NOVÝ TOP MODEL RANGE ROVER

Nová špičková verze SVAutobiography Dynamic představuje výkonově nejsilnější sériově vyráběný Range Rover. Přepracovaný pětilitrový osmiválec o výkonu 405 kW (550 k) v minulosti nasazený v modelu Range Rover Sport SVR se stará o stavovsky přiměřený pohon a pořádnou pozornost. Motor je nově vyladěn speciálně pro nový top model Range Rover. Výkonný stroj vozů Range Rover SVAutobiography Dynamic přináší obdivuhodný maximální točivý moment 680 Nm a z nuly na sto zrychlí přesně za 5,4 sekundy. Ve spolupráci s osmistupňovou automatickou převodovkou značky ZF obstarává motor V8 ty nejlepší hodnoty výkonu a plynulé přechody z jednoho rychlostního stupně na druhý.

Také v oblasti luxusu a pohodlí zaznamenává interiér nového modelu Range Rover SVAutobiography Dynamic nové výškové rekordy. Čalounění sedadel v prošívané kůži s kosočtvercovým dezénem, doplněné kontrastním štepováním švů, lze objednat v celkem čtyřech exkluzivních barevných kombinacích. Stejně jako čalounění stropu perforovanou kůží jsou barevná provedení interiéru výrazem nejvybranějšího luxusu. Přístrojová deska a obložení dveří nesou dekorativní doplňky v černém klavírovém laku Grand Black, na dveřích ho doplňuje elegantní červená bordura. Řadu prvků interiéru sjednocuje exkluzivní vroubkovaný dezén – patří k nim např. otočný volič převodovky Drive Select, tlačítko Start/Stop nebo orámování pedálových nášlapů. Symbolem dynamického charakteru nového modelu jsou i červeně eloxované páčky manuálního řazení na volantu, zařazené do všech modelových variant s výjimkou vozů s interiérem čalouněným kůží v odstínu Tan. Všestranně ušlechtilý dojem nového modelu Range Rover SVAutobiography Dynamic završuje příručka k vozidlu vázaná v kůži v odstínu odpovídajícím barevnému konceptu interiéru.

Rovněž při pohledu zvenku je nová top verze modelu Range Rover s exkluzivními prvky naprosto nezaměnitelná. Kontrastní detaily v tmavé povrchové úpravě Graphite Atlas zdobí boční výdechy, přední nárazník, dekorativní lištu na nárazníku i lištu na víku zavazadlového prostoru, v Graphite Atlas se zaskví také nápisy Range Rover. Zákazník má na výběr různé styly lehkých slitinových kol o rozměrech 21" a 22", tři designy kol jsou navíc vyhrazeny exkluzivně pro tuto modelovou variantu. Jako špičkový Range Rover se nový SVAutobiography Dynamic nadále dodává s markantními brzdovými třmeny v červené barvě, technologie brzd nese rukopis specialisty v oboru, firmy Brembo.

V rámci vývoje modelu věnoval útvar SVO Jaguar Land Rover zevrubnou pozornost podvozku nového modelu Range Rover SVAutobiography Dynamic. Novým vyladěním čepu nápravy, ramen, odpružení a tlumičů se konstruktérům podařilo navodit jemně vytárovanou rovnováhu mezi požadavky na výkon a pohodlí. K optimalizované agilitě špičkového modelu přispívá také o osm milimetrů nižší světlá výška vozidla.

Na palubu nového modelu Range Rover SVAutobiography Dynamic se dostaly i dvě vysoce moderní technologie zajišťující vylepšené chování karoserie. První z nich je aktivní systém vyrovnávání náklonu Dynamic Response, zlepšující ovladatelnost a jízdní komfort vozu minimalizací náklonu karoserie v zatáčkách. Odděleným ovládáním přední a zadní nápravy zvyšuje agilitu při nízkých rychlostech, zlepšuje stabilitu za vyšších rychlostí a dodává preciznost řízení. Druhou ze zmíněných technologií je systém adaptivní dynamiky. Inteligentní řízení podvozku 500 krát za sekundu monitoruje pohyby vozidla a svými reakcemi na jízdní povely a na změny v kvalitě terénu zprostředkovává očekávané vlastnosti vozu Range Rover v oblasti komfortu a výkonu.

O nezaměnitelný výraz silou překypujícího vozidla se starají i čtyři koncovky výfukového systému Range Rover SVAutobiography Dynamic ve vysokém lesku. Výrazný vzhled koncovek doprovází samozřejmě i odpovídající zvuková kulisa.

Mark Stanton, ředitel útvaru Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations:
„Tým SVO navrhl nový Range Rover SVAutobiography Dynamic s cílem umožnit řidiči ještě aktivnější zážitek z jízdy. Model představuje ultimativní spojení síly výkonu s komfortem vozu Range Rover: To je jedinečná kombinace v modelovém programu.“

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.