OSLAVA LEGENDY: V ZÁVODĚ V SOLIHULLU SJELY Z LINKY POSLEDNÍ VOZY LAND ROVER DEFENDER

Značka Land Rover dnes oslavila 68 let od svého vzniku. K tomuto datu také sjely z výrobní linky slavného závodu v Solihullu poslední vozy Defender.

Při této příležitosti se ve slavném závodě v Solihullu sešlo více než 700 stávajících i bývalých zaměstnanců, kteří se přišli podívat na přehlídku těch nejdůležitějších vozů v historii modelu Defender, včetně prvního předvýrobního prototypu „Huey“ Series I.

Součástí oslavy byl i průvod kolem závodu v Solihullu čítající 25 jedinečných vozidel, které do historie modelu Defender vepsaly nesmazatelnou stopu, vedený zcela posledním Defenderem, který sjel z výrobní linky – Defender 90 Station Wagon v odstínu zelená Aintree. V tomto výrobním závodě se původní vozy Land Rover Series a Defender vyráběly bez přestávky po dobu 68 let.

Na počest oslav bohaté historie modelu Defender byli jeho fanoušci požádáni, aby prostřednictvím online platformy „Defender Journeys“ nahráli ty nejpamětihodnější cesty podniknuté s vozy Land Rover Series a Defender. Dnes ohlášená online platforma bude sloužit jako „digitální album“, které bude shromažďovat mnoho vzrušujících dobrodružství s využitím funkce online mapy. Návštěvníci si budou moci prohlížet a sdílet nezapomenutelné cesty z minulosti a samozřejmě přidávat své vlastní.

V den ukončení výroby stávajícího modelu Defender rovněž Land Rover oznámil spuštění nového programu renovace historických vozů Heritage Restoration Programme.

Na místě stávající výrobní linky v Solihullu bude spuštěn nový program, v rámci kterého bude tým odborníků – z nichž někteří budou převedeni ze stávající výrobní linky modelu Defender – pracovat na renovaci vozů Land Rover Series, které se do závodu sjedou z celého světa. Prodej těchto vozů začne v červenci 2016.

Doktor Ralf Speth, generální ředitel společnosti Jaguar Land Rover, řekl: „Defender a jeho předchůdci Land Rover Series mají jedinečnou a vzácnou vlastnost: díky emocím, které vzbuzují, spojují lidi po celém světě. Dnes oslavujeme báječné příběhy a vzpomínky, ve kterých tyto vozy za všechny ty roky figurovaly, zejména u našich zaměstnanců. Pro Defender to ale není konečná. Máme za sebou skvělou minulost, a můžeme se těšit na báječnou budoucnost.“

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.