LUXUSNÍ LAND ROVER DISCOVERY SPORT NA VLASTNÍ OČI

Lorem ipsum dolor sit amet

Nam luctus nulla at accumsan interdum. Nam risus lacus, porttitor non dapibus ut, aliquet elementum enim. Nam interdum ultrices odio et ultrices. Praesent tortor libero, dapibus sit amet placerat id, ornare eu dolor. Nunc bibendum ipsum eget turpis pulvinar imperdiet. Maecenas gravida risus nec dolor pharetra faucibus. Maecenas ut neque eget est convallis porttitor at eu justo. Suspendisse pretium consectetur condimentum.

3. ZÁŘÍ 2014

Značka Land Rover představila nový model Discovery Sport, jedno z nejvšestrannějších a nejschopnějších kompaktních SUV. Tento vůz je prvním zástupcem nové modelové řady Discovery. Přináší uspořádání sedadel 5+2 a nepřekračuje rozměry stávajících pětimístných prémiových SUV. Bezpečnost zajišťuje airbag pro chodce, autonomní nouzové brzdění a karoserie, která využívá ultrapevnou ocel a lehký hliník. To představuje jen zlomek vyspělé výbavy dostupné v Discovery Sport, která dále zahrnuje Head-Up-Display, zcela nový multimediální systém s osmipalcovým dotykovým displejem a sklopná a posuvná sedadla druhé řady, která umožňují maximální konfigurovatelnost interiéru. Do prodeje pak půjde Discovery Sport na začátku roku 2015.

Vůz Discovery Sport bude vybaven řadou přeplňovaných čtyřválcových zážehových a vznětových motorů. Jak celohliníkový zážehový motor Si4 o objemu 2,0 litru, tak přeplňovaný vznětový motor o objemu 2,2 litru, jsou vybaveny systémem       stop-start, vysokotlakým přímým vstřikováním paliva, komponenty s nízkým třením a inteligentním rekuperačním dobíjením. V roce 2015 doplní tuto řadu vysoce účinný přeplňovaný vznětový motor ED4 s emisemi 119 g/km* CO2. K dispozici jsou devítistupňová samočinná a šestistupňová přímo řazená převodovka, společně s možností pohonu dvou nebo čtyř kol.


3rd September x2

Land Rover společně s digitálním uvedením nového modelu Discovery Sport, uskutečněným na kosmodromu Spaceport America v Novém Mexiku v USA, také spustil soutěž Land Rover Galactic Discovery. Čtyři přátelé mají možnost vyhrát cestu do vesmíru s partnerem Land Roveru, společností Virgin Galactic. Digitální soutěž probíhá na stránkách http://www.landrover.com/gotospace.

Interiér Discovery Sport byl navržen především s důrazem na zákazníka. Nabízí vysoce kvalitní materiály a výraznou vertikální grafiku středového panelu, který odráží prémiový design exteriéru. Zatímco stěžejní vlastnost modelu Discovery, tedy jeho všestrannost, je patrná všude. Řešení úložných prostor je integrováno do interiéru a specifikovat lze až čtyři 12V zásuvky a šest dobíjecích USB portů pro všechny tři řady sedadel. To umožňuje současné nabíjení několika elektronických zařízení najednou.

Díky řadě vylepšení mohl vůz Discovery Sport poprvé zavést variabilní uspořádání sedadel 5+2 do třídy kompaktních prémiových SUV. Zcela nová víceprvková zadní náprava zaručuje nejen výbornou dynamiku jízdy, ale poskytuje také velký a flexibilní prostor v interiéru za druhou řadou sedadel.

Zadní náprava v kombinaci se zavěšením s dlouhým zdvihem rovněž zajišťuje, že vůz Discovery Sport je na silnici pohodlný, kultivovaný a má výborné jízdní vlastnosti. Zároveň však ponechává široké terénní schopnosti. S nájezdovými a přechodovým úhlem 25, 31 a 21 stupňů, systémem Terrain Response® a výškou brodivosti 600 mm nabízí Discovery Sport obdivuhodné schopnosti v jakýchkoliv podmínkách. Tento model bude vyráběn ve výrobním závodě společnosti Land Rover v Halewoodu nedaleko Liverpoolu. Do prodeje půjde začátkem roku 2015 a bude nabízen společně se stávajícím sedmimístným Land Roverem Discovery na více než 170 trzích po celém světě.

* V závislosti na homologaci
** € 32.410,-, price in CZK based on exchange rate 28:1 CZK:€

Více informací naleznete na www.media.landrover.com Facebook: https://www.facebook.com/landrover Twitter: @LandRover Instagram: LANDROVER #READYTODISCOVER

Pro více informací prosím kontaktujte:

Olga Veselá
PR Consultant
Grayling Czech Republic
tel.: +420 224 251 555
olga.vesela@grayling.com

Dieter Platzer
PR Manager
Jaguar Land Rover Austria/Czech Republic
tel.: +43 662 2121-693
dplatzer@landrover.com

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.