce, se bude vyrábět první řada motorů Ingenium. Ty budou kompletně navržené a vyráběné společností Jaguar Land Rover výhradně pro budoucí modely automobilky. Prvním vozem, který dostane tento čtyřválec, bude Jaguar XE. Ten se začne vyrábět v roce 2015.

Centrum pro výrobu motorů společnosti Jaguar Land Rover využívá nejmodernější systémy vytápění a osvětlení. Ty mají minimalizovat spotřebu energie prostřednictvím izolovaného pláště. Konstrukční řešení střechy zajišťuje maximální prostupnost denního světla a napomáhá přirozené cirkulaci. Rozsáhlý systém sledování spotřeby energie průběžně analyzuje aktuální hodnoty a doporučuje, jak snížit spotřebu elektrické energie a zemního plynu.


Společnost Jaguar Land Rover obdržela od organizace Business in the Community ocenění‚ Responsible Business of the Year 2013’ za svojí obchodní strategii, ve které zohledňuje rozsáhlé inovace v oblasti ochrany životního prostředí na všech úrovních svého podnikání.


Poznámky pro editory:

  • Společnost Jaguar Land Rover snižuje emise na jeden vyrobený vůz. Týká se to jak samotného vozu, tak jeho výroby a logistiky.
  • Za posledních pět let snížila společnost Jaguar Land Rover emise CO2 u svých modelových řad o 23 % a emise CO2 při výrobě vozů o 21 %.
  • Množství odpadu bylo sníženo o 75 % a spotřeba vody klesla o 17 %.
  • Plán inovací v oblasti životního prostředí do roku 2020 je zaměřen na hospodárné využívání zdrojů, maximálním snižování množství vytvářeného odpadu a na omezování závislosti společnosti na fosilních palivech.
  • Plán do roku 2020 obsahuje i 30% snížení emisí CO2 a spotřeby vody.
  • BREEAM je metoda posuzování dopadu stavební činnosti budov a velkých staveb na životní prostředí. Nastavuje standardy pro trvale udržitelné konstrukce a v podstatě se stala měřítkem, které se používá k popisu vlivu budov a komunit na životní prostředí.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Olga Veselá
PR Consultant
Grayling Czech Republic
tel.: +420 224 251 555
olga.vesela@grayling.com


Dieter Platzer
PR Manager
Jaguar Land Rover Austria/Czech Republic
tel.: +43 662 2121-693
dplatzer@landrover.com

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.