OSLAVA LEGENDY: V ZÁVODĚ V SOLIHULLU SJELY Z LINKY POSLEDNÍ VOZY LAND ROVER DEFENDER

Lorem ipsum dolor sit amet

Nam luctus nulla at accumsan interdum. Nam risus lacus, porttitor non dapibus ut, aliquet elementum enim. Nam interdum ultrices odio et ultrices. Praesent tortor libero, dapibus sit amet placerat id, ornare eu dolor. Nunc bibendum ipsum eget turpis pulvinar imperdiet. Maecenas gravida risus nec dolor pharetra faucibus. Maecenas ut neque eget est convallis porttitor at eu justo. Suspendisse pretium consectetur condimentum.

Značka Land Rover dnes oslavila 68 let od svého vzniku. K tomuto datu také sjely z výrobní linky slavného závodu v Solihullu poslední vozy Defender.

Při této příležitosti se ve slavném závodě v Solihullu sešlo více než 700 stávajících i bývalých zaměstnanců, kteří se přišli podívat na přehlídku těch nejdůležitějších vozů v historii modelu Defender, včetně prvního předvýrobního prototypu „Huey“ Series I.

Součástí oslavy byl i průvod kolem závodu v Solihullu čítající 25 jedinečných vozidel, které do historie modelu Defender vepsaly nesmazatelnou stopu, vedený zcela posledním Defenderem, který sjel z výrobní linky – Defender 90 Station Wagon v odstínu zelená Aintree. V tomto výrobním závodě se původní vozy Land Rover Series a Defender vyráběly bez přestávky po dobu 68 let.

Na počest oslav bohaté historie modelu Defender byli jeho fanoušci požádáni, aby prostřednictvím online platformy „Defender Journeys“ nahráli ty nejpamětihodnější cesty podniknuté s vozy Land Rover Series a Defender. Dnes ohlášená online platforma bude sloužit jako „digitální album“, které bude shromažďovat mnoho vzrušujících dobrodružství s využitím funkce online mapy. Návštěvníci si budou moci prohlížet a sdílet nezapomenutelné cesty z minulosti a samozřejmě přidávat své vlastní.

V den ukončení výroby stávajícího modelu Defender rovněž Land Rover oznámil spuštění nového programu renovace historických vozů Heritage Restoration Programme.

Na místě stávající výrobní linky v Solihullu bude spuštěn nový program, v rámci kterého bude tým odborníků – z nichž někteří budou převedeni ze stávající výrobní linky modelu Defender – pracovat na renovaci vozů Land Rover Series, které se do závodu sjedou z celého světa. Prodej těchto vozů začne v červenci 2016.

Doktor Ralf Speth, generální ředitel společnosti Jaguar Land Rover, řekl: „Defender a jeho předchůdci Land Rover Series mají jedinečnou a vzácnou vlastnost: díky emocím, které vzbuzují, spojují lidi po celém světě. Dnes oslavujeme báječné příběhy a vzpomínky, ve kterých tyto vozy za všechny ty roky figurovaly, zejména u našich zaměstnanců. Pro Defender to ale není konečná. Máme za sebou skvělou minulost, a můžeme se těšit na báječnou budoucnost.“

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.