KLADIVO NA SUPERSPORTY: RANGE ROVER SPORT SVR STANOVIL REKORD NA TIANMEN ROAD

  • Nové výkonné SUV překonalo rekord supersportu na celosvětově proslulé čínské Tianmen Road s 99 zatáčkami.
  • Range Rover Sport SVR disponuje kompresorem přeplňovaným osmiválcovým motorem s výkonem 575 koní a akceleraci z nuly na 100 km/h zvládne za 4,5 sekundy.
  • Výkonná vlajková loď zvládla jízdu za 9:51 a překonala tak předchozí rekord 10:31 stanovený vozem Ferrari 458 Italia.
  • Standardní sériové SVR pilotoval vítěz své třídy v Le Mans a testovací jezdec týmu Panasonic Jaguar Racing Ho-Pin Tung.
  • Video z jízdy můžete vidět zde.

Provincie Hunan, Čína, 14. března 2018 – SUV nejsou vyráběna proto, aby porážela supersporty. Ale přesně to se stalo, když nový Range Rover Sport SVR vyrazil na horskou silnici v Číně. Výkonné SUV Land Roveru s pilotem týmu Panasonic Jaguar Racing Ho-Pin Tungem za volantem při zdolávání 99 zatáček známé Tianmen Road předčilo dosavadní rekord.

Standardní sériový Range Rover Sport SVR stanovil na 11,3 km dlouhém stoupání neoficiální rekord časem 9:51. To znamená průměrnou rychlost 68,8 km/h, a překonal tak dosavadní nejlepší čas 10:31, který v roce 2016 stanovil supersport Ferrari 458 Italia. S kompresorem přeplňovaným osmiválcovým motorem o výkonu 575 koní je Range Rover Sport SVR nejrychlejší Land Rover všech dob. Model zrychlí z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 280 km/h. Nová výkonná vlajková loď má upravený design a ve větší míře využívá lehkých materiálů pro zlepšení výkonnosti, ovladatelnosti a agility.

Nové SVR v kombinaci se změnami na podvozku přináší dynamičtější reakce, aniž by byl jakkoliv změněn tradiční komfort Range Roveru. Technici SVO se zaměřili na vyrovnání pohybů karoserie při prudké akceleraci a intenzivním brzdění. Změnami prošly i tlumiče a vylepšila se tak například přilnavost uprostřed zatáčky a pohyby karoserie.

„Na vysoké rychlosti při závodech jsem zvyklý, ale tohle bylo ještě náročnější. Jak se silnice kroutí, jedna zatáčka navazuje na druhou a podél silnice jsou příkré srázy, je nejdůležitější udržení koncentrace. Udělat chybu, by mělo opravdu vážné následky, proto jsem se soustředil na chycení rytmu a Range Rover Sport SVR mi to hodně ulehčil. Je to sice SUV, ale má výkonnost a agilitu supersportu a odveze vás na místa, o kterých si supersporty mohou nechat jen zdát,“ řekl Ho-Pin Tung, řidič týmu Panasonic Jaguar Racing.

Příplatková karbonová kapota je jednou z decentních novinek uvedených experty divize Special Vehicle Operations a najdete na ni dvojici velkých výdechů, které jen podtrhují výkonový potenciál vozu. Upravený přední nárazník se podílí na lepším chlazení brzd a motoru. Pětilitrový kompresorem přeplňovaný osmiválcový motor dodává točivý moment 700 Nm.

Uvnitř vozu jsou lehká sedadla SVR Performance, která nabízejí skvělé držení těla a tradiční luxus Range Roveru. Jsou čalouněna kůží Windsor, je na nich vyraženo logo SVR a na výběr jsou čtyři barevné kombinace.

Ceny Range Roveru Sport SVR začínají v České republice od 3 655 410 Kč včetně DPH. Na rekordní jízdu se můžete podívat zde a zároveň si poslechnout charakteristický zvuk osmiválcového motoru, který má na svědomí aktivní, dvoustupňový výfukový systém.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.