AKTUALIZUJTE SI PROHLÍŽEČ

Tento prohlížeč je bohužel zastaralý a není podporován. Proveďte upgrade prohlížeče a užívejte si pokročilé funkce na této stránce.

CLOSE LABEL

AKTUALIZACE PROHLÍŽEČE

Zjistili jsme, že nepoužíváte aktuální verzi prohlížeče. Aktualizace prohlížeče Internet Explorer na nejnovější verzi vám umožní prohlížet a používat tuto webovou stránku v plném rozsahu. Běžné procházení internetu bude rovněž bezpečnější, neboť aktualizace zohledňuje nejnovější bezpečnostní standardy.

RANGE ROVER SVAUTOBIOGRAPHY REDEFINUJE POJEM LUXUS

31. března 2015


  • Nová vlajková loď Range Rover SVAutobiography přináší propracovaný design a řemeslné zpracování. Svou premiéru si odbude na mezinárodním autosalonu v New Yorku.
  • Nejvýkonnější sériově vyráběný Range Rover s kompresorem přeplňovaným osmiválcem o výkonu 550 koní.
  • Zákazníci mají na výběr mezi dvěma osobitými odstíny laku, které doplňují vylepšený interiér.
  • SVAutobiography exkluzivně vyrábí divize Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations.
Range Rover SVAutobiography

Značka Land Rover na mezinárodním autosalonu v New Yorku představí Range Rover SVAutobiography. Tento vůz byl exkluzivně vytvořen v technickém středisku divize Special Vehicle Operations (SVO) ve Velké Británii. Může se pochlubit vylepšeným designem karoserie, exkluzivním koženým interiérem se speciálním obložením a poprvé také možností zvolit si kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5,0 litru s výkonem 550 koní. Model se tak řadí mezi nejluxusnější a nejvýkonnější sériově vyráběné vozy Range Rover.

Přepychový design

SVAutobiography pro modelový rok 2016 bude k dostání jak se standardním, tak dlouhým rozvorem. Zákazníci si budou moci u modelu Range Rover poprvé vybrat specifické lakování dvěma odstíny laku. Lze kombinovat horní části karoserie v barvě Santorini Black s jednou z devíti nabízených barev. Automobil se odlišuje novým nápisem Range Rover na kapotě a dveře zavazadlového prostoru jsou ozdobeny znakem SVAutobiography. Maska chladiče je vyvedena ve výrazné barvě Graphite Atlas a leštěném chromu.

Prvotřídní interiér

Většina ovládacích prvků, včetně obložení tlačítka Stop/Start a otočných voličů, jsou vyrobeny obráběním z kusu hliníku a stejně jako pedály jsou zdobeny rýhovanými detaily. Objevují se také vpředu a vzadu na středové konzole, kde byly použity výrazné materiály na držák nápojů a kryty zásuvek.

Cestující na zadních sedadlech mohou relaxovat v luxusním prostředí doplněném chladicím boxem a elektricky ovládanými výsuvnými stolky. Do zadních sloupků jsou integrovány hliníkové háčky na kabáty, zatímco na podlaze doplňují pocit okázalého přepychu hliníkové vodicí lišty sedadel. Dále zde naleznete kůží potažený manuál a leštěné dálkové ovládání Autobiography.

Range Rover nabízí možnost posuvné podlahy v zavazadlovém prostoru. Je vyrobena z hliníku a nabízí řadu možností obložení. Podlahu je možné vysunout směrem dozadu, což zvyšuje praktičnost a usnadňuje nakládání a vykládání. Pro zákazníky, kteří si oblíbili všestrannost dělených dveří zavazadlového prostoru, vyvinula divize Special Vehicle Operations tzv. „příležitostná sedadla“. Jsou uložena v zavazadlovém prostoru, lze je rychle a snadno připravit a poskytují pohodlné sezení pro dva dospělé na spodní části dveří zavazadlového prostoru. Jsou ručně potažena kůží Windsor a mají rám z vysoce odolného hliníku.

Vysoký výkon, neobyčejný komfort

Vůz je k dostání s kompresorem přeplňovaným osmiválcem o výkonu 550 koní s točivým momentem 680 Nm. To představuje navýšení o 40 koní a 55 Nm ve srovnání se stávajícími verzemi Range Roveru s kompresorem přeplňovaným osmiválcem. Díky maximálnímu točivému momentu dostupnému při 3500 min-1 a osmistupňové samočinné převodovce ZF nabízí verze SVAutobiography kombinaci výkonu, pružnosti při zařazeném převodovém stupni a elegance bez ohledu na náročnost terénu. Tato verze je také vybavena brzdovými třmeny Brembo v lesklém černém provedení.

Zájemci si mohou vybrat z celého portfolia dalších pohonných jednotek Range Roveru: TDV6, SDV6 Hybrid, SDV8 a SCV6. Poprvé mezi ně na severoamerických trzích patří Range Rover se vznětovým motorem.

Změny napříč celou modelovou řadou Range Rover pro rok 2016

Díky drobným změnám nastavení se může verze SDV6 Hybrid pochlubit ještě nižšími emisemi CO2 a verze SDV8 je nyní nabízena se stop/start systémem. Ten zaručuje spotřebu 8,4 l/100 km a emise CO2 219 g/km. Výborné terénní schopnosti jsou pro modelové řady Range Roveru charakteristické, ale značka Land Rover svým zákazníkům dodává ještě větší jistotu rozšířením dostupnosti svého inovativního systému All-Terrain Progress Control na verze SDV8*.

Poprvé jsou u Range Roveru za příplatek nabízeny 22palcové pneumatiky Dunlop QuattroMaxx. Ty podporují vysoký výkon vozu. Mezi praktické prvky pro rok 2016 patří nový, vylepšený prostorový kamerový systém s dokonalejší grafikou pro čistší obraz a integrovanou tryskou ostřikovače pro zadní kameru. Nové, gesty ovládané dveře zavazadlového prostoru poskytují bezdotykový přístup do zadní části modelu, zatímco funkce Automatic Acces Height vůz samočinně po zaparkování sníží a usnadňuje nastupování a vystupování.

Range Rover SVAutobiography, společně s modernizovanou modelovou řadou Range Roveru pro rok 2016, bude v prodeji od dubna 2015. První dodávky nových vozů se dostanou k zákazníkům během podzimu. Předběžné ceny startují na 4 561 579 Kč (přepočet podle aktuálního kurzu 27,50 CZK/EUR).


Více informací, fotografií v tiskové kvalitě a video naleznete na www.media.landrover.com


*závisí od trhu

Na našich webových stránkách používáme videa z YouTube. Abyste mohli tato videa přehrávat, musíte souhlasit s tím, že YouTube na Vašem zařízení nastaví soubory cookies. Tyto soubory cookies nejsou společností Land Rover považovány za nezbytné a funkční.
  • Funkční