ICON: VÝJIMEČNÁ KNIHA O LAND ROVERU DEFENDERU A MODELECH SERIES

  • Kniha Icon se podrobně věnuje Land Roveru Defenderu a vozům Series a vychází přesně 69 let od světové premiéry původního Land Roveru. Ta proběhla na automobilovém veletrhu v Amsterdamu 30. dubna 1948. 
  • Toto vydání obsahuje dosud nezveřejněné fotografie, exkluzivní rozhovory a nově zhotovené umělecké předměty, která detailně mapují historii těchto ikonických vozů s pohonem všech kol. 
  • Předmluvu napsal světoznámý moderátor a zákazník Land Roveru Richard Hammond z TV pořadu The Grand Tour. 
  • Kompletní sbírka příběhů vozů Series a Defender bude k dostání již v červenci v kvalitní tvrdé vazbě za 1500 Kč*. 


Whitley/Praha, 30. dubna 2017 – Dnes přesně před 69 lety se zrodila legenda. Na veletrhu automobilů v Amsterdamu se světu představil první Land Rover. V následujících sedmi desetiletích se tento off-road dostal do všech koutů světa a stal se součástí automobilové historie.

Všichni od Land Roveru už začínají odpočítávat dny do oslavy 70. výročí, které připadá na 30. dubna 2018. Pro všechny milovníky Defenderu po celém světě si proto tato značka připravila malý dárek. Icon je oficiální kniha, která se detailně věnuje modelům Series a Defender. Na pulty dorazí v červenci. Tato kniha v tvrdé vazbě obsahuje legendární expedice, humanitární projekty a dobrodružství, na nichž se podílely tyto neskutečné stroje spolu s lidmi, kteří se podíleli na jejich vzniku.

Sběratelský kousek bude k dostání v autorizovaných dealerstvích značky Land Rover a vybraných knihkupectvích. V tomto vydání naleznete také archivní snímky, reportáže z první ruky a exkluzivní rozhovory s lidmi, kteří stojí za ikonou s pohonem 4x4, včetně zaměstnanců výrobní linky, významných zákazníků a vedoucích pracovníků automobilky.

Proč je Defender tak výjimečný, vysvětlil i tým odpovědný za jeho příští generaci, šéfdesignér Gerry McGovern a výkonný ředitel produktového inženýrství Nick Rogers. 

Modely Series a Defender si během uplynulých 69 let oblíbili politici, celebrity a dokonce i členové královské rodiny. Své zážitky tak v knize sdílí i tyto známé osobnosti. Předmluvu napsal slavný moderátor a zákazník Land Roveru Richard Hammond z TV pořadu The Grand Tour. O své příběhy se podělili i světoznámý dobrodruh a hlasatel Bear Grylls nebo legenda světa módy Ralph Lauren. 

Icon má více než deset kapitol, přes 200 stran a zachycuje podstatu modelů Series i Defender prostřednictvím samotných vozů a lidí, kteří je v posledních 69 let milovali, řídili a spoléhali na ně.

* Doporučená prodejní cena, konečná cena závisí na červencovém kurzu v České republice. Doporučená prodejní cena ve Velké Británii je 50 liber. 

**Změny v textu vyhrazeny

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.