AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL

AKTUALIZACE PROHLÍŽEČE

Zjistili jsme, že nepoužíváte aktuální verzi prohlížeče. Aktualizace prohlížeče Internet Explorer na nejnovější verzi vám umožní prohlížet a používat tuto webovou stránku v plném rozsahu. Běžné procházení internetu bude rovněž bezpečnější, neboť aktualizace zohledňuje nejnovější bezpečnostní standardy.

JAGUAR LAND ROVER NAINSTALOVAL NEJVĚTŠÍ STŘEŠNÍ SOLÁRNÍ SYSTÉM NA SVÉ CENTRUM NA VÝROBU MOTORŮ

20. KVĚTEN 2014

Společnost Jaguar Land Rover instalovala na svém novém závodě na výrobu motorů v areálu i54 South Staffordshire největší střešní solární systém ve Velké Británii. Na střeše centra je připevněno přes 21 000 fotovoltaických panelů s celkovým výkonem 5,8 MW. Do konce roku je v plánu výkon navýšit na více než 6,3 MW. Podle odhadů bude systém pokrývat přes 30 % energetických požadavků. To odpovídá energii potřebné pro více než
1 600 domácností. Fotovoltaické panely sníží emise CO2 výrobního závodu o více než
2 400 tun ročně. Závod na výrobu motorů představuje investici, která převyšuje 500 milionů liber a zaměstná bezmála 1 400 lidí.


V moderním závodě, který byl vybudovaný na zelené louce, se bude vyrábět první řada motorů Ingenium. Ty budou kompletně navržené a vyráběné společností Jaguar Land Rover výhradně pro budoucí modely automobilky. Prvním vozem, který dostane tento čtyřválec, bude Jaguar XE. Ten se začne vyrábět v roce 2015.

NA

Centrum pro výrobu motorů společnosti Jaguar Land Rover využívá nejmodernější systémy vytápění a osvětlení. Ty mají minimalizovat spotřebu energie prostřednictvím izolovaného pláště. Konstrukční řešení střechy zajišťuje maximální prostupnost denního světla a napomáhá přirozené cirkulaci. Rozsáhlý systém sledování spotřeby energie průběžně analyzuje aktuální hodnoty a doporučuje, jak snížit spotřebu elektrické energie a zemního plynu.


Společnost Jaguar Land Rover obdržela od organizace Business in the Community ocenění‚ Responsible Business of the Year 2013’ za svojí obchodní strategii, ve které zohledňuje rozsáhlé inovace v oblasti ochrany životního prostředí na všech úrovních svého podnikání.


Poznámky pro editory:

  • Společnost Jaguar Land Rover snižuje emise na jeden vyrobený vůz. Týká se to jak samotného vozu, tak jeho výroby a logistiky.
  • Za posledních pět let snížila společnost Jaguar Land Rover emise CO2 u svých modelových řad o 23 % a emise CO2 při výrobě vozů o 21 %.
  • Množství odpadu bylo sníženo o 75 % a spotřeba vody klesla o 17 %.
  • Plán inovací v oblasti životního prostředí do roku 2020 je zaměřen na hospodárné využívání zdrojů, maximálním snižování množství vytvářeného odpadu a na omezování závislosti společnosti na fosilních palivech.
  • Plán do roku 2020 obsahuje i 30% snížení emisí CO2 a spotřeby vody.
  • BREEAM je metoda posuzování dopadu stavební činnosti budov a velkých staveb na životní prostředí. Nastavuje standardy pro trvale udržitelné konstrukce a v podstatě se stala měřítkem, které se používá k popisu vlivu budov a komunit na životní prostředí.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Olga Veselá
PR Consultant
Grayling Czech Republic
tel.: +420 224 251 555
olga.vesela@grayling.com


Dieter Platzer
PR Manager
Jaguar Land Rover Austria/Czech Republic
tel.: +43 662 2121-693
dplatzer@landrover.com

Component Error

  • Component Schema: Ready To Go Bar
  • Component View: ready-to-go-bar
  • Component Id: tcm:285-82911

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Land Rover považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční