LUXUSNÍ LAND ROVER DISCOVERY SPORT NA VLASTNÍ OČI

3. ZÁŘÍ 2014

Značka Land Rover představila nový model Discovery Sport, jedno z nejvšestrannějších a nejschopnějších kompaktních SUV. Tento vůz je prvním zástupcem nové modelové řady Discovery. Přináší uspořádání sedadel 5+2 a nepřekračuje rozměry stávajících pětimístných prémiových SUV. Bezpečnost zajišťuje airbag pro chodce, autonomní nouzové brzdění a karoserie, která využívá ultrapevnou ocel a lehký hliník. To představuje jen zlomek vyspělé výbavy dostupné v Discovery Sport, která dále zahrnuje Head-Up-Display, zcela nový multimediální systém s osmipalcovým dotykovým displejem a sklopná a posuvná sedadla druhé řady, která umožňují maximální konfigurovatelnost interiéru. Do prodeje pak půjde Discovery Sport na začátku roku 2015.

Vůz Discovery Sport bude vybaven řadou přeplňovaných čtyřválcových zážehových a vznětových motorů. Jak celohliníkový zážehový motor Si4 o objemu 2,0 litru, tak přeplňovaný vznětový motor o objemu 2,2 litru, jsou vybaveny systémem       stop-start, vysokotlakým přímým vstřikováním paliva, komponenty s nízkým třením a inteligentním rekuperačním dobíjením. V roce 2015 doplní tuto řadu vysoce účinný přeplňovaný vznětový motor ED4 s emisemi 119 g/km* CO2. K dispozici jsou devítistupňová samočinná a šestistupňová přímo řazená převodovka, společně s možností pohonu dvou nebo čtyř kol.


3rd September x2

Land Rover společně s digitálním uvedením nového modelu Discovery Sport, uskutečněným na kosmodromu Spaceport America v Novém Mexiku v USA, také spustil soutěž Land Rover Galactic Discovery. Čtyři přátelé mají možnost vyhrát cestu do vesmíru s partnerem Land Roveru, společností Virgin Galactic. Digitální soutěž probíhá na stránkách http://www.landrover.com/gotospace.

Interiér Discovery Sport byl navržen především s důrazem na zákazníka. Nabízí vysoce kvalitní materiály a výraznou vertikální grafiku středového panelu, který odráží prémiový design exteriéru. Zatímco stěžejní vlastnost modelu Discovery, tedy jeho všestrannost, je patrná všude. Řešení úložných prostor je integrováno do interiéru a specifikovat lze až čtyři 12V zásuvky a šest dobíjecích USB portů pro všechny tři řady sedadel. To umožňuje současné nabíjení několika elektronických zařízení najednou.

Díky řadě vylepšení mohl vůz Discovery Sport poprvé zavést variabilní uspořádání sedadel 5+2 do třídy kompaktních prémiových SUV. Zcela nová víceprvková zadní náprava zaručuje nejen výbornou dynamiku jízdy, ale poskytuje také velký a flexibilní prostor v interiéru za druhou řadou sedadel.

Zadní náprava v kombinaci se zavěšením s dlouhým zdvihem rovněž zajišťuje, že vůz Discovery Sport je na silnici pohodlný, kultivovaný a má výborné jízdní vlastnosti. Zároveň však ponechává široké terénní schopnosti. S nájezdovými a přechodovým úhlem 25, 31 a 21 stupňů, systémem Terrain Response® a výškou brodivosti 600 mm nabízí Discovery Sport obdivuhodné schopnosti v jakýchkoliv podmínkách. Tento model bude vyráběn ve výrobním závodě společnosti Land Rover v Halewoodu nedaleko Liverpoolu. Do prodeje půjde začátkem roku 2015 a bude nabízen společně se stávajícím sedmimístným Land Roverem Discovery na více než 170 trzích po celém světě.

* V závislosti na homologaci
** € 32.410,-, price in CZK based on exchange rate 28:1 CZK:€

Více informací naleznete na www.media.landrover.com Facebook: https://www.facebook.com/landrover Twitter: @LandRover Instagram: LANDROVER #READYTODISCOVER

Pro více informací prosím kontaktujte:

Olga Veselá
PR Consultant
Grayling Czech Republic
tel.: +420 224 251 555
olga.vesela@grayling.com

Dieter Platzer
PR Manager
Jaguar Land Rover Austria/Czech Republic
tel.: +43 662 2121-693
dplatzer@landrover.com

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.